Pierścienie segera

laickie pytanie - które stosować ?

Dyskusje na temat ogólnych konstrukcji i budowy maszyn oraz obliczeń mechanicznych

Autor tematu
sad_madman
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 95
Rejestracja: 06 mar 2012, 08:53
Lokalizacja: Sieradz

Pierścienie segera

#1

Post napisał: sad_madman » 28 lis 2018, 22:15

Witam. Zadam laickie pytanie. Chodzi mi o pierścienie zgodne z DIN6799 oraz te zgodne z DIN471.

Obrazek

Obrazek

Jaka jest różnica w zastosowaniu między tymi elementami ? Kiedy warto stosować to rozwiązanie a kiedy to ?



Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

Re: Pierścienie segera

#2

Post napisał: adam Fx » 28 lis 2018, 23:48

odpowiem z doświadczenia a nie zgodnie z jakimiś danymi z książek ja osobiście rozbierając naprawiając różne maszyny to po prostu spotykam te pierścienie w zależności od średnicy na której zostały osadzone o prostu te górne pierścienie są na mniejszą średnicę a te z otworami na szczypce są stosowane na większym zakresie średniej nie wiem czy to jest jedyny wyznacznik ale tak wynika z mojej praktyki
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


pavyan
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 754
Rejestracja: 12 paź 2018, 21:36

Re: Pierścienie segera

#3

Post napisał: pavyan » 29 lis 2018, 00:19

Z kolei z moich doświadczeń - pierścieniowe przeniosą zdecydowanie większe obciążenia, dlatego warto (powiedziałbym - trzeba) stosować je w odpowiedzialnych miejscach: są solidne, z racji kształtu nie "wyskoczą" nawet pod dużym osiowym obciążeniem z kanałka; zapierają się w nim prawie całym obwodem. Nie "wyjdą" także w bok, z tej samej przyczyny.
Typ "E" jest zdecydowanie delikatniejszy, zauważ że opiera się w kanałku trójpunktowo - poza tym dość niewielka siła boczna może spowodować wypięcie/wysunięcie się z kanałka takiego zabezpieczenia.
Pomogłem? Kliknij, proszę :-)


Areo84
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 991
Rejestracja: 26 gru 2009, 09:33
Lokalizacja: ...

Re: Pierścienie segera

#4

Post napisał: Areo84 » 29 lis 2018, 18:43

No i nieraz konstrukcja taka, że po prostu nie da się założyć innego typu niż ten pierwszy, wsuwany promieniowo.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obliczenia Mechaniczne / Projektowanie Maszyn / Podstawy Konstrukcji Maszyn (PKM)”