Odlew aluminiowy z elementami stalowymi.

Dyskusje na tematy związane z przygotowywaniem form.

Autor tematu
czokoziom
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 10
Posty: 73
Rejestracja: 25 cze 2010, 18:55
Lokalizacja: baranowka

#21

Post napisał: czokoziom » 04 cze 2017, 20:47

ORNATOS: Na tym etapie ważne jest że można to zrobić. I ponadto wg. mnie otwiera to duże, bardzo duże możliwości. Wybiegając w przyszłość ciekaw jestem czy można gdzieś taką wstawkę zobaczyć (tzn. zobaczyć testy) i na jakiej zasadzie trzyma się ona w odlewie. Czy jest to słowo honoru, czy normalnie pełnoprawny wytrzymały detal który wstawiony w odopowiedni sposób, będzie mógł zachować szczelność, czy też być bazą do przyspawania, Lub być elementem mocującym. I być może przy bardziej odpowiedzialnych funkcjach rzeczywiście okażą się niezbędne badania na wtrącenia...

Cóż poddostawca na pewno jeżeli będzie umiał to wykonać, coś o tym powie.

JASIU: Pomysł z wiertarką wielowrzecionową bardzo dobry, tylko pytanie jest co okaże się tańsze :) są silne naciski z góry na jak najmniejszą ilość obróbki skrawaniem detalu. Chociaż jeżeli detal zostanie wykończony u pod dostawcy a pod dostawca nie policzy za tą dodatkową operację więcej niż za wstawkę, albo nie wiele więcej to znając życie wygra idea obróbki. Zdaje się że na dłuższą metę będzie to mniej problemowe.

Co do rdzeni z dodatkowymi elementami to też jest bardzo dobra sprawa, pytanie tylko na ile wyspecjalizowana musi być odlewnia żeby zrobić taki rdzeń, czy aplikacja takiego mechanizmu nie podroży znacząco kosztów serii? Względem formy bez takiego mechanizmu? Jaka będzie trwałość takiej formy

Oczywiście mówimy o formach projektowanych przez ludzi którzy potrafią to robić.



Tagi:

Awatar użytkownika

ONATOS
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 607
Rejestracja: 07 kwie 2008, 21:41
Lokalizacja: Bedzin

#22

Post napisał: ONATOS » 04 cze 2017, 21:59

czokoziom, .. są różne sposoby mocowania takich detali, ale sposób trzeba uzgodnić z wykonawcą narzędzia ( formy odlewniczej ). Mam z takimi odlewami do czynienia na bieżąco, bo osobiście je wykonuję i gwarantuję że, nie są to patelnie.
Żeby coś podpowiedzieć to muszę widzieć albo rysunek elementu albo detal. Z samego opisu niewiele można wywnioskować .


Autor tematu
czokoziom
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 10
Posty: 73
Rejestracja: 25 cze 2010, 18:55
Lokalizacja: baranowka

#23

Post napisał: czokoziom » 05 cze 2017, 08:23

ok, niestety rysunków publikować nie mogę.

Awatar użytkownika

ONATOS
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 607
Rejestracja: 07 kwie 2008, 21:41
Lokalizacja: Bedzin

#24

Post napisał: ONATOS » 05 cze 2017, 17:29

... jest jeszcze priv ... no chyba że są to części do rakiet balistycznych .. :wink:


Autor tematu
czokoziom
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 10
Posty: 73
Rejestracja: 25 cze 2010, 18:55
Lokalizacja: baranowka

#25

Post napisał: czokoziom » 05 cze 2017, 20:47

nie jest to nic nadzwyczajnego ale w naszej firmie że tak powiem, ze szczególną gorliwością dbają o to aby nic się nie wydostało.

arpopo mam coś dla potomnych byłem w bibliotece i zeskanowałem cierpliwie pewną książkę o formach :) dla was to pewnie nic, ale ocencie czy dowiem się chociażby podstaw potrzebnych do dobrego zaprojektowania odlewu z aluminium, i czy informacje w niej zawarte są chociaż trochę aktualne

https://megawrzuta.pl/download/dcbe72c4 ... 57103.html

Awatar użytkownika

ONATOS
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 5
Posty: 607
Rejestracja: 07 kwie 2008, 21:41
Lokalizacja: Bedzin

#26

Post napisał: ONATOS » 05 cze 2017, 21:32

..niestety, nie mam możliwości pobrać i nie ma możliwości oceny wartości dzieła.
Na ten temat jest kilka wydań książkowych, ale samo poczytanie na ten temat to taka sama wartość jak uczyć się jeździć samochodem czytając książkę i nie zasiadając za kierownicą ..


Autor tematu
czokoziom
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 10
Posty: 73
Rejestracja: 25 cze 2010, 18:55
Lokalizacja: baranowka

#27

Post napisał: czokoziom » 06 cze 2017, 18:57

i tu jest Ból, niestety. Ale mam coś motywującego. Pobierzcie załącznik :) i zanim następnym razem powiemy że się czegoś nie da, myślmy wspólnie co zrobić żeby się dało.

A książka to waszkiewicz kokile i formy ciśnieniowe,
Załączniki
unnamed.png
unnamed.png (75.53 KiB) Przejrzano 1452 razy


Pabelos
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 19 gru 2015, 21:01
Lokalizacja: Lublin

Re: Odlew aluminiowy z elementami stalowymi.

#28

Post napisał: Pabelos » 03 mar 2018, 15:53

Witam,
Podepnę się pod temat. Pytanie: Do wylewania elementów z PVC, jaki materiał polecacie na formę?
Pozdrawiam

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7969
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: Odlew aluminiowy z elementami stalowymi.

#29

Post napisał: WZÓR » 03 mar 2018, 17:42

Pabelos pisze:
03 mar 2018, 15:53
Witam,
Podepnę się pod temat. Pytanie: Do wylewania elementów z PVC, jaki materiał polecacie na formę?
Pozdrawiam
http://multistal.pl/upload/nc11/2312_pl_v1.pdf

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wytwarzanie Form”