Naprawa pompy wysokociśnieniowej

Pęknięty korpus

Planujesz zakup sprzętu do warsztatu, masz problem z maszyną tu możesz o tym porozmawiać - nie tylko maszyny CNC

Autor tematu
Znaki
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 229
Rejestracja: 19 sty 2019, 15:54

Naprawa pompy wysokociśnieniowej

#1

Post napisał: Znaki » 08 paź 2019, 11:00

Mam pompę wysokociśnieniową, niestety korpus jest pęknięty. Na razie działa, jednak przecieka i ciśnienie jest na pewno niższe.
Pęknięcie wygląda następująco:


Chciałbym to naprawić i widzę dwie opcje.

Pierwsza z nich to wzmocnienie korpusu z zewnątrz. Myślałem o zalaniu elementu w możliwie najgrubszym klocku z żywicy epoksydowej aby wzmocnić ścianki w miejscu pęknięcia.

Drugie rozwiązanie jakie widzę to wytoczenie i wprasowanie aluminiowej tulejki. Musiałbym wtedy zmienić wymiary wszystkich widocznych na zdjęciu elementów. Mam tokarkę, ale nie wiem jak wpłynie to na prawdę pompy. Obawiam się wzrostu ciśnienia przez zmniejszenie przepływu przez tulejkę. Ewentualnie złej pracy zaworków.



Robiliście już coś podobnego? Będę wdzięczny za wszystkie rady


Chętnie pomogę z mini lathe i toczeniem, modelami 3d w f360, odlewaniem epoxygranitu, frezowaniem CNC w podstawowym zakresie, skrobaniem, programowaniem i podłączaniem falowników liteon :)


Autor tematu
Znaki
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 229
Rejestracja: 19 sty 2019, 15:54

Re: Naprawa pompy wysokociśnieniowej

#2

Post napisał: Znaki » 28 gru 2019, 16:04

Trochę stary temat, ale może ktoś skorzysta z doświadczenia. Na początku zrobiłem cienką tulejkę która wkleiłem w oryginalny otwór. Nie sprawdziła się. Woda dostała się pomiędzy oryginalny korpus a aluminium. Odlew był bardzo nierówny.

Po wytoczeniu otworu w korpusie i wciśnięciu nowej tulei z klejem epoksydowym działa jak nowe.


Elementy plastikowe oraz ten aluminiowy miały delikatnie zmniejszona średnicę, na razie nie widzę skutków ubocznych
Chętnie pomogę z mini lathe i toczeniem, modelami 3d w f360, odlewaniem epoxygranitu, frezowaniem CNC w podstawowym zakresie, skrobaniem, programowaniem i podłączaniem falowników liteon :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „WARSZTAT”