Mała pomoc

Dyskusje dotyczące maszyn grupy Homag, Weeke

Autor tematu
ktosiu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 08 wrz 2016, 20:05
Lokalizacja: chojnice

Mała pomoc

#1

Post napisał: ktosiu » 08 wrz 2016, 20:33

Z góry przepraszam za napisanie tematu w tym dziale ale za chiny nie mogę znaleźć odpowiedniego działu a mam mało czasu.

Witam, od niedawna pracuje na maszynie CNC BHC OPTIMAT Weke 280, i teraz mam małe pytanie.

Bardzo interesuje mnie program w którym na dany obrazek nakładam siatke i wtedy normalnie pokazuje mi linie frezu, znalazlem program Aspire Vertical 4.0, ogolnie fajnie fajnie robie sobie projekt ale plik zapisalo w formacie .crv, moja maszyne obsluguje WOODWOOP 4.5 i tylko otwiera pliki .mpr . Wiec teraz czy znadje program co jest kompatybilny z tym programem bym bez zadnych problemow mogl szalac i frezowac sobie przerozne rzeczy od loga ulubionego klubu do jakiś zwyklych nazw ?
Albo chociaż jakis program kompatybilny z woodwoopem do robienia frezów na drewnie :)

To tyle, z góry dziekuje i przepraszam raz jeszcze.



Tagi:


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#2

Post napisał: dance1 » 08 wrz 2016, 20:56

czy to będzie Aspire, czy też inny program typu cad/cam nie ważne ważne żebyś miał postprocesor do swojej maszyny, PP właśnie jest odpowiedzialny żeby program był wygenerowany z odpowiednim rozszerzeniem, odpowiednimi dla maszyny G i M kodami a także całą "składnią" gotowego kodu itd.
I don't like principles, I prefer prejudices


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#3

Post napisał: lajosz » 08 wrz 2016, 22:09

@ktosiu

Pierwszy raz słyszę o programie Aspire Vertical 4.0

Pewnie chodziło Ci o Vectric Aspire 4.0

Jeśli tak, to zapewniam, że Vectric Aspire 4.0, ma postprocesor do Homaga/Weeke, czyli generujesz obróbkę i zapisujesz bezpośrednio jako plik do Weeke / Homag , czyli .mpr
Wystarczy taki plik wczytać do maszyny i .... po prostu obrabiasz.

Oczywiście zanim wygenerujesz plik, to warto wcześniej wiedzieć jakich narzędzi będziesz używał i jaki materiał (wymiary) będziesz obrabiał i dopiero dla tych narzędzi i tego materiału tworzyć obróbkę.

Takie rzeczy wykonywałem dziesiątki razy na Homagu (Venture 12) korzystając tak z Vectric Aspire jak i z bliźniaczego Artcam-a.

Jak wszystko sobie dobrze przygotujesz, to tylko zakładasz odpowiednie narzędzia + materiał i ..... idziesz na pogawędkę przy herbatce by po jakimś czasie ściągnąć z maszyny gotowy produkt :)

Jeśli jednak będą to Twoje pierwsze próby, to .... mimo wszystko proponuję cały czas obserwować proces obróbki od początku do końca, nawet wtedy (a może szczególnie wtedy) , kiedy jesteś pewny, że wszystko przygotowałeś dobrze :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Homag, Weeke”