Obróbka powierzchni SOB?

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

Autor tematu
Adi123
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 365
Rejestracja: 20 lis 2020, 18:00

Obróbka powierzchni SOB?

#1

Post napisał: Adi123 » 06 wrz 2022, 19:56

Cześć,
spotkał się ktoś z Was z określeniem (najprawdopodobniej angielskim, ale może to też być przetłumaczony na j. angielski skrót z języka japońskiego lub koreańskiego) "SOB"? jest to w tabelce rysunkowej, w polu "surface treatment"

Niestety, próbowałem szukać w anglojęzycznym google- bez żadnych sensownych rezultatów.

Dodatkowo- może komuś z Kolegów coś to podpowie- materiały do jakich odnosi się ta obróbka to stale węglowe (niektóre hartowane, inne nie)

Rysunków nie mogę udostępnić, ale tak naprawdę nie wiele tam jest- tak naprawdę nie ma żadnych innych informacji, które mogły by nakierować na znaczenie tego skrótu




Arias2
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 566
Rejestracja: 29 lip 2007, 10:49
Lokalizacja: wieluń-eslov

Re: Obróbka powierzchni SOB?

#2

Post napisał: Arias2 » 06 wrz 2022, 20:14

Jest dość szerokie pojęcie, ale chodzi o wykończenie powierzchni. Można to rozumieć przez polerowanie, malowanie, czernienie, chromowanie, czyszczenie chemiczne z olejów itd.
Może na rysunku lub w dodatkowej specyfikacji jest coś więcej.
U nas np: jedne detale są myte w myjce ultradźwiękowej i suszone inne są wygładzane i matowione wibracyjnie.


Autor tematu
Adi123
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 365
Rejestracja: 20 lis 2020, 18:00

Re: Obróbka powierzchni SOB?

#3

Post napisał: Adi123 » 06 wrz 2022, 20:36

Dzięki, tak wiem, że tu chodzi o wykończenie powierzchni, tylko nie potrafię rozgryźć tego skrótu. Poza SOB spotkałem się jeszcze z SPA.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”