obsługa 2 narzedzi, jaki postprocesor

ArtCAM, ArtCAM Express, ArtCAM Insignia, ArtCAM Pro

Autor tematu
loook
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 311
Rejestracja: 20 gru 2012, 11:36
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

obsługa 2 narzedzi, jaki postprocesor

#1

Post napisał: loook » 07 cze 2018, 22:27

Hej,

jaki postprocesor ustawić żeby mozna było użyć 2 narzędzi w Artcamie ? chcę zrobić grawereskim a potem zwykłym i mówi że mój postprocesor nie obsługuje 2 narzędzi a pracuję na Mach3 później, pamiętam że da radę ...sam kiedyś tu udzielałem komuś tej odpowiedzi a teraz nie pamiętam :shock:
mam artcam expres




lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

Re: obsługa 2 narzedzi, jaki postprocesor

#2

Post napisał: lajosz » 08 cze 2018, 08:09

Podczas ustalania narzędzia dla obróbki, (czyli w oknie edycji obróbki) masz tam gdzieś pole do wpisywania numeru narzędzia.
Numery poszczególnych narzędzi powinny się różnić od siebie.

Można też wybrać postprocesor z dopiskiem ATC, (Automatic Tool Change), czyli automatyczna wymiana narzędzia.


Autor tematu
loook
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 311
Rejestracja: 20 gru 2012, 11:36
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

Re: obsługa 2 narzedzi, jaki postprocesor

#3

Post napisał: loook » 08 cze 2018, 12:40

Lajosz

użyłem, zapisał i kiedy otwieram Macha oprócz tego co miał frezować powstały jakieś dodatkowe kółka i esy frolesy :(
nie moge tu dołączyć ale użyłem tego

Mach3gb-Inch-Arcs-ATC.con

Dodane 11 minuty 12 sekundy:
Lajosz

jednak nie do końca jest tak, tzn używam pliku z rozszerzeniem TAP a wysłałem TObie nc, ten nc znalazłem tu na forum jednak po wgraniu go do delcam z post... nie widzę go podczas próby zapisania


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

Re: obsługa 2 narzedzi, jaki postprocesor

#4

Post napisał: lajosz » 08 cze 2018, 18:34

loook pisze:
08 cze 2018, 12:40
..... użyłem tego Mach3gb-Inch-Arcs-ATC.con
Czy zwróciłeś uwagę, że w nazwie jest INCH, czyli że ... jednostki to CALE ?

loook pisze:
08 cze 2018, 12:40
jednak nie do końca jest tak, tzn używam pliku z rozszerzeniem TAP a wysłałem TObie nc, ten nc znalazłem tu na forum jednak po wgraniu go do delcam z post... nie widzę go podczas próby zapisania
Z całym szacunkiem, ale przeczytaj to co napisałeś i spróbuj to zrozumieć, a jak zrozumiesz, to napisz o co Ci chodziło.


marokow1
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 58
Rejestracja: 23 sty 2021, 21:31

Re: obsługa 2 narzedzi, jaki postprocesor

#5

Post napisał: marokow1 » 09 sty 2024, 08:06

Cześć Wszystkim … Czy mógłby mi ktoś tak łopatologicznie wytłumaczyć jak zrobić w Artcam 2018 żeby móc zmieniać ręcznie frezy tzn . mam Ploter CNC I chciałbym najpierw zgrubnie zebrać materiał a potem dokładnie np. zrobić relief . Rozumie że w Artkamie można to zrobić bo już coś takiego wykonałem ( teoretycznie)tylko nie do końca rozumie jaki jest przebieg zdarzeń podczas wykonywania programu Mach 3. Jeżeli wrzucę to w pos procesor z automatyczną wymiana narzędzia, to co potem się stanie bo ogólnie w mojej frezarce nie mam automatycznych wymian frezow ,czy maszyna się zatrzyma z informacją zmiany narzędzia a jeżeli tak to co wtedy jak ją uruchomić do kontynuacji programu czy potrzebnymi jest dodatkowy skrypt który muszę umieścić ręcznie w G kodzie. Prosiłbym o łopatologicznie wytłumaczenie co i jak po kolei o ile możecie:) Przepraszam za nie posługiwanie się Fachowy m językiem ale dopiero zaczynam przygodę z ploterami

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ArtCAM”