KIMLA_PLOTER PRZEMYSŁOWY_BPF 1520

Plotery tnące

Autor tematu
thomas_191
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 10 lut 2008, 23:06
Lokalizacja: polska

KIMLA_PLOTER PRZEMYSŁOWY_BPF 1520

#1

Post napisał: thomas_191 » 26 lut 2009, 17:35

Witam Wszystkich
To mój pierwszy post i szczerze to jestem poczatkujący w tej branży. Nigdy sie nie zajmowałem CNC ale w firmie dostałem zlecenie aby zapoznać sie z "Ploterem przemysłowym firmy Kimla BPF1520" wiec mam pytania:
1. Co sądzicie na temat tego plotera(Kimla-ploter przemysłowy BPF 1520)...Ktoś z was pracował na nim - może jakieś wady ??
2. Muszę się zapoznać pod względem sterowania tzn interesuje mnie co w nim "siedzi" czy to jest SINUMERIK czy co??
3. Firma chce go kupic tzn tylko ploter z aplikacją, ale bez komputera. Interesuje mnie jak się łączyć z tym ploterem (ethernet???, profibus ???). Tzn jak mu wgrać aplikacje? czy jest specyjalny program do tego?
4. Interesuje mnie sterowanie i wgrywanie plików do tego urządzenia...
5. Czy obsługa plotera stwarza jakieś problemy?? tzn. czy istnieją np. wady konstrukcyjne??

Jakby ktoś mógł mi udzieliś jakich kolwiek danuch na temat tego urządzenia lub na temat tej firmy("kimla") to bardzo dziękuje.
Pozdrawiam




sonel
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 8
Rejestracja: 28 gru 2008, 16:51
Lokalizacja: Krak

#2

Post napisał: sonel » 26 lut 2009, 18:05

Cześć

a współpracuje z takim ploterem, a dokładnie BPF1722. Nic nie ma wspólnego z sinumerikiem, bo taką też programuje. sterownie jest kompatybilne z fanukiem 3, choć nie do końca. Połączenie jest przez ethernet, ma swój programik do sterownia. Jest to PC-CAM prosty program do obróbki dxf-u, ale nie polecam do rysowania. Następnie jest panel do sterowania. Obsługa jest naprawdę prosta, tu duży plus, szybko można coś uruchomić w 2D, ale ma też wady...


Autor tematu
thomas_191
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 10 lut 2008, 23:06
Lokalizacja: polska

#3

Post napisał: thomas_191 » 26 lut 2009, 18:30

ok dzieki za informacje
1.napisales ze ma wady ... ale jakie??
2. czy da sie ściągnąc ten program ? moze masz namiary? a jakąś dokumentacja (tez do niego) posiadasz i mozesz udostępnić??
Z góry dzięki


sonel
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 8
Rejestracja: 28 gru 2008, 16:51
Lokalizacja: Krak

#4

Post napisał: sonel » 26 lut 2009, 21:41

Dokumentację np. znajdziesz na stronie kimli. Jest taka zakładka DTR i tam jest wszystko, co do programu i maszyny, zresztą zobacz na PW.


cnc3d
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 6
Posty: 635
Rejestracja: 29 mar 2008, 16:48
Lokalizacja: laski

#5

Post napisał: cnc3d » 27 lut 2009, 07:26

1. Prędkości, przyspieszenia, dokładności wielokrotnie przekraczają te parametry w innych podobnych maszynach.
2. Kimla ma swoje sterowanie. Bardzo przyjazny interfejs użytkownika, pełna wizualizacja podczas pracy maszyny w czasie rzeczywistym, wbudowany prosty CAM, wczytujesz pliki DXF, PLT, a ścieżkę generujesz już w tym programie, można oczywiście wczytać też G-code i korzystać z zewnętrznego CAMa. Te sterowania są bardzo szybkie, czasami tą sama pracę można wykonać kilka razy szybciej niż na innych.
3. Maszynę podłączasz po sieci Ethernet, zwykły kabelek RJ45 do karty sieciowej w komputerze PC, powinien być tylko Windows XP. Oprogramowanie do obsługi maszyny dostajesz na płytce i sobie go instalujesz, możesz także zainstalować sobie na komputerze w biurze i prace przygotowywać zdala od maszyny a potem tylko operatorowi przesłać go po sieci.
4. Obsługa plotera jest prosta i intuicyjna, oprogramowanie szybko się rozwija i można z czasem robić upgrady.

lista funkcji systemu sterowania http://kimla.pl/news/30,funkcje_systemu_sterowania.html
Co do programu, skontaktuj się z firmą KIMLA


Dokumentacja do programu jest tutaj (jest raczej dość stara, ale ma około 70% treści aktualnej) http://kimla.pl/dtr/1,mozliwosci_systemu.html

