Naprawa uszkodzonej spawarki inwertorowej

Magnum mig 207 mma profi

Na tym forum rozmawiamy o elektronice nie związanej bezpośrednio z tematem CNC

Autor tematu
Iwo
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5

Re: Naprawa uszkodzonej spawarki inwertorowej

Post napisał: Iwo » 12 sie 2019, 16:37

Dziękuję za pomoc. Teraz tylko muszę znaleźć trochę wolnego czasu i próbować walczyć dalej. Mam nadzieję że się uda.

Autor tematu
Iwo
Posty w temacie: 5

Re: Naprawa uszkodzonej spawarki inwertorowej

Post napisał: Iwo » 16 sie 2019, 20:33

Witam po przerwie. Dopiero dzisiaj miałem czas zająć się sprzętem. Jak na razie nie ma sukcesów, ale schematy okazały się bardzo przydatne. Jeszcze raz bardzo kolegom dziękuję. Pojawiło się natomiast nowe pytanie. Na głównej płycie zasilania mam przyłącze 5pin z którego wychodzi zasilanie do płyty sterującej. Dwa piny to 24v, kolejne dwa to masa i ostatni to -15v. Napięcie 24v po zmierzeniu jest ok, natomiast zamiast -15v jest prawie -30v. Jest tam taki mały transformator o oznaczeniu EER43X15 70:20:11:17:10. Między pinem -15v, a przyłączem transformatora są tylko dwa kondensatory i dioda prostownicza. Kondensatory wylutowane, zmierzone i wszystko ok. Dioda tak samo. Napięcie jakie zmierzyłem między masą, a przyłączem transformatora to około 17v AC. Przed diodą jest taka sama wartość, natomiast za diodą jest tak jak pisałem wcześniej około -30v. Co ciekawe początkowo to napięcie jest trochę niższe, jednak gdy przytrzymuję sondy multimetru, to widać jak pomału narasta. Czy to może być problem z tym transformatorem? Jak widać problemów jest całkiem sporo, ale może uda się je jakoś po kolei rozwiązać.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika ogólna”