OLX złodzieje

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
Andrzej 40
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2059
Rejestracja: 11 wrz 2008, 16:04
Lokalizacja: Poznań

OLX złodzieje

#1

Post napisał: Andrzej 40 » 21 mar 2021, 18:34

Proponuję zapoznać się z metodami kradzieży pieniędzy z kont sprzedawców.

https://niebezpiecznik.pl/post/olx-scam ... platnicza/




WP Kamil
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 293
Rejestracja: 11 kwie 2014, 11:25
Lokalizacja: Polska

Re: OLX złodzieje

#2

Post napisał: WP Kamil » 21 mar 2021, 19:08

Ostatnio ktoś próbował oszukać mnie "na wysyłkę OLX", nie oferowałem takiej usługi, ale "nasz klient nasz Pan".
Poczytałem o tym i udostępniłem tą opcję, Człowiek wydawał się dziwny ponieważ:
-próbował kupić dość specjalistyczną (na serwis) rzecz a na koncie hobby- podróże, i prowadzi biuro podróży.
-nr Ukraiński i coś bełkota, że mu konto na OLX zablokowali i że niedawno go oszukano
-niby mieszka 30km na jakiejś zapadłej wsi, ale odbiór osobisty z najbliższego ośrodka miejskiego ni jak nie pasuje.

Potem tylko ściema, że kliknął z przesyłką przez OLX, że przelał pieniądze- na dowód zrzut ekranu i teraz on mi przesyła link niby z OLX'a żebym coś sobie sprawdził a na moim OLX'ie najmniejszego śladu transakcji. Porobiłem zrzuty ekranu całej rozmowy i wysyłanego linka (zrzuty żeby nie kliknąć w telefonie przypadkiem), wykonałem telefon do OLX'a, wysłałem im maila ze zrzutami i po sprawie.

A piszę o tym bo ostatnio chciałem kupić telefon (na 90% zwykły uczciwy człowiek) i pisze mi, że nie wystawi z opcją wysyłki przez OLX bo ostatnio musiał przez to karty blokować. Teraz zamiast nauczyć się na własnych błędach i oferować w miarę najbezpieczniejszą opcję dla kupującego i sprzedającego (wysyłka OLX, lub za pobraniem- ryzykujesz najwyżej 10-15PLN kosztu wysyłki), on się okopał i wyśle wyłącznie po przelewie.


upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 20
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

Re: OLX złodzieje

#3

Post napisał: upanie » 21 mar 2021, 19:08

Widziałem kiedyś filmik na ten temat. Koleś pokazuje krok po kroku jak chcą go zrobić na kasę.
No ale nie wiem jak ludzie mogą być tak głupi. Banki chyba powinny jakieś kursy organizować kończące się egzaminami zanim wydadzą kartę kredytową czy rachunek bankowy.
czilałt...


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: OLX złodzieje

#4

Post napisał: strikexp » 21 mar 2021, 19:17

Ja to w ogóle nie korzystam z OLX, niedawno kupiłem jedynie coś czego była 1szt w Polsce. Nie mam zaufania do jakichkolwiek ogłoszeń w necie, i biedacudowania żeby prowizji nie płacić na allegro. Rozumiem jakieś ogłoszenia samochodów. maszyn itp co się z człowiekiem dogaduje na transakcję. Ale wysyłki...

Swoją drogą wydymali mnie raz na allegro. Tzn szła duża sprzedaż, wszystko piknie. Aż przestały paczki przychodzić. Niby dostałem zwrot z allegro. Ale najpierw wycieczka na policję żeby się dowiedzieć że allegro pi***oli głupoty i to trzeba przez nich zgłaszać. Potem druga wizyta na przesłuchanie, z tego co pamiętam trzeba się stawić bo inaczej Cię siłą doprowadzą. Tyle że 300zł odzyskałem.

Dodane 1 minuta 55 sekundy:
upanie pisze:
21 mar 2021, 19:08
Banki chyba powinny jakieś kursy organizować kończące się egzaminami zanim wydadzą kartę kredytową czy rachunek bankowy.
W du*** to mają. Jest napisane w umowie że nie odpowiadają za straty spowodowane przez klienta :mrgreen:


Przeto
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 123
Rejestracja: 25 lis 2018, 12:19

Re: OLX złodzieje

#5

Post napisał: Przeto » 21 mar 2021, 19:39

Całe życie się trzeba uczyć, jak przyjdzie mail od księcia z Nigerii, albo amerykańskiego generała, proszącego o przelew na 50tys żeby móc odeslacy kilka milionów to się raczej lampka powinna zapalić.

Tak samo podawanie wszystkich danych na jakiś dziwnych stronach z linku od Ukraińca, albo maila "[email protected]".

A jak już ktoś wyobraźni nie ma to niech ma chociaż pieniądze na innym koncie niż kartę, to kilka stów straci a nie kilka tysięcy.


JanŻelazny
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 218
Rejestracja: 04 mar 2018, 09:38

Re: OLX złodzieje

#6

Post napisał: JanŻelazny » 21 mar 2021, 20:43

a ja lubię szperać po olx i kupować od ludzi używane potrzebne mi przedmioty.

nigdy mnie nie oszukano. ani na allegro ani na olx.

allegro zresztą mocno się zmieniło, zostały same firmy i profesjonalni sprzedawcy.


upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 20
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

Re: OLX złodzieje

#7

Post napisał: upanie » 21 mar 2021, 20:57

Ludzie to jednak matoły na całego. Właśnie przeczytałem, że kilka aktorek dało się zrobić na policjanta w sumie na ok. 1 milion PLNów..
Jak, no jak można być takim matołem? I to przecież nie są jakieś staruszki co to dały się nw wnuczka zrobić.
Jedna z nich ma 33 lata.
Dzwoni jakiś koleś i mówi, że jest policjantem. Twierdzi, że jak ona wybierze jakiś tam numer bez rozłączania się to potwierdzą j ego tożsamość. No przecież to jakiś żart jest.
czilałt...


strikexp
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 10
Posty: 4419
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: OLX złodzieje

#8

Post napisał: strikexp » 21 mar 2021, 21:09

A po czym twierdzisz że aktorki to są inteligentne osoby? :D Po tym że na takie je kreują w telewizji ? :D


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1940
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: OLX złodzieje

#9

Post napisał: szopenn » 21 mar 2021, 21:20

jakie by nie były to z kreowaniem siebie idzie im lepiej niż tobie, bo na kogo ty siebie wykreowałeś to wystarczy poczytać dwa ostatnie tematy na forum, które bądź co bądź nie wiem dlaczego ciebie popularyzują - ale przynajmniej nie zakrzywiają rzeczywistości i nie pozostawiają złudzeń co do twojej osoby.


Adi123
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 365
Rejestracja: 20 lis 2020, 18:00

Re: OLX złodzieje

#10

Post napisał: Adi123 » 21 mar 2021, 21:40

Ja rozumiem, że można kliknąć na jakiegoś linka, który ktoś gdzieś podesłał... ale.. podawać dane karty i kod ccv, który jest w zasadzie jak pin ?!....

Swoją drogą mamy XXI wiek.. dostęp do konta mamy praktycznie zawsze- wystarczy internet w telefonie- większość banków (jak nie każdy) umożliwia zmianę limitów na karcie w 30 sekund... Wystarczy ustawić limit miesięczny na 0 zł, lub jakąś inną małą kwotę, i się nie przejmować nawet jak by ktoś zapamiętał w jakikolwiek sposób dane karty...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”