LazyCam i zapisywanie projektu

Brak poprzednich ustawień po ponownym otwarciu projektu.

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC

Autor tematu
cnc_szkodnik
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 16
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:34

LazyCam i zapisywanie projektu

#1

Post napisał: cnc_szkodnik » 03 wrz 2021, 12:11

Witam forumowiczów.
Chciałem zapytać, co robię źle. Narysowałem prosty projekt blaszki z czterema otworami. Poustawiałem wszystko w lazycam, czyli narzędzie i jego parametry. Parametry w Pockets, Offsets i dalej wszystko co trzeba w zakładce Layers, czyli wys. przelotowa, startowa i głębokość cięcia. Dwa otwory są, jako Pockets, a dwa kolejne z ustawionym offsetem. Na końcu cięcie blaszki po obrysie, czyli Offset zewnętrzny. Puszczam to w machu, jako symulację (bez maszyny) i wszystko jest chyba ok. I teraz sedno sprawy.

W LazyCam idę do zakładki Plik i wybieram "Zapisz projekt LazyCam jako i nadaję nazwę dla pliku i zapisuję w wybranym folderze. Plik istnieje, ale po jego ponownym otwarciu wszelkie ustawienia są wyzerowane. W Poskets, Layers, ect....

Sam rysunek otwiera się prawidłowo, czyli tak, jak go obrobiłem, ale nie ma ustawień. Brak narzędzia, głębokości dla freza, itd...

Co zrobiłem źle. Czy to normalne zachowanie LazyCam ? Będę wdzięczny za podpowiedź. Trochę czasu spędziłem nad nim i się co nieco nauczyłem, ale tu mam zagwozdkę. Pozdrawiam. Robert.




Autor tematu
cnc_szkodnik
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 16
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:34

Re: LazyCam i zapisywanie projektu

#2

Post napisał: cnc_szkodnik » 07 wrz 2021, 13:38

Witajcie.
Czy na prawdę nikt nie może podpowiedzieć coś w tym temacie ?. Czy są osoby, które korzystają z LazyCam i u nich poprawnie otwiera się wcześniej zapisany projekt ? U mnie za każdym razem giną ustawienia narzędzi i zerują się.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”