Mazak QT 15 , mazatrol t32-2

Dyskusje na temat systemu Mazak, Mitsubishi i Mazatrol


Autor tematu
padre666
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 17
Rejestracja: 13 maja 2012, 12:23
Lokalizacja: zdw

Mazak QT 15 , mazatrol t32-2

#1

Post napisał: padre666 » 09 sie 2025, 14:27

Witam

Szukam osoby która jest w stanie pomóc wdrożyć na tokarke Mazak qt 15 (1990rok ) toczenie ślimaków. Najlepiej ktoś z województwa łódzkiego , z okolic łodzi.
Chodzi mi o pełny zakres , czyli połączenie komputera z tokarką , postprocesor jak i uruchomienie programu na maszynie. Dotychczas toczyliśmy to na konwencjonalnych tokarkach. Ale zmuszony jestem uruchomić produkcje na cnc jeśli się da. Dotychczas wszystkie detale piszemy programy z palucha. Tutaj jest sporo zmiennych.
Jest kilka detali o różnych skokach

Dziękuję za informację :D




mateu5
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 632
Rejestracja: 31 paź 2009, 16:20
Lokalizacja: PL

Re: Mazak QT 15 , mazatrol t32-2

#2

Post napisał: mateu5 » 13 sie 2025, 14:30

Witaj,
Czy w tej maszynie masz odblokowaną obsługę kodu ISO? Pytam, ponieważ to dość rzadko spotykane w tokarkach Mazaka z tamtego okresu.
Do jakiego systemu CAM potrzebujesz postprocesor?
Czy programy chcesz przesyłać wyłącznie w kodzie ISO, czy również w formacie Mazatrol?
Mazak -> Fanuc -> Acramatic -> Sinumeric -> Heidenhain -> Mitsubishi meldas -> EdgeCAM -> NX CAM -> Postprocesory.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mazak, Mitsubishi, Mazatrol”