Nadawanie więzów kinematycznych


Autor tematu
db9
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 03 sty 2012, 00:04
Lokalizacja: Częstochowa

Nadawanie więzów kinematycznych

#1

Post napisał: db9 » 03 sty 2012, 00:22

Witam wszystkich użytkowników. Jest początkującym użytkownikiem Catii, mam ogromny problem i nie mam pojęcia jak go rozwiązać. Skończyły mi się pomysły jak mógłbym związać ten układ więzami aby działał. Otóż przy nadawaniu ostatniej pary wiązań pomiędzy wózkiem a prowadnicą otrzymuje komunikat o nadmiarowej liczbie komend. Pomimo wielu godzin "kombinowania" i studiowania książki pana Marka Wyleżoła "Modelowanie i analiza układów kinematycznych" nie dałem rady. Układu potrzebuje do wykonania analizy przyśpieszeń.

Obrazek

Byłbym niezmiernie wdzięczny gdyby ktoś podsunął mi jakiś pomysł, bądź też kiedyś sam uporał się z takim problemem i pomoże mi.
Pozdrawiam.

Edit.
Jeszcze jedno pytanie. Jeśli zrobie zespół w postaci korpusu siłownika oraz tłoka nadam więzy w DMU Kinematics, to samo zrobie dla zespołu prowadnic z wózkami, następnie połącze to wszystko w jeden zespół i otworze w DMU Kinematics to czy istnieje możliwość sterowania wszystkim więzami ? Zrobiłem tak ale mogłem sterować tylko zespołem siłownika. Czy są jakieś opcje, które umożliwiają aktywowanie wszystkich więzów z poszczególnych mechanizmów ?



Tagi:

Wróć do „Catia”