Plazma do cienkiej blachy

Spawalnictwo i obróbka cieplna

Autor tematu
mplast
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 25 gru 2011, 17:41
Lokalizacja: trzebinia

Plazma do cienkiej blachy

#1

Post napisał: mplast » 27 gru 2011, 15:40

Witam.
Jak w temacie-interesuje mnie jakieś urządzenie, do cięcia blachy 1mm.Głównie. Nie miałem w rece jeszcze takiego sprzętu wiec nic nie wiem na ten temat. Przede wszystkim jaka wychodzi krawędź po cięciu-czy bardzo jest daleka od gilotyny. Do prostych linii myślałem zastosować jakiś wózek, do krzywizn tuleję i szablony.Jak z trwałościa dyszy może być przy takiej grubości blachy. Czasami trafi mi sie fucha, wiec zamawiam w składzie pocięcie na gilotynie,250zł za usługe.Reszta to wybijaki, wiercenie,kątówka. Chciałem usprawnić sobie troche robote. Czy plazma nada się do tego? Jeżeli tak, to co ew. kupić?
Pozdrawiam.



Tagi:


spawacz21
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 627
Rejestracja: 20 wrz 2010, 21:15
Lokalizacja: rypin

#2

Post napisał: spawacz21 » 27 gru 2011, 18:56

Plazma powinna się nadać. Przy pewnej wprawie wyjdzie Ci dosć ładnie. Firma dedra wprowadziła na rynek model plazmy, ale nie wiem jak ona się sprawuje. Spawarki robią całkiem dobre. Popatrz na plazmy magnum. Jak tylko taka cienizna to 40A starczy spokojnie. Albo sherman, też widziałem że kilka osób takich uzywa, ale sam nie mam doczyninia z plazmą więc warto aby koledzy z większym doświadczeniem coś napisali. Podaję Ci linki, aha i jeszcze jedno. Do plazmy potrzebujesz kompresora i to dość wydajnego.
http://allegro.pl/magnum-przecinarka-pl ... 13228.html
http://allegro.pl/przecinarka-plazmowa- ... 58135.html
http://allegro.pl/przecinarka-plazmowa- ... 24458.html
A tu kilka fimików jak wygląda cięcie blachy plazmą.


http://www.youtube.com/results?search_q ... .3.2.2l9l0
Pozdrawiam Bartek.
Może POMÓGŁ Ci mój post?
Pozdrawiam spawacz21


Autor tematu
mplast
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 25 gru 2011, 17:41
Lokalizacja: trzebinia

#3

Post napisał: mplast » 27 gru 2011, 21:03

Dzięki.
Kompresor mam-teoretycznie 320l/min a praktycznie wiadomo dużo mniej,ale powinien wydolić.Jak nie wiadomo co kupić to chyba liczba sprzedanych sztuk można sie sugerować? Jest trochę tych chinskich wynalazków, byle tylko elektronika nie nawalała. A z tym róznie bywa,jak się przekonałem, przekopując tematy tiga. Oprócz wspomnianej cienizny, to przydał by mi sie taki sprzęt do cięcia-pomiędzy kątówką i piłą taśmową. Podejrzewam,że jeżeli ktoś używa , to mocniejszych sprzętów. Ja raczej robię w cieńszych materiałach. Choć przymierzałem sie do przeróbki wiertarki kolumnowej i miałem do pocięcia blachę 12kę, to sobie odpuściłem-cięcie tarczami to męczarnia. Znalazłem jeszcze BerkersCUT-50
Chyba tylko kolorem sie różnią.
Może właśnie jakiś doświadczony palacz coś podpowie


Mariuszczs
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2382
Rejestracja: 04 mar 2008, 08:14
Lokalizacja: Sulmierzyce

#4

Post napisał: Mariuszczs » 27 gru 2011, 22:16

Ręcznie krawedź jest daleka od gilotyny, liczy się chyba stały posuw i żeby palnik zachował oś w jednej płaszczyźnie co jest niezłym wyzwaniem dla ręki.
Zależy do czego, jedni tylko plazmą kawałkują i potem obrabiają a inni lecą na gotowo bo taka krawędź wystarczy.


spawacz21
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 3
Posty: 627
Rejestracja: 20 wrz 2010, 21:15
Lokalizacja: rypin

