Lewe konta?

Opinie, uwagi, propozycje czyli wszystko o tym forum

Autor tematu
bear
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1239
Rejestracja: 15 gru 2014, 23:03
Lokalizacja: Łódź

Lewe konta?

#1

Post napisał: bear » 03 lis 2020, 16:18

Witam,

będąc na tym forum od jakiegoś czasu zauważyłem wiele dziwnych i podejrzanych kont które przede wszystkim aktywne są w dziale giełda i zlecenia. Wiele kont na forum założonych było kilka lat temu a mimo to przez cały ten okres mają na swoim koncie jeden albo dwa posty w dziale giełda/zlecenia i są to często dość świeże posty. Często i same nicki czy maile przykuwają uwagę.
Dla przykładu w temacie poniżej mamy użytkownika który założył konto 11 marca 2019r a na koncie ma dwa świeże posty w dziale zlecenia. Czyżby ktoś po prawie dwóch latach przypomniał sobie o założonym koncie? Czy ktoś kto jest w stanie wykonywać jakieś zlecenia mając jakiś tam park maszynowy założył by email typu [email protected]?
noze-profilowe-do-glowic-t108785.html

Tutaj mamy kolejny temat z wysypem nowych kont...
zlece-frezowanie-cnc-t108105.html

Czy tylko dla mnie to wygląda dziwnie?



Awatar użytkownika

chaos
Administrator
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 630
Rejestracja: 29 maja 2004, 12:49
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Re: Lewe konta?

#2

Post napisał: chaos » 03 lis 2020, 16:37

Aby się zarejestrować na forum to po pierwsze trzeba podać adres e-mail. Na ten adres jest wysyłana wiadomość i dopiero po kliknięciu w link użytkownik może pisać na forum. Dodatkowo jest capta od googla. Nie jest to takie proste aby się zalogować i pisać posty.
Co prawda faktycznie jest ostatnio wysyp zakładanych kont na których są reklamy i linki prowadzące do stron nie związanych z tematem. Mój programista dostał już zlecenie zbadania tego i znalezienia rozwiązania problemu.
Chociaż jak to on na pierwszy rzut oka stwierdził że muszą to być konta zakładane przez ludzi ponieważ te zabezpieczenia są dla bota praktycznie nie do ogarnięcia.
Akcesoria CNC - EBMiA.pl
Elementy Budowy Maszyn i Automatyki
www.ebmia.pl
MECHANIKA * AUTOMATYKA * PNEUMATYKA * NARZĘDZIA * BHP, CHEMIA * TWORZYWA SZTUCZNE

Awatar użytkownika

TOP67
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2224
Rejestracja: 17 wrz 2018, 10:47
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Lewe konta?

#3

Post napisał: TOP67 » 03 lis 2020, 17:29

Czasami utrapieniem są ludzie, którzy się uczą. W ramach lekcji informatyki czy jakiegoś kursu nauczyciel daje polecenie zarejestrowania się na jakimś forum i nagle jest wysyp głupot.

Natomiast zarejestrowanie się po to, żeby dostać zlecenie to chyba nic dziwnego. Zlecający dokona oceny ryzyka.

Awatar użytkownika

chaos
Administrator
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 630
Rejestracja: 29 maja 2004, 12:49
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Re: Lewe konta?

#4

Post napisał: chaos » 03 lis 2020, 17:32

Akurat postami w dziale ogłoszeń/zleceń bym się nie przejmował, jest tak jak @TOP67 piszesz. Posty te i tak są regularnie kasowane. Gorszy problem to konta ze spamem gdzie podawane są linki do stron zupełnie nie związanych z tematem. Ale pracuje nad tym żeby wyeliminować takie lewe konta.
Akcesoria CNC - EBMiA.pl
Elementy Budowy Maszyn i Automatyki
www.ebmia.pl
MECHANIKA * AUTOMATYKA * PNEUMATYKA * NARZĘDZIA * BHP, CHEMIA * TWORZYWA SZTUCZNE


cubit
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 125
Rejestracja: 26 wrz 2020, 22:51

Re: Lewe konta?

#5

Post napisał: cubit » 08 lis 2020, 12:17

chaos pisze:
03 lis 2020, 16:37
Chociaż jak to on na pierwszy rzut oka stwierdził że muszą to być konta zakładane przez ludzi ponieważ te zabezpieczenia są dla bota praktycznie nie do ogarnięcia.
Poważnie?
https://anti-captcha.com/mainpage

To tylko jeden z serwisów pod który możesz podpiąć bota.
Trochę ryzykowne stwierdzenie, ale co tam. Nie ma na świecie rzeczy stworzonej przez człowieka której nie da się złamać albo obejść.
Ale nie martwcie się niedługo jak wejdą te różne eID, id4d itp. to nawet z internetu pewnie nie będzie można skorzystać bez danych biometrycznych.


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 7608
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

Re: Lewe konta?

#6

Post napisał: pukury » 08 lis 2020, 13:05

Hej.
Podejrzane posty - raportować.
Długo nie powiszą na forum :mrgreen:
Na każde zabezpieczenie znajdzie się " anty zabezpieczenie " - tak kręci się ten Świat.
pzd.
Mane Tekel Fares


szopenn
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1940
Rejestracja: 21 gru 2015, 11:22
Lokalizacja: Lublin

Re: Lewe konta?

#7

Post napisał: szopenn » 08 lis 2020, 14:02

zrób kwarantanne tak jak ja na swoim forum, po miesiącu albo dwóch kasuje z obligu 0ra, po roku kasuje nieaktywnych od roku i następuje samooczyszczenie. Kto chce zarejestruje się ponownie.


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 7608
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

Re: Lewe konta?

#8

Post napisał: pukury » 08 lis 2020, 14:07

Hej,
Pod warunkiem że posty nie poznikają.
W tychże mogą być informacje istotne dla innych.
Może po prostu - blokada konta.
pzd.
Mane Tekel Fares


Leopold
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 31
Rejestracja: 13 paź 2015, 17:41
Lokalizacja: Zamość

Re: Lewe konta?

#9

Post napisał: Leopold » 08 lis 2020, 22:23

Wydaje mi się, że wszystkie działania zabezpieczające są dobre do pewnego momentu a mianowicie dotąd doputy nie są zbyt uciążliwe, nie można przecież wylać dziecka z kąpielą. O czym mówię? Otóż amatorsko zajmuję się budową rowerów poziomych - trajki, delty itp - mam tokarkę i frezarkę oczywiście amatorskie i z zawodu nie jestem ani tokarzem ani frezerem. To forum jest moim podstawowym źródłem wiedzy, bardzo rzadko coś piszę chyba że na tematy rowerowe lub ewentualnie spawania. Zmierzam do tego, że można mnie uznać za figuranta na forum i ewentualnie zarzucić mi jakąś krecią robotę, więc co wywalać takich bo nie fachowiec w temacie?


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 7608
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

Re: Lewe konta?

#10

Post napisał: pukury » 08 lis 2020, 22:47

Hej.
No to - udzielaj się - udzielaj :D
Zaprezentuj jakiś rower poziomy !
Z pewnością wielu Kol.chętnie obejrzy .
pzd.
Mane Tekel Fares

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „www.cnc.info.pl”