Laser CO2

Tu możemy porozmawiać na temat podstaw budowy amatorskich maszyn CNC
Awatar użytkownika

Autor tematu
Dawar
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 151
Rejestracja: 20 lut 2009, 17:00
Lokalizacja: Chorzów

Laser CO2

#1

Post napisał: Dawar » 21 lut 2009, 13:47

Witam wszystkich na forum, szczeghólnie tych którzy dzielą się swoją wiedzą. Jestem nowym an forum. Zwracam się o pomoc w przebudowie chińskiego lasera CO2 40w format A4. . Zakupiłem laser nie wiedząc że to jest chiński , pisało towar USA . Mogłem się spodziewać że tam wszystko jest chińskie. Jak zobaczyłem tą tandetę "precyzję wykonania" to odrazu mnie trafiło. Uruchomienie zajęło mi tydzień. Wstępna likwidacja luzów jeden dzień, musiałem dorabiać tulejki, ale to wszystko dalej jest tandetne. Jeżeli dokładność ma być 0,01 to luz na karetce nie może mieć do 1 mm. Postanowiłem na jego bazie zrobić nowy (dokładny). Zakupiłem wałki prowadzące, łożyska. Właśnie wykonuję obudowę bo też stara jest tandetna i zmieniam format na 400x600.
Chciał bym przełożyć silniki ze starego żeby narazie nie zmieniać elektroniki. Nie wiem czy zrobiłem dobrze bo się na tym nie znam i tu proszę o pomoc Policzyłem zęby na zębatce jest ich 20 pasek 6 mm /2,5. Kupiłem nowe w CNC . Gdy przyszły okazało się że mają większą średnicę mimo tej samej ilości zębów. Czy to nie będzie mi kolidowała????????. Paska długości 1600mm nie ma ponoć w sprzedaży(6mm) więc kupiłem 2 koła zębate 10 zębów i pasek 10 mm /5 bo taki już był w sprzedaży .
Czy jest taka możliwość aby pod elektronikę którą posiadam zastosować program który by przyjmował pliki wektorowe i po obrysach kształtu wycinał. Aktualnie jest program z kluczem USB MoshiDraw.
pozdrawiam wszystkich

[ Dodano: 2009-02-22, 12:28 ]
Czy naprawdę nikt nie może mi odpowiedzieć czy koła zębate i paski które dobrałem będą funkcjonować porawnie?


KW

Tagi:


kura999
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 73
Rejestracja: 10 kwie 2005, 20:45
Lokalizacja: poznan

#2

Post napisał: kura999 » 22 lut 2009, 14:38

możliwe że obliczyłeś lub dobrałeś sobie średnice podziałową z zmierzyłeś średnice zewnętrzną koła więc raczej wszystko jest ok jeśli pasek pasuje musi być dobrze

pozdrawiam


DEDE
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 05 lip 2009, 16:50
Lokalizacja: 4551

#3

Post napisał: DEDE » 05 lip 2009, 17:22

Ha Mam taki sam laser. On ma tylko teoretycznie takie pole pracy. jezeli chcesz wydrukowac zdjecie albo cos wiekszego to mu sie wszystko wali.
Jak juz chcesz miec wiekszy laser to mam do sprzedania ploter A3 ktotry chodzi na pilocie HP7550A. Zalozysz sobie laser, lustra i zasilacz i povinno dzialac.
Jezeli chodzi o twoja maszynke, to ja ja uzywam tylko do sempli ( do tego sie nadaje)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „CNC podstawy”