Opinie na temat drukarki Formlabs

Dyskusje dotyczące druku i drukarek 3D
Awatar użytkownika

Autor tematu
Segitarius
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 390
Rejestracja: 15 lut 2011, 19:07
Lokalizacja: Zielona Góra

Opinie na temat drukarki Formlabs

#1

Post napisał: Segitarius » 19 kwie 2021, 20:46

Cześć.

Próbuję zasięgnąć opinii na temat Formlabsówe, ale odnoszę wrażenie, że gdzie nie spytam. Facebook, ceneo, i takie tam portale....Trafiam na przedstawicieli handlowych zachwalających swoje. Dobrze dobrze, bierz Pan w ciemno, łi łi, super kłaliti itd.
Zadałem pytanie na Formlabsowej grupie na facebooku i widziałem że co chwilę ktoś pisze odpowiedź ale nic się nie pojawia, czyli wnioskuję że jakieś niepochlebne opinie nie przeszły cenzury admina.
Tu spodziewam się więcej szczerości od użytkowników bo jestem na tym forum od dekady i nie zaobserwowałem tu takich praktyk.
Do brzegu:

Czaję się na formlabsa 3L (ta fest krowa) :)
I pytanie jest następujące:
1) Czy nie ma z nią problemów. Czyli czy nie pierniczy się jak Opel Insignia (co skrzyżowanie) ;)
2) Czy da się na takich wydrukach zarobić? - bo z tego co się zorientowałem to te żywice kosztują tyle co pszczele mleko ;) W sensie czy są klienci na wydruki 50 razy droższe niż te ze zwykłych plujek.




Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4146
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

Re: Opinie na temat drukarki Formlabs

#2

Post napisał: Steryd » 19 kwie 2021, 20:58

Formlabsy faktycznie są fajne i szybki i spoko. Trochę cisną na wlasne zywice 5 razy droższe od chinskich, a pewnie to się rozni tylko nalepką. Co do psucia się - tam się nie ma co zepsuć -ekranik z tableta?
Natomiast co do zbytu na wydruki, zwłaszcza drozsze nizbyle g z FFF to nie jest wesoło. Jak ktosma pojedyncze wydruki to będzie oszczędzać, a jak ktoś pracuje seryjnie, to kupi sobie sam takiego formlabsa. To już nie są drogie rzeczy na miarę firm. Póki co drukarki 3D pozostają urządzeniami na wlasne potrzeby.
Można?
Morzna!!!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Drukarki 3D, RepRap”