Awatar użytkownika

kostner
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1290
Rejestracja: 13 gru 2005, 04:41
Lokalizacja: Haan / Niemcy

#6

Post napisał: kostner » 27 lut 2009, 23:50

Gwoli uczciwosci nalezy dodac ze kolega cnc3d to wlasciciel firmy kimla we wlasnej osobie :)
Jeżeli prąd nas nie zabije to nas napewno nie wzmocni :(


Autor tematu
thomas_191
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 10 lut 2008, 23:06
Lokalizacja: polska

#7

Post napisał: thomas_191 » 28 lut 2009, 10:51

dziekuje wszystkim za pomoc ... znając zycie jeszcze sie bede kontaktował co i jak - poczytam i pytana same sie nasuną ...
cnc3d--- napiasł ze oprogramowanie tylko pod XP.... tak sie zastanawiam dlaczego ??
Czytałem ze rysowanie w PC Cam jest bardzo uciążliwe (zapewne zalezy to od gustu projektanta)... ale mam pytanie czy ktoś z was robi w tym środowisku i ma porównanie z innym "cadowskim" programem ?? jak tak to jakie są róznice ??
Z góry dzięki
Pozdrawiam


cnc3d
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 6
Posty: 635
Rejestracja: 29 mar 2008, 16:48
Lokalizacja: laski

#8

Post napisał: cnc3d » 28 lut 2009, 11:54

Chodzi również na Viscie, ale raczej nie polecam, XP jest bardziej przewidywalny.

Co do rysowania, to generalnie, w systemach sterowania nie ma edytorów graficznych do tworzenia nowych, skomplikowanych obiektów.
Ale jak klienci piszą, żeby jakiś prosty edytor się przydał to zostało dopisane.
Ktoś napisał potem, że obracanie by sie przydało, jest obracanie, potem lustro, skalowanie, rozkładanie, powielanie, kopiowanie, rysowanie linii, prostokątów, okręgów, splinów. Potem dołożono edycję węzłów, zaokrąglenia rogów, fazowanie, odsunięcie od ścieżki. Następnie dodano obsługę czcionek jednoliniowych i TTF z windowsa. Potem dodano moduł do automatycznego wygładzania ścieżki narzędzia, zagęszczanie wektorów, redukcja węzłów.
Można automatycznie domykać niedomknięte obiekty i otwierać w razie potrzeby. Można zmieniać wymiary proporcjonalnie i nieproporcjonalnie. Można automatycznie wstawiać wiercenia w środkach obiektów.

Znaczna część tych funkcji w zasadzie niezbędna w obsłudze maszyny CNC w programach do rysowania nie istnieje.

Program PC-cam nie służy do rysowania, wczytuje się pliki dxf, plt itp. i potem je się obrabia, układa, poprawia i generuje ścieżkę narzędzia.
Jednak dokładanie kolejnych opcji edycyjnych spowodowało możliwość rysowania prostych obiektów wprost w tym programie, co często zaoszczędza wiele czasu.
Do rysowania można użyć qcada, który jest darmowy i można w nim wszystko narysować, nie wspomnę oczywiście o autocadzie i corelu.


Autor tematu
thomas_191
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 6
Rejestracja: 10 lut 2008, 23:06
Lokalizacja: polska

#9

Post napisał: thomas_191 » 01 mar 2009, 12:06

sonel napisał
sterownie jest kompatybilne z fanukiem 3, choć nie do końca
co to znaczy że nie do konca ???
PC-CAM prosty program do obróbki dxf-u, ale nie polecam do rysowania
tzn. jakie ma wady ?? i jaki rogram polecasz do rysowania, autocad, solidworks,corel...???

sonel jakbyś mogł udzielićodpowiedzi to z góry dzięki Wielkie... a może ktoś inny ma jakieś spostrzeżenia co do rysowana ??


cnc3d
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 6
Posty: 635
Rejestracja: 29 mar 2008, 16:48
Lokalizacja: laski

#10

Post napisał: cnc3d » 01 mar 2009, 22:27

Kwestią kompatybilności się nie martw. System Kimla wczyta pliki z fanuca, siemensa, heidenhaina itp.
Różnice dotyczą wymiany narzędzia i podobnych, ale to nie istotne, ponieważ procedury wymiany sa automatycznie obsługiwane przez system.

Wadą tego programu jest to, że nie jest autocadem, corelem, czy solidworksem -bo nie ma być. Narysuj sobie coś w sinumericu, albo w fanucu. Tam nie ma żadnego edytora graficznego. W systemie Kimla jest. Prosty, bo prosty, ale większość poprawek zrobisz stojąc przy maszynie w kilka sekund, a nie latasz do biura i prosisz się konstruktora, aby poprawił rysunej w autocadzie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Plotery tnące”