Mach3 Dostrajanie silników

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
dharok123
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 47
Rejestracja: 07 paź 2017, 18:37
Lokalizacja: Rzeszów

Mach3 Dostrajanie silników

#1

Post napisał: dharok123 » 04 sty 2018, 19:25

Witajcie.

Udało mi się poprawnie wykalibrować osie Z i Y, lecz przy osi X pojawiły się pytajniki.
Co wykalibruję ilość kroków na mm maszyna ucina 40mm na 1000mm. Po ponownej korekcie wychodzą dalsze dziwne wyniki i tak w nieskończoność. Dodam, że z osią Y i Z nie było najmniejszego kłopotu.

Prędkość jest dobra, przyśpieszenie bez szarpnięć, zgrzytów wszystko chodzi płynnie. Silnik chyba nie gubi kroków gdyż po minutowym przesuwaniu lewo, prawo wraca idealnie do zera.

Jakie są Wasze doświadczenia i przypuszczenia co mogłem sknocić?




AndrzejR
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 15
Rejestracja: 04 cze 2008, 10:16
Lokalizacja: Legnica

Re: Mach3 Dostrajanie silników

#2

Post napisał: AndrzejR » 04 lut 2018, 18:07

1. Jeśli silnik bezpośrednio na osi to sprawdzić skok śruby i ewentualnie luzy na sprzęgle.
2. Jeśli silnik napędza śrubę za pomocą przekładni, należy pomierzyć średnice kół pasowych i prawidłowo wyliczyć przełożenie.
3. Sprawdziłbym jeszcze zamocowanie nakrętki śruby do stołu, a także luz w bloku łożyska śruby.


Autor tematu
dharok123
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 47
Rejestracja: 07 paź 2017, 18:37
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mach3 Dostrajanie silników

#3

Post napisał: dharok123 » 04 lut 2018, 18:14

AndrzejR pisze:
04 lut 2018, 18:07
1. Jeśli silnik bezpośrednio na osi to sprawdzić skok śruby i ewentualnie luzy na sprzęgle.
2. Jeśli silnik napędza śrubę za pomocą przekładni, należy pomierzyć średnice kół pasowych i prawidłowo wyliczyć przełożenie.
3. Sprawdziłbym jeszcze zamocowanie nakrętki śruby do stołu, a także luz w bloku łożyska śruby.
W moim przypadku problem tkwił w Mapowaniu Śrubowym, coś wcześniej na klikałem i mi narzucało na tą oś korektę. Po wyczyszczeniu mapy wszystko zaczęło działać.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”