Konstrukcja wypływki - problem


Autor tematu
Wiedź22331
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 13 paź 2016, 00:31
Lokalizacja: Kraków

Konstrukcja wypływki - problem

#1

Post napisał: Wiedź22331 » 13 paź 2016, 01:14

Cześć!

Projektuję formę do kucia matrycowego korbowodu (BZ S51 - do Simsona). Korbowód mam, formę wiem jakimi operacjami wykonać etc.

Męczę się cały czas z konstrukcją wypływki. Chce ją "dołączyć" do korbowodu - potem operacją gniazdo wyciąć (odjąć) razem z korbowodem z matrycy.

Rysuję odpowiedni kształt i chce wyciągnąć po ścieżce (odpowiednio wybranej obwiedni) w danym miejscu, ale jej wymiary po wyciągnięciu nachodzą na siebie i wywala błąd.

Próbowałam też wyciąć ją po ścieżce po wykonaniu operacji gniazda już w matrycy. Ale to samo.

Ktoś coś? Może ktoś już projektował matryce do kucia matrycowego i coś podpowie?

[ Dodano: 2016-10-13, 01:18 ]
Z góry dziękuję, jeśli ktoś pomoże.

Nie mogę sobie poradzić z tym od paru godzin. W sieci żadnych informacji.
Dopiero "początkuję" w projektowaniu, więc jeśli ktoś zauważy błąd - proszę o pomoc :)

[ Dodano: 2016-10-13, 01:20 ]
Obrazek
Załączniki
prawidłowa wypływka.JPG
plik2.JPG



Tagi:

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#2

Post napisał: bildder » 13 paź 2016, 08:02

Nie da się tego wyciągnąć ponieważ występuje samo przecięcie. Gdyby szkic był krótszy w stosunku do promienia wewn. to by się dało...

Pytanie, po kiego robić to po ścieżce? To są dwie operację wyciągnięcia dodania (lub jedna wycięcia) + zaokrąglenie, gdzie do użycia jest szkic ścieżki lub jego offset. Odsuwając dowiesz się, dlaczego geometrycznie jest to niewykonalne przy takich parametrach.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


STELMI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 551
Rejestracja: 23 mar 2008, 11:30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#3

Post napisał: STELMI » 13 paź 2016, 11:01

najprościej - przeciąć detal na pół, dodać obrys naddatku a potem poprzez kopiowanie detalu ze scaleniem wrócić do pełnego kształtu

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”