LPT PCIe w MACH3 i Linuxcnc

LPT PCIe w MACH3 i Linuxcnc

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
krzysiek007
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 12 wrz 2018, 23:44

LPT PCIe w MACH3 i Linuxcnc

#1

Post napisał: krzysiek007 » 11 gru 2018, 16:32

Odpalił ktoś linuxcnc na chipie sunix sun2212 ?

Sam sobie odpowiem :). Tak udało się, ale UWAGA w konfiguracji jak ustawimy sobie wyprowadzania w "stepconf wizard" pod koniec mamy pierwszy test osi X i w teście osi nie działa z tym kontrolerem! ale jak dojdziemy do końca ustawień i kreator stworzy nam skrót na pulpicie odpalamy program i możemy normalnie sterować osiami. Ja na początku testowałem osie w stepconf wizard i niestety sporo nerwów mnie to kosztowało , bo nie chciało zaskoczyć.

Udało się też odpalić porty LPT na kontrolerach SUN2212 i SUN1989 w MACH3 demo w adresie portu wpisałem adres jaki wyświetla linuxcnc, po podaniu komendy "lspci -v" . W moim przypadku ,był to adres cf00 i testowałem tylko jeden pin numer 7 jako kierunek osi X i w zależności czy był ruch w lewo, lub prawo miałem stan wysoki (3,3V) lub niski.
Taka drobna informacja, dla potomnych gdyby ktoś chciał podziałać z tymi kontrolerami pod windows. Ja testowałem pod win7 32bity. Jeśli ta informacja się komuś przyda, to dajcie znać zostawiając komentarz.
Informacje pozostawiam dla potomnych, bo w necie nie znalazłem nic o SUN2212 czy cokolwiek na nim działa .



Wróć do „Elektronika CNC”