#5

Post napisał: spawacz21 » 27 gru 2011, 23:55

Beckers to tosamo co reszta. Zalozysz sobie "sanki"albo wozek i mozesz zasowac. Ale fakt jest faktem. Di tego potrzeba naprawde wprawnej reki. Taka mala rada. Jak zalozysz sanki i masz linie prosta do ciecia to przyczep obok katownik jako szyne to latwiej sie prowadzi. Przepraszam ze tak nichlujnie napisane ale pisze z telefonu.
Może POMÓGŁ Ci mój post?
Pozdrawiam spawacz21

Awatar użytkownika

robal43
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 812
Rejestracja: 05 cze 2007, 11:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#6

Post napisał: robal43 » 28 gru 2011, 05:55

mplast, Ja tnę w 96% blachy o grubości 0,75 mm

oto filmik :


Thermal Dynamics - 50 XL starsza wersja ma juz swoje lata .. Teraz właśnie wymieniam na TD cutmaster 40A bardzo ladnie chodzi i nie ma efektu odkształcania sie materiału

Jeśli chodzi o nowe maszyny plazmowe do cienkich blach to polecam osobiście firmę Stigal

http://www.stigal.pl/?p=/pl/menu/02/1/1/index

oczywiście z TD jako źródło :cool:
Plotery plazmowe..
---CR Electronic
---Tormec (burny2.5)
---Stigal Dynamic
--- ajan plazma
Programy CAD/CAM :
-Lantek Expert
-Plazma 2 Vers. 2.40
-Wrykrys


Autor tematu
mplast
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 25 gru 2011, 17:41
Lokalizacja: trzebinia

#7

Post napisał: mplast » 28 gru 2011, 10:00

robal43
Wszystko pięknie, tylko nie ten przedział cenowy :cry:
Oczywiście zdaję sobie sprawę ze wszystkich minusów. Blache tne na skrzyneczki, przedniej krawedzi nie widać, jest zaginana do wewnątrz. O ile pocięcie na kawałki moge pozostawić gilotynie, to resztę muszę zrobić ręcznie. Prawdziwa manufaktura-otwory fi60 wybijam ręcznie,(zdarzały się fi 100) ale gorsze jest wycinanie podcięć na narożach. Jakość spada, nowych matryc i wybijaków nie mam już gdzie dorobić.Dlatego pomyślałem o plaźmie. Przeglądając dzieła forumowiczów, wpadł mi do głowy pomysł, żeby zastosować do cięcia lini prostych szynę z napędem do palnika. Może by coś z tego wyszło.
Dzięki za podpowiedzi.

Awatar użytkownika

robal43
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 812
Rejestracja: 05 cze 2007, 11:49
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

#8

Post napisał: robal43 » 28 gru 2011, 10:39

mplast, Wiem wiem ze to tanie nie jest ale przy najmniej ci zobrazowałem co nie co
bo tak jak piszesz tanie to nie jest .....
Plotery plazmowe..
---CR Electronic
---Tormec (burny2.5)
---Stigal Dynamic
--- ajan plazma
Programy CAD/CAM :
-Lantek Expert
-Plazma 2 Vers. 2.40
-Wrykrys

Awatar użytkownika

cnccad
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 3548
Rejestracja: 24 gru 2006, 11:54
Lokalizacja: już tylko Mysłowice
Kontakt:

#9

Post napisał: cnccad » 28 gru 2011, 20:19

a jak ma być to przedział cenowy :?:
Pozdrawiam.

Każda praca ma swoją wartość a zaniżanie jej wartości jest brakiem szacunku do pieniędzy i samych siebie.


Autor tematu
mplast
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 25 gru 2011, 17:41
Lokalizacja: trzebinia

#10

Post napisał: mplast » 29 gru 2011, 12:36

Nie będę szalał-kupię coś do1,5tyś. W sumie jak nie zda egzaminu z tego co potrzebuję, to zawsze to jakieś udogodnienie będzie w innych pracach.Dorywczych. Czasem coś wypadnie przyciąć a kątówką nie podejdzie, ręcznie to takie pitu pitu. Tak sobie myślę.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Spawalnictwo i obróbka cieplna”