Mgła olejowa

Zadymenia,odciągi mgły olejowej.

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
CNCoperatorCNC
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 20 maja 2020, 15:36

Mgła olejowa

#1

Post napisał: CNCoperatorCNC » 21 maja 2020, 12:50

Witam Państwo. Przez jakiś czas borykamy się z pewnym problemem na zakładzie, więc wczoraj zarejestrowałem się na forum i mam nadzieje że coś doradzicie. Mamy na zakładzie kilka obrabiarek, nowe to jeszcze w miarę ale na starych duże zadymienie mgłą olejową, od roku walczymy z szefostwem no i szef powoli ,,ugina się,, Był niedawno facet z jednej firmy i zaproponował jedną linie centralna odciągającą na całą hale, i wszystko by grało oprócz ceny, szefa ledwo nie przekręciło jak dostał ofertę. Cena z kosmosu . Ale w necie jest dużo firm które mają rozwiązania jednostkowe, konkretnie do każdej obrabiarki. Tylko że każda firma zachwala swój produkt, ale nie wiadomo czy realnie to działa i czy zda egzamin. Pytam kto i jak eliminuje ten problem i jakie rozwiązania stosujecie ,i czy te rozwiązania skutecznie usuwają mgłę? Tylko jak zwykle szef mówi że by nie drogo, mam znaleźć dla niego info.. Chętnie wysłucham wszystkie rady.




Pawlik90
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 19 sty 2020, 15:14

Re: Mgła olejowa

#2

Post napisał: Pawlik90 » 29 maja 2020, 13:47

Witam, u nas w firmie była podobna sytuacja. Na hali kilkanascie maszyn i w miare szybkie cykle to dość często zaglądamy do komory. Kierownik na jakiś targach podłapał pomysł i ostatecznie wybrali odciągi montowane bezpośrednio na maszynie, zrobiłem dwie foty dla przykładu. Montowała to jakaś polska firma, mogę podpytać o kontakt itp.

Obrazek

Obrazek


Autor tematu
CNCoperatorCNC
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 20 maja 2020, 15:36

Re: Mgła olejowa

#3

Post napisał: CNCoperatorCNC » 01 cze 2020, 13:47

Dziękuje Pawlik90 za informacje, już myślałem nikt nie odpisze. Powiedz jak dawno macie zainstalowane te filtry i czy sytuacja z mgłą/zadymieniem się poprawiła??? Czyli skuteczne te filtry czy nie???No i napisz co to za producent , bo nie wiem, poczytam o nich w necie…Jeszcze raz dzięki.


Pawlik90
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 19 sty 2020, 15:14

Re: Mgła olejowa

#4

Post napisał: Pawlik90 » 03 cze 2020, 10:18

u nas filtry zostały zamontowane jakoś wrzesień/październik 2019, różnice widać było odrazu i do tej pory nie ma z nimi żadnego problemu. Wg. mnie i pozostałych kolegów-operatorów działają dobrze. Raz na jakiś czas przyjeżdza gość od serwisu, przegląda czy wszystko OK i serwisuje. Jeśli chodzi o producenta to na filtrach jest napis FILTERMIST a montowała i serwisuje polska firma, mogę załatwić namiar na serwisanta i podesłać w razie potrzeby. Pozdrawiam


Autor tematu
CNCoperatorCNC
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 20 maja 2020, 15:36

Re: Mgła olejowa

#5

Post napisał: CNCoperatorCNC » 08 cze 2020, 10:16

Witam, poczytałem o tej firmie, wydaje się ciekawe, jak możesz to poproszę o kontakt do nich, no i chciałbym zapytać czy ktoś jeszcze czego używa? Wolał bym kilka rozwiązań sprawdzić, ale sądząc po braku odpowiedzi, w Polskich zakładach wszystko ok...))) Kiedyś pracowałem w dużej niemieckiej firmie, na hali włączali odciągi tylko gdy szef z Niemiec przylatywał, a tak działało nawet nie na pól gwizdka a gorzej...


Imbryczek
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 15
Rejestracja: 11 paź 2019, 10:33

Re: Mgła olejowa

#6

Post napisał: Imbryczek » 08 cze 2020, 10:46

Proponuje KOTON firma tajwańska u nas takie są fajna sprawa zwłaszcza że filtr jest niezniszczalny pod warunkiem że o niego zadbasz. Wyposażony dodatkowo w filtr HEPA (tak jak w aucie kabinowy). Z tego co wiem jeśli chodzi o kasę to biją konkurencje zarówno w cenie jak i kosztach eksploatacji. Widziałem że na forum tu już też ktoś o nich pisał. Jak co to mogę podesłać namiar na dostawcę


Pati
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 58
Rejestracja: 23 lut 2007, 12:40
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mgła olejowa

#7

Post napisał: Pati » 08 cze 2020, 11:23

Obrazek Witam,
U mnie w firmie na maszynach też są zamontowane KOTONY. Urządzenie OK działa. Trzeba tylko pamiętać aby co tydzień czyścić filtr wstępny. Lepiej zamontować, niż wdychać opary i mgiełkę z chłodziwa.


qerc
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 275
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:31
Lokalizacja: wrocław

Re: Mgła olejowa

#8

Post napisał: qerc » 08 cze 2020, 11:43

Pati pisze:U mnie w firmie na maszynach też są zamontowane KOTONY

A mogę prosić o więcej informacji bo jakoś nie mogę znaleźć filtrów tej firmy.


Pati
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 3
Posty: 58
Rejestracja: 23 lut 2007, 12:40
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Mgła olejowa

#9

Post napisał: Pati » 08 cze 2020, 12:20

Witam,
U nas KOTONY montowali serwisanci z firmy POLTRA Stalowa Wola.
Wpisz w necie Koton Poltra.


qerc
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 275
Rejestracja: 04 lis 2008, 21:31
Lokalizacja: wrocław

Re: Mgła olejowa

#10

Post napisał: qerc » 08 cze 2020, 15:35

Dzięki o to mi chodziło

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”