Panowie Help .

Drgania roznice na pasach

Dyskusje na temat przecinarek plazmowych i gazowych sterowanych numerycznie.

Autor tematu
dzejdzje
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 11 sie 2021, 22:32

Panowie Help .

#1

Post napisał: dzejdzje » 11 sie 2021, 23:46

Cześć witam
Poskładałem ploter poprawki robię od 2 tygodni a ten tydzień to głownie drgania poszukuje przyczyny.
przeleciałem juz większość opcji powzmacniałem co mogłemy. Nie byl to zmarnowany czas ponieważ sporo sie dowiedziałem.Ale przestaje powoli czerpać z tego radość . było tego wiele.Ale dzisiaj skopiłem sie na pasach. powie mi ktoś co poza średnica koła wpływa na zmianę wymiaru na jednej stronie jeśli napęd obu wychodzi z jednego walka na klinach i silnika. Po przejechaniu z jednej strony stołu wymiar po jednej osi zmienia sie o 1 cm i wydaje mi sie ze to moze byc przyczyna ponieważ jedna strona przyjmuje impet zmiany kierunku i rezonansuje z druga. korzystam z Myplasm długość rampy na 40. i wychodzi mi cos takiego . przy prędkości 2,5 mm.na m . ostatnie zdjecie przy 5 tys.
Załączniki
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg




Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4147
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Panowie Help .

#2

Post napisał: Steryd » 11 sie 2021, 23:51

Co masz za pasy? Wygląda na to, że jedna strona Ci przeskakuje na kole. Może za mocno napięte, a może koła niedopasowane do pasa, a może...
Można?
Morzna!!!


Autor tematu
dzejdzje
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 11 sie 2021, 22:32

Re: Panowie Help .

#3

Post napisał: dzejdzje » 12 sie 2021, 00:15

T10 . wyglądają jak by pasowały.ale przeskok jest niemożliwy ponieważ jesli wrócę do przodu nadal z przodu jest dobry wymiar 5 cm z obu stron. Zaczynam miec dylemat bo pamiętam ze dwa byly dwa mi domawiali i tak je zmierzyłem mniej więcej. Po ostanim cieciu jakos nadal robily mi sie slaczki wiec zacząłem mierzyć. punkt bazowy jest wymiar jade na konice nie pokrywają sie , wracam do punktu bazowego 5 cm jest . I w sumie trochę zdebilniałęm.


Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4147
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Panowie Help .

#4

Post napisał: Steryd » 12 sie 2021, 09:07

To znaczy, ni mniej ni więcej, tylko że jeden pasek masz rozciągnięty bardziej niż drugi.
Można?
Morzna!!!


ProfesjonalnyAmator
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 150
Rejestracja: 19 wrz 2020, 20:33
Lokalizacja: Miechów

Re: Panowie Help .

#5

Post napisał: ProfesjonalnyAmator » 12 sie 2021, 13:05

Myślę że apropo drgań to jeszcze bym rampę zwiększył nawet do 60 . A jakie masz wgl przełożenia przy silnikach?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarka Plazmowa CNC, Gazowa”