Mach 3 Digitizing Wizard nierówna powierzchnia

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC

Autor tematu
wind_energy
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 9
Rejestracja: 25 lip 2016, 11:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

Mach 3 Digitizing Wizard nierówna powierzchnia

#1

Post napisał: wind_energy » 25 lip 2016, 11:35

Witam,
Jestem zupełnie początkujący w Mach3 jak i całej technice CNC dlatego proszę o wyrozumiałość jeśli napiszę coś zawile lub nie podam odpowiedniej ilości informacji potrzebnych do tego by pomoc była możliwa :)
Mam pewne pytanie związane z dodaniem do G-code zmiennych nierównej powierzchni podłoża. Chciałbym zrobić PCB na maszynie CNC ale mam chyba trochę krzywy stół i w miarę jak jedzie w stronę Y coraz mniej frezuje gdyż stół jest nierównomierny.
Znalazłem jak stworzyć mapę powierzchni MACH3->Wizard->Digitizing. Kiedy już zbada mi cały stół (probe tool posiadam) zapisuje do pliku, jednak nie mam pojęcia co z tym plikiem dalej zrobić, jak scalić go z plikiem do obróbki PCB tak aby uwzględnione zostały te nierówności?
Za wszelką pomoc i sugestie uprzejmie dziękuję.



Tagi:

Awatar użytkownika

k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

#2

Post napisał: k-m-r1 » 25 lip 2016, 17:34

Tego tak nie ogarniesz.

Trzeba planować stolik.
Czyli frezowanie całego stolika na jednej wysokości ozi Z.
Lub wyrównać stolik przez podkładki lub poprawę konstrukcji.
MACH3 cncTworzenie Makr do palników magazynków THC OHC inneEKRANY dla firm producentów maszyn Budowa sprzedaż wypalarki plazma gaz obrotnice Elektrodrążarki Frezarki Tokarki Giętarki3D inne wg zlecenia 888 703 196 Tomek Komor [email protected]


Autor tematu
wind_energy
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 9
Rejestracja: 25 lip 2016, 11:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

#3

Post napisał: wind_energy » 25 lip 2016, 17:54

Kiedyś znajomy mówił mi, że on to robi, że każdy laminat nawet dość pokrzywiony jest w stanie wykonać w ten sposób. Nie mam obecnie z nim kontaktu. To człowiek, który na prawdę głęboko w tym siedzi i jest wybitnym specjalistą w tej materii, on nawet współpracuje ze szpitalami z transplantologii i wykonuje z tytanu protezy drukarką 3d własnej konstrukcji. To się na pewno da zrobić.

Awatar użytkownika

k-m-r1
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1418
Rejestracja: 23 cze 2008, 10:38
Lokalizacja: OOL lub DW
Kontakt:

#4

Post napisał: k-m-r1 » 25 lip 2016, 21:09

protezy szczęki, żuchwa ?
MACH3 cncTworzenie Makr do palników magazynków THC OHC inneEKRANY dla firm producentów maszyn Budowa sprzedaż wypalarki plazma gaz obrotnice Elektrodrążarki Frezarki Tokarki Giętarki3D inne wg zlecenia 888 703 196 Tomek Komor [email protected]


Autor tematu
wind_energy
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 9
Rejestracja: 25 lip 2016, 11:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

#5

Post napisał: wind_energy » 25 lip 2016, 22:53

Coś w okolicach szczęki ale dokładnie nie wiem bo za tamtych czasów raczej mnie to nie interesowało.
k-m-r1 - czy według Ciebie Mach3 definitywnie nie ma takiej funkcji? Jeśli nie ma to w takim razie było to robione w innym programie. Dla programisty napisanie takiego programu, który liniowo zmieniałby zmienną Z na podstawie zrobionej mapy podłoża wcale nie było by chyba takie trudne. Podejrzewam, że jeżeli Mach3 nie ma takiej funkcji scalania to powinien być jakiś bezpłatny mały program. Co o tym sądzisz?


kubomanik
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 63
Rejestracja: 28 paź 2015, 21:13
Lokalizacja: Kraków

#6

Post napisał: kubomanik » 26 lip 2016, 21:52

Myślę że to nie jest proste zagadnienie napisać program który uwzględniał by nierówność stołu.
Jak u Ciebie jest realizowany ruch? Masz ruchomy stół ( jedna oś ) i bramę z wrzecionem ( góra dół i druga oś ) ? Jeżeli tak podejrzewam że możesz kupić sklejkę załóżmy 10 mm . Przymocować ją do stołu a następnie splanować . Następnie położyć Twój laminat i frezować go już na tej splanowanej sklejce


Autor tematu
wind_energy
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 9
Rejestracja: 25 lip 2016, 11:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

#7

Post napisał: wind_energy » 28 lip 2016, 09:19

Proste może nie, ale możliwe.Obrazek


kubomanik
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 2
Posty: 63
Rejestracja: 28 paź 2015, 21:13
Lokalizacja: Kraków

#8

Post napisał: kubomanik » 28 lip 2016, 09:52

Nie jestem pewien czy grawerki na myszkach zostały zrobione na frezarce trójosiowej


Autor tematu
wind_energy
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 9
Rejestracja: 25 lip 2016, 11:19
Lokalizacja: Bydgoszcz

#9

Post napisał: wind_energy » 29 lip 2016, 08:49

A ja tak, mam nawet już ściągnięty bezpłatny program. Jak czas pozwoli zrobię grawerkę na jakimś ciekawym kształcie. Pozdrawiam i dziękuję za chęć pomocy.

[ Dodano: 2016-07-29, 11:50 ]
Sprawdziłem na pcv pod którą podłożyłem podkładki co spowodowało spore wygięcie. Zrobiłem grawerkę wszędzie wyszła ta sama głębokość.
Uważam, że firmy zajmujące się grawerowaniem laserowym na nietypowych powierzchniach mają temat w jednym paluszku. Frezarka 3 osie ! :)
Jeszcze raz dzięki -Nothing is impossible...


koloboro
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 10 lis 2017, 21:07

Re: Mach 3 Digitizing Wizard nierówna powierzchnia

#10

Post napisał: koloboro » 07 mar 2018, 14:50

Dla potomnych. Jeżeli chodzi o PCB to tylko autoleveller i nie ma problemu. Program modyfikuje gcod dodając procedurę mapowania powiwrzchni do frezowania. Oczywiscie trzeba podlaczyc probe. I po zmapowaniu i pomierzeniu odchylek w osi z, wykonywany gcod jest korygowany na bieżąco. normalnie coś pięknego

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”