PNEUMATYKA

AWARJA UKŁADDU HYDRAULICZNO-PNEUMATYCZNEGO

Dyskusje o układach pneumatycznych, podciśnieniowych i hydraulicznych wykorzystywanych w maszynach

Autor tematu
tok
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 13
Rejestracja: 10 lip 2009, 23:18
Lokalizacja: warszawa

PNEUMATYKA

#1

Post napisał: tok » 02 sty 2022, 22:06

WITAM

Poziome centrum obróbcze MAZATECH FH-680. Problem z układem hydrauliczno-pneumatycznym. Po uruchomieniu obrabiarki (załączenie zasilania i załączenie systemu operacyjnego), załącza się hydraulika automatycznie maszyna gotowa do najazdu na punkty referencyjne. Lecz po chwili od momentu załączenia hydrauliki następuje duży wyciek oleju ( cieknie jak z kranu) w miejscu wejścia podłączenia sprężonego powietrza - separator 1 zawór regulacyjny 2 zawór regulacyjny i to właśnie z niego cieknie przy pokrętle . Oczywiście wyłączam maszynę, załączam ponownie i za którymś razie jest ok. Ale oczywiście podczas pracy maszyny "rzyga" mi olej z odpowietrzników przy elektrozaworach gdzie jedynym medium powinno być powietrze. Czy coś takiego się komuś zdarzyło? W schemacie pneumatycznym są trzy zawory mieszające olej/powietrze połączone w szeregu służą one do smarowania prowadnic i wrzeciona. Czy to by było to? Aczkolwiek olej używany do tego podawany jest z innego zbiornika, ja znaczny ubytek oleju mam ze zbiornika z jednostki głównej. Główne zespoły układu są producentów firmy SMC, NACHI, Kyowa. Gdzie szukać przyczyny? Za wszelkie sugestie i rady z góry dziękuję. POZDRAWIAM.



Wróć do „Pneumatyka, Podciśnienie, Hydraulika Siłowa”