Kompleksowe rozwiązania dla bezpiecznej pracy - co ubrać, aby pozostać bezpiecznym w pracy?

W tym dziale można przedstawiać swoją ofertę, opisywać maszyny na sprzedaż oraz oferować inne usługi komercyjne.

Kompleksowe rozwiązania dla bezpiecznej pracy - co ubrać, aby pozostać bezpiecznym w pracy?

#1

Post napisał: chaos » 13 maja 2023, 16:58

Obrazek
Odpowiednia odzież robocza jest bardzo ważnym czynnikiem zapewniającym bezpieczeństwo w pracy oraz poprawiającym ergonomię. Ważne, by spełniała ona normy BHP, wymagania zakładu pracy oraz samego pracownika.


Podstawowym zadaniem odzieży roboczej jest zapewnienie pracownikowi ochrony przed szkodliwymi dla zdrowia i życia warunkami panującymi w miejscu pracy: wysokimi bądź niskimi temperaturami, wilgocią, substancjami chemicznymi, wyładowaniami elektrostatycznymi, iskrami, substancjami chemicznymi i wieloma innymi. Z kolei elementy odblaskowe zapewniają pracownikowi doskonałą widoczność. Normy odnośnie odzieży roboczej określają przepisy prawa. Musi ona być dostosowana do miejsca pracy i warunków na jego terenie. Przykładowo, porady, jak dobrać odzież roboczą do pracy w magazynie znaleźć można pod adresem: https://dawpol-bhp.pl/blog/post/13-jak- ... -magazynie.

Polar roboczy, czyli w sam raz na zimno
Jeżeli praca odbywa się w niskich temperaturach, konieczne jest zastosowanie odpowiednio ciepłej odzieży roboczej. W takich warunkach znakomicie sprawdzają się polary robocze - Dawpol BHP. Stanowią one podstawową odzież wierzchnią. Wykonane są z wysokiej jakości materiału, dzięki czemu są uniwersalnym elementem ubioru każdego pracownika pełniącego obowiązki służbowe w niekomfortowych warunkach, np. w okresie zimowym lub przejściowym. Ich cechą jest bardzo duża funkcjonalność - polary wyposażone zostały w warstwę ocieplającą, która zapewnia komfort termiczny, niezależnie od miejsca pracy. Odzież ta idealnie sprawdzi się zarówno w branży produkcyjnej, przemysłowej, jak i budowlanej. Dostępne w różnych kolorach i fasonach polary robocze wyposażone są także w dodatkowe kieszenie, dzięki którym pracownik może mieć przy sobie najpotrzebniejsze rzeczy - drobne narzędzia bądź osobiste przedmioty. Niektóre modele zapatrzone zostały w elementy odblaskowe, zapewniające doskonałą widoczność. Takie polary wspaniale nadają się dla pracowników drogowych oraz budowlanych.

Obrazek


Spodnie - praktyczność, wygoda, bezpieczeństwo
Równie ważną rolę, co odzież wierzchnia, pełni osłona nóg. Warto zwrócić uwagę na spodnie robocze ogrodniczki w sklepie Dawpol BHP. Cechują się one bardzo wysoką odpornością na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Materiały użyte do ich produkcji - głównie poliester i bawełna - są solidne, a wykonanie staranne, co sprawia, że spodnie te nadają się do intensywnego użytkowania w wymagających warunkach. To ważne, aby pracownik miał na sobie odzież roboczą, która zapewni mu ochronę, ale także wygodę i komfort - ogrodniczki spełniają te wymagania.

Są to profesjonalne spodnie, dostępne w wielu wariantach kolorystycznych i rozmiarach. Pozwala to dobrać idealny model dla każdego pracownika. Mocne spodnie robocze ogrodniczki zapewniają bezpieczeństwo i ochronę nóg oraz brzucha, a ich solidne wykonanie gwarantuje długotrwałość użytkowania.

Obrazek

Kolejną ich zaletą są liczne kieszenie na narzędzia. Poprawiają one ergonomię pracy i pozwalają na przechowywanie niezbędnych przyborów w zasięgu ręki. Można wygodnie rozlokować potrzebne przedmioty, bez obawy o ich pogubienie.

Dzięki szelkom spodnie dobrze trzymają się ciała podczas pracy. Nigdy nie spadają, ani nie zsuwają się podczas schylania. Pozwala to założyć pod spód bluzę, a na wierzch kurtkę albo kamizelkę, nie tracąc na funkcjonalności odzieży.

Pamiętajmy, że wybór konkretnej odzieży roboczej powinien być dostosowany przede wszystkim od warunków w miejscu pracy. Ważne, by ubrania spełniały wszelkie normy BHP oraz posiadały certyfikaty jakości.Wróć do „Artykuły - Oferty Firmowe”