Jest jakieś sprzęgło cierne i skrzynia od tokarek do silnika 1 kw do 2 kw? maszyna ogrodnicza..

tokarka, maszyna, silnik, sprzęgło

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
ama
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 06 paź 2019, 21:48

Jest jakieś sprzęgło cierne i skrzynia od tokarek do silnika 1 kw do 2 kw? maszyna ogrodnicza..

#1

Post napisał: ama » 06 paź 2019, 21:54

Witam,
słyszelićie o jakimś sprzęgle oraz skrzyni jak do tokarki na silnik 1-2 kw?
Ile to może kosztować? Jaka waga?

Potrzebuje do maszyny ogrodniczej do małego silnika..

Jest coś takiego dostępnego na rynku..

Czy tylko tokarki mają takie rzeczy ze sprzegłem mechanicznym do silników elektrycznych..

pozdrawiam




povel2
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 86
Rejestracja: 06 mar 2019, 14:00

Re: Jest jakieś sprzęgło cierne i skrzynia od tokarek do silnika 1 kw do 2 kw? maszyna ogrodnicza..

#2

Post napisał: povel2 » 06 paź 2019, 22:07

Co to ma być?


Autor tematu
ama
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 06 paź 2019, 21:48

Re: Jest jakieś sprzęgło cierne i skrzynia od tokarek do silnika 1 kw do 2 kw? maszyna ogrodnicza..

#3

Post napisał: ama » 07 paź 2019, 08:54

Już mówię, coś jakby to nazwać po polsku jak najbardziej możliwa wielofunkcyjna kopaczka rotacyjna do warzyw (chodzi o jak największy dobór ich min ziemniaki, marchew, etc najlepiej po delikatne ogorki)

Chodzi o to że maszyna ma być lekka, wielkości krzesła, ale z własnym napędem najlepiej elektrycznym (wiadomo)

A cała zabawa z ową przekładnią jest taka żeby moc i moment silnika elektrycznego wykorzystać w 100 procentach i dobierać jak w tokarce przez nawet prostą przekładnię obroty/moment na wyjściu (min 2 biegi i jedyen jakby był wsteczny to mega super) + sprzegło

Skrzynia musi w zasadzie rozdzielać napęd z kół oraz wałka odbioru mocy, czyli musi byc zwykłe sprzęgło cierne, takie jak w starych prostych tokarkach..

Na pewno takie są, tylko mi na początku zależy o czym niedużym pod silnik 1 kw do 2 kw, tak aby to miało ekonomiczny sens..

Czyