Kwalifikacje do obsługi urządzeń CNC

W tym dziale można przedstawiać swoją ofertę, opisywać maszyny na sprzedaż oraz oferować inne usługi komercyjne.

Kwalifikacje do obsługi urządzeń CNC

#1

Post napisał: Redakcja » 26 sie 2017, 11:04

Obrazek
Mając ukończony kurs obsługi urządzeń CNC, pracownik staje się atrakcyjniejszy w oczach pracodawców. Dotyczy to wbrew pozorom nie tylko urządzeń komputerowych jakie większość z nas ma teraz na myśli, ale też maszyn wykorzystywanych w przemyśle. Bardzo dobrym przykładem są choćby tokarki karuzelowe cnc czy też stosowane coraz częściej obrabiarki numeryczne CNC - w tym wypadku chodzi jednak również o coś jeszcze, a mianowicie o tak istotne bezpieczeństwo. Kandydat chętny do podnoszenia swoich kwalifikacji, zawsze będzie milej widziany w firmie aniżeli ten, który w rozwoju spoczął na laurach i sądzi, że więcej niż to, co daje obecnie nie może już dać. Jednym z bardzo popularnych kursów, mile widzianych w oczach pracodawców jest ten związany właśnie z obsługą urządzeń CNC.

Konieczność szkolenia
Równie cenionym w przemyśle urządzeniem jak te wspomniane powyżej jest frezarka, którą również trzeba umieć obsługiwać - frezarki konwencjonalne, bo o nich mowa umożliwiają frezowanie w przypadku różnych typów materiałów, zarówno poziomo jak i pionowo. By w tym kontekście wzorowo wywiązywać się ze swoich obecnych tudzież dodatkowych obowiązków należy poszerzyć swoją wiedzę w ramach szczególnego rodzaju szkoleń potrzebnych do wypełnienia miejsc w tym sektorze. Program szkolenia może poprawić poziom wiedzy i umiejętności również już u doświadczonych operatorów lub praktykantów

Cały personel uczestniczący w takich szkoleniach zdobędzie:
→ gamę ważnych i przydatnych umiejętności,
→ pełne zrozumienie wymagań i obowiązków operatorów.

Z racji tego, że maszyny typu CNC to sprzęty niesamowicie uniwersalne właściwie nie ma ograniczeń co do tego kto i jak mógłby z nich faktycznie skorzystać. Reasumując, bez względu na branżę każda osoba posiadająca legalne uprawnienia do obsługi takich maszyn jest cenniejszym nabytkiem dla pracodawcy aniżeli osoba tych uprawnień nie posiadająca.

Kursy CNC - dlaczego warto?
Kursy obsługi CNC czyli kurs na przyszłego operatora obrabiarek numerycznych to szkolenie, którego cel jest bardzo konkretny. Oczywiście podstawowym celem jest przede wszystkim umiejętność rzeczywistej obsługi obrabiarek przemysłowych, które sterowane są numerycznie i które są stosowane w przemyśle coraz częściej - można powiedzieć, że stają się nawet niezastąpione, bowiem bardzo ułatwiają pracę. Po takim szkoleniu możliwa będzie samodzielna praca operatora, który będzie wykonywać swoje zadania przede wszystkim profesjonalnie.

Kursy CNC pozwolą również na:
  • obrabianie wyrobów zgodnie z dokumentacją technologiczną
  • kontrolowanie ostatecznych jak i bieżąco wykonywanych wyrobów
  • dobór parametrów oraz ustawień urządzenia
  • wprowadzanie i tworzenie ręcznego programu NC
  • umiejętność interpretowania programów, które już istnieją oraz edytowania ich
Oprócz powyższych, dzięki kursom CNC operator będzie w stanie wykonywać również różne części maszyn na specjalnych obrabiarkach, oczywiście w oparciu o specjalistyczny program do obrabiania. Kurs pozwoli również na zaznajomienie się oraz umiejętność prawidłowej interpretacji specjalnych rysunków technicznych. Nie bez znaczenia jest też zdobycie umiejętności korzystania z różnych narzędzi pomiarowych, które są stosowane przy stanowisku operatora CNC jak i umiejętność wykorzystywania literatury fachowej. Taka literatura oczywiście jest dostępna w trakcie kursu, a dotyczy ona między innymi dobierania parametrów jak i narzędzi do obrabiania.

Dostawca urządzeń CNC: JANUS ObrabiarkiTagi:

Wróć do „Artykuły - Oferty Firmowe”