Kilka najważniejszych informacji, o których musisz pamiętać

W tym dziale można przedstawiać swoją ofertę, opisywać maszyny na sprzedaż oraz oferować inne usługi komercyjne.

Kilka najważniejszych informacji, o których musisz pamiętać

#1

Post napisał: Redakcja » 21 paź 2017, 19:27

Obrazek
Na samym początku, trzeba zaznaczyć, że potoczna nazwa "cykliniarki" odnosząca się do szlifierek, w których wykorzystywane są pasy bezkońcowe nieco zawęża ich znaczenie. Pierwotnie cykliniarki służyły szlifowaniu podłóg drewnianych bez konieczności ich demontowania. Z czasem zaprojektowano też szlifierki stacjonarne, w których również używa się pasów bezkońcowych.

W doborze pasów bezkońcowych do cykliniarek pamiętaj o granulacji
Na całym świecie można spotkać wiele standardów opisujących granulację pasów ściernych, jednak w Europie obowiązuje norma FEPA P o numerze ISO6344 i to ona definiuje przedziały granulacji pasów ściernych. W gamie pasów bezkońcowych najczęściej spotykane są pasy o granulacji w przedziale od FEPA P16 do FEPA P120. Oznaczenia numeryczne można zidentyfikować w odpowiedniej tabeli.

Jak stosować pasy do cykliniarek, by zapewnić im jak największą żywotność?
Pasy bezkońcowe są wykorzystywane jako materiały ścierne najczęściej w zakładach stolarskich przy produkcji mebli i podłóg, ale także w warsztatach ślusarskich przy obróbce aluminium lub stali nierdzewnej. Różnorodność zastosowania oraz szeroki zakres parametrów sprawia, że do niektórych zastosowań pasy bezkońcowe są realizowane na zamówienie pod bezpośrednie przeznaczenie pasów. Przy wyborze pasów bezkońcowych należy zwracać uwagę na rodzaj nasypu. Pasy z nasypem półotwartym, czyli takim, w którym ziarna są luźno rozmieszczone sprawdzają się idealnie w szlifowaniu miękkiego drewna z żywicą lub zdzieraniu farb i lakierów. Taśma z nasypem pełnym jest wykorzystywana przy szlifowaniu twardego drewna i metalu. Ważne jest, żeby pamiętać o tej zasadzie. Gdy do miękkiego drewna wybierzemy pas bezkońcowy z gęstym nasypem, to powierzchnia zostanie szybko starta, a urobek wypełni chropowatą powierzchnię pasa i straci on swoje możliwości. Z drugiej jednak strony, gdy do szlifowania metalu zostanie dobrany pas z nasypem półotwartym, wówczas powierzchnia nie zostanie równomiernie zeszlifowana. Przy pracach szlifierskich ze stalą nierdzewną należy bardzo starannie wybierać poziom granulacji, gdyż niewłaściwy wybór może doprowadzić do zanieczyszczenia stali.

Pasy bezkońcowe do cykliniarek można wykorzystywać również w stacjonarnych szlifierkach przemysłowych.
Wszystkie pasy ścierne mają kilka wspólnych i kilka różnych cech, dzięki temu można je stosować zarówno w cykliniarkach do szlifowania podłogi jak i w szlifierkach przemysłowych do obróbki metalu lub drewna. Podstawą każdego pasa bezkońcowego jest papier ścierny oraz płótno, które jest połączone z papierem ściernym. Zróżnicowanie pod kątem wymiarów oraz granulacji powodują, że można je stosować w niemal każdym przypadku.
Obrazek

Źródło: http://www.pasyscierne.plTagi:

Wróć do „Artykuły - Oferty Firmowe”