Pamięć w AXA VCC3 (sinumeric 840D)

Dyskusje na temat systemu Sinumerik

Autor tematu
georgb
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 12
Rejestracja: 18 paź 2007, 19:19
Lokalizacja: G-ce, małopolska

Pamięć w AXA VCC3 (sinumeric 840D)

#1

Post napisał: georgb » 19 lis 2008, 07:21

Witam, mam taki dylemat:
Mamy w pracy maszynę AXA VCC3 opartą na sinumericu 840D. Pamięci wolnej przydzielonej do wczytywania programów jest około 4Mb. Sprawdzałem wczoraj w komputerze maszyny jest na płycie głównej 2 banki na RAM. Jeden jest zajęty przez moduł 256MB PC133 CL2 a drugi wolny.

Czy gdybym dołożył 2 moduł taki sam to zwiększy się mi ram wykorzystywany do ładowania programów do maszyny?

Z drugiej jednak strony jak wczytam program do pamięci i wyłączę maszynę, to po jej włączeniu ten program jest dalej w pamięci. Czy jest ta pamięć podtrzymywana bateryjnie czy to inna pamięć przydzielona na wczytywanie programów.
Cały system działa pod kontrolą XP, bo na komputerze jest naklejka licencyjna MS windows.

Dziękuje za zainteresowanie moim problemem i szybką odpowiedź,
Grzegorz

Byłem właśnie sprawdzać,wsadziłem 2 kość na płytę,ale pamięci do wczytywania programów nie rozszerzyło, więc musi to być albo programowo robione albo jeszcze inna pamięć gdzieś się znajduje.



Tagi:


Ryszardjan
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 3
Posty: 87
Rejestracja: 21 wrz 2008, 11:37
Lokalizacja: Producent

#2

Post napisał: Ryszardjan » 21 lis 2008, 21:20

Z tego co pamiętam to chyba mylisz pamięci. Jedna pamięć jest w MMC /PCU/ czyli w pulpicie operatora /twardy dysk/ , a druga w samym Sinumeriku840D /moduł w szafie/. W czasie obróbki wykorzystywana jest właśnie ta pamięć. Ona ma ok. 2MB z możliwością rozszerzenia o dalsze /chyba 2 lub 4MB/, ale tą opcję kupuje się u Siemensa.
Programy możesz umieszczać i tu i tu. Na twardym dysku możesz ich mieć bardzo dużo natomiast w SInumeriku max 2MB.
Jeśli chcesz mieć możliwość korzystania z tych programów to musisz je ładować i rozładowywać z Sinumerika na twardy dysk i odwrotnie. Problem polega tylko na tym ile pamięci potrzebuje aktualnie wykorzystywany program łącznie z podprogramami wykorzystywanymi w programie głównym , które oczywiście muszą być załadowane do pamięci Sinumerika.
W jaki sposób ładować i rozładowywać programy to odsyłam do dokumentacji / za dużo pisania/. Tak nawiasem mówiąc maszyna składa się z kilku komputerów połączonych ze sobą magistralą OPI. Tak , że panel maszynowy , panel operatorski i Sinumerik 840D składaja się na całość systemu na który mówi się SInumerik 840D / tak naprawdę to Sinumerik "siedzi w szafie" reszta to interfejsy.
Pozdrwiam


Autor tematu
georgb
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 12
Rejestracja: 18 paź 2007, 19:19
Lokalizacja: G-ce, małopolska

#3

Post napisał: georgb » 03 gru 2008, 15:38

Tylko co mam szukać w szafie.Patrzyłem właśnie i w szafie nie mogłem znaleźć niczego co przypominałoby sloty z pamięcią. Mógłbyś zrobić jakąś fotkę u siebie? pozdrawiam i dzięki za zainteresowanie.
Grzegorz

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#4

Post napisał: gelo » 03 gru 2008, 20:45

Grzegorz,

nie szukaj bo i tak nic nie znajdiesz. Obszar pamieci NC to czesc pamieci nieulotnej, ktorej i tak nie zozszerzysz. Zeby zwiekszyc ilosc pamieci NC trzeba przeorganizowac istniejaca wewnetrzna pamiec - po prostu sie za to nie bierz, bo trzeba by przeladowywac cale NCK, a uwierz mi ze tego nie zrobisz.
Siemens tez musi zarabiac......
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<


Ryszardjan
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 3
Posty: 87
Rejestracja: 21 wrz 2008, 11:37
Lokalizacja: Producent

#5

Post napisał: Ryszardjan » 04 gru 2008, 17:30

Kolega ma rację. Próba rozszerzenia pamięci spowoduje konieczność ponownego skonfigurowania maszyny. Opcę ę kupuje się u Siemensa i wykonuje na początku procesu konfigurowania maszyny podobnie jak i inne opcje. Tylko pytanie po co ją rozszerzać. Czyżbyś miał aż tak potężne programy /no chyba że CAMowskie/.


obal
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 11
Rejestracja: 18 lis 2008, 11:59
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce

#6

Post napisał: obal » 04 gru 2008, 18:48

Ryszardjan pisze:Czyżbyś miał aż tak potężne programy /no chyba że CAMowskie/.
Korzystam z CAMowskiego wspomagania i nigdy nie miałem problemu z pamięcią.
Nawet przy kilkunastu tysiącach bloków nie było problemu, czasami tylko trzeba zwolnic pamięć ale żeby rozszerzać nigdy się z tym nie spotkałem.
W jakim celu chcesz rozszerzyć pamięć?
"Ludzi należy albo zjednywać sobie pieszczotą, albo niszczyć, bo za drobne krzywdy będą się mścili, a doznawszy wielkich nie będą już w stanie."
Niccolo Machiavelli


Ryszardjan
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 3
Posty: 87
Rejestracja: 21 wrz 2008, 11:37
Lokalizacja: Producent

#7

Post napisał: Ryszardjan » 05 gru 2008, 20:39

Właśnie sęk jest w tym ,że kolega chyba nie rozłdowywuje pamięci tylko wszystko trzyma w NCK. Łatwiej i szybciej można uruchomić taki program. Inaczej trzeba trochę postukać paroma klawiszami.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Siemens Sinumerik CNC”