Obliczanie nóg podnośnika nożycowego(siły w nogach, siłownik)

Obliczanie nóg podnośnika nożycowego(siły w nogach, siłownik)

Dyskusje na temat ogólnych konstrukcji i budowy maszyn oraz obliczeń mechanicznych

Autor tematu
skrzat39
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 20 gru 2020, 18:18

Obliczanie nóg podnośnika nożycowego(siły w nogach, siłownik)

#1

Post napisał: skrzat39 » 20 gru 2020, 18:36

Dzień Dobry Drodzy Użytkownicy,

Piszę w sprawie takiej iż ostatnio postanowiłem sobie wykonać obliczenia do podnośnika motocyklowego nożycowego. Zgodnie z wytycznymi które znalazłem, potraktowałem górną płytę jako belkę i obliczyłem reakcje Ra oraz Rb. Obstawiłem iż nacisk na górnej płycie będzie dwu punktowy zgodnie z zachowanym naciskiem na oś motocyklu przednią 30% masy oraz 70% na oś tylną.
Obrazek

Następnie po analizie kilku znalezionych plików wykonałem obliczenia odnoszące się do obliczenia siły jaką będzie musiał zadziałać siłownik na konstrukcję:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wynik wyszedł ujemny czyli wynika z tego że siłownik zamiast podtrzymywać konstrukcję siłą pchającą będzie ję trzymał jakby siłą ściągającą co wydaje się mało logiczne i nierealne. I teraz moje pytanie co o tym sądzicie i czy bylibyście w stanie sprawdzić moje równania gdyż może popełniłem jakiś błąd którego nie jestem w stanie sam zidentyfikować.

Z góry dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam Skrzat39




StudentIB
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 501
Rejestracja: 23 paź 2015, 00:00
Lokalizacja: Poznań

Re: Obliczanie nóg podnośnika nożycowego(siły w nogach, siłownik)

#2

Post napisał: StudentIB » 20 gru 2020, 19:51

Możesz stosować dowolną konwencję znaków, ale upewnij się, że zawsze jest ona taka sama. Tzn. jeśli przyjmujesz, że siła skierowana w górę jest dodatnia, podobnie jak moment kręcący zgodnie ze wskazówkami zegara, to musisz się tego trzymać w czasie całych obliczeń. To może być źródło ewentualnych błędów.


Autor tematu
skrzat39
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 20 gru 2020, 18:18

Re: Obliczanie nóg podnośnika nożycowego(siły w nogach, siłownik)

#3

Post napisał: skrzat39 » 20 gru 2020, 22:20

Wszystko zrobiłem zgodnie z tymi zasadami o których wspomniałeś. Jednak wynik jest powiedzmy beznadziejny tak mi się wydaje.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obliczenia Mechaniczne / Projektowanie Maszyn / Podstawy Konstrukcji Maszyn (PKM)”