niekontrolowane ruchy

Plotery tnące

Autor tematu
bartq
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 14 lis 2007, 09:12
Lokalizacja: Malbork

niekontrolowane ruchy

#1

Post napisał: bartq » 14 lis 2007, 09:25

Witam Szanownych Kolegów!

Obserwuje dziwne zachowanie obu osi Z w maszynie produkcji PERNDORFER. Otóż, po ząłączeniu sterowania na maszynę, napędy osi Z zaczynają wykonywać niekontrolowane ruchy, góra-dół, aż w końcu opadają na dół i zaczyna świecić dioda na karcie serwowzmacniacza oznaczająca preciążenie. Karty są produkcji firmy AXOR Industries model Micro B, natomiast serwomotory ELRA model BL56TR0.90.
Sprawdzałem uzwojenia napędów - bez zarzutów, przewody też są ok.
Jedno co mnie niepokoi to to, ze przekaźniki od hamulców też wykonują "niekontrolowane" załączenia-wyłączenia.

Proszę o sugestie.

Pozdrawiam
Bartek S.



Tagi:


r2d2
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 39
Rejestracja: 08 lut 2005, 11:38
Lokalizacja: Olsztyn

#2

Post napisał: r2d2 » 15 lis 2007, 10:07

Witam


nie wiem ile lat ma ta maszyna , ale zachowanie moze wskazywac na obumieranie zasilania
elektroniki.
Trzeba posprawdzac dokladnie napiecia zailajace sterowanie, i jak najszybciej naprawic jezeli beda jakies nieprawidlowosci.

POzdrawiam
Mariusz

Awatar użytkownika

.:Sasik:.
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 18
Rejestracja: 20 cze 2008, 14:41
Lokalizacja: Mikołów

#3

Post napisał: .:Sasik:. » 27 sie 2008, 14:45

jesli jest to starsza maszyna to spróbuj przełożyć n-coder z innego silnika


favo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 7
Rejestracja: 29 mar 2007, 10:21
Lokalizacja: Kraków

#4

Post napisał: favo » 01 paź 2008, 16:27

Kłopotem może być różnica potencjałów na masie. Miałem bardzo podobny problem z laserem. Komputer z którego wczytujemy pliki został przypadkowo postawiony na obudowie źródła lasera. Masa komputera połączona z masą (obudową) zasilacza zaowocowała niekontrolowanymi ruchami osi X i Y - tak jakby cała maszyna zaczęła żyć własnym życiem ;) To samo miałem w ploterze, gdzie aby uniknąć problemu odwrotnego podłączenia zasilacza zastosowano mostek prostowniczy. W wyniku spadku napięcia na diodach w mostku, masa zasilacza nie była masą całego układu - efekt identyczny. A może faktycznie zasilacz sie sknocił i śmieci. Warto obejrzeć zasilanie na oscyloskopie czy nie ma tam jakichś syfów:P

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Plotery tnące”