Jestem Początkujący proszę o pomoc!!!

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

Autor tematu
easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

Jestem Początkujący proszę o pomoc!!!

#1

Post napisał: easy2002 » 12 gru 2004, 18:11

Witam Wszyskich.
Jak juz pisałem w temacie jestem początkującym.
Troszkę wiem na ten temat ale chciałbym troszkę po praktykować czyli zrobić maszynę
jeśli chodzi o mechanizmy t z tym niema żadnych problemów bo siedzę w mechanice parę dobrych lat robię na WHN 13 CNC i nie tylko pisałem pracę o sterowaniu numerycznym.
Teraz chciałbym troszke po praktykować.
Proszę o linki do ciekawych stron i postów które mi pomogą zacząć bo Panowie tu już sa na wysokim poziomie.
I jaki sterownik na początek tani ale taki na jakim mógłbym cos się nauczyć
może ktoś chętnie sprzeda sam sterownik z silnikami starszy może nie używany ja chętnie zrobię cały stelaż z alu śruby itd.
Czekam na odp....
Pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

Autor tematu
easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

Jestem Początkujący proszę o pomoc!!!

#2

Post napisał: easy2002 » 12 gru 2004, 18:12

Witam Wszyskich.
Jak juz pisałem w temacie jestem początkującym.
Troszkę wiem na ten temat ale chciałbym troszkę po praktykować czyli zrobić maszynę
jeśli chodzi o mechanizmy t z tym niema żadnych problemów bo siedzę w mechanice parę dobrych lat robię na WHN 13 CNC i nie tylko pisałem pracę o sterowaniu numerycznym.
Teraz chciałbym troszke po praktykować.
Proszę o linki do ciekawych stron i postów które mi pomogą zacząć bo Panowie tu już sa na wysokim poziomie.
I jaki sterownik na początek tani ale taki na jakim mógłbym cos się nauczyć
może ktoś chętnie sprzeda sam sterownik z silnikami starszy może nie używany ja chętnie zrobię cały stelaż z alu śruby itd.
Czekam na odp....
Pozdrawiam


maggot
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 74
Rejestracja: 26 sie 2004, 01:28
Lokalizacja: bialystok

#3

Post napisał: maggot » 13 gru 2004, 02:16

witam
mysle ze jak bys to zapytanie podal w jednym dziale to sporo osob by Ci pomoglo, gdybys jeszcze pokazal ze cos sam robisz.. sam jestem poczatkujacy, od ok miesaca robie maszynke i znalezli sie zyczliwi ludzie ktorzy mi pomagaja. Ktorym bardzo dziekuje. ale mysle ze to jak Ty zaczales przynajmniej czesc zniechecilo do Ciebie.. no nic jak co to pisz na gg jestem prawie caly czas tylko mnie nie widac. pokaze Ci troche linkow.. ale jak bys poczytal forum to tu jest duuuzo..

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#4

Post napisał: adam Fx » 13 gru 2004, 14:20

no co ci poradzic .. uzyj przycisku SUKAJ .... jeśli chodzi o linki to zajżyj na forum pod LINK -- tak umieszczamy ciekawe linki ..

sterownik jedeo z tańszych rozwiązań możesz kupić od Chaosa ( on je robi i sprzedaje)silniki to na alegro ( no chyba że jakies wyższe momęt to chyba raczej w jakiś sklepie


a zresztą co sie będe rozpisywac :? ... było juz o tym wszystkim na forum .. poprzeglądaj je uważnie
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

Awatar użytkownika

chomikaaa
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 988
Rejestracja: 19 cze 2004, 23:22
Lokalizacja: lodz

#5

Post napisał: chomikaaa » 13 gru 2004, 14:54

aby jasno odpowiedziec na twoje pytanie musisz spracyzowac konkretnie czego oczekujesz od nas nie wystarczy krzyknac pomocy...!!

powinienes przedewszystkim przeczytac cale forum i starac sie zrozumiec istote sprawy

a nastepnie zalozyc :

po pierwsze wymiary maszyny i co chcesz nia robic tzn jak duze materialy jak gleboko chcesz obrabiac wymiary wrzeciona (z wiadomych wzgledow) szybkosc jest raczej drugorzedna sprawa jesli chodzi o maszyne amatorska

po drugie ile mozesz na to przeznaczyc -- skonfrontowac koszta z wymiarami mowie o czesci mechanicznej

po trzecie zdecydowac sie czy maja to byc serwa( opcja kupna gotowego rozwiazania) czy naped silnikiem krokowym(mozliwosc samodzielnego montazu wg schematow i opisow z forum)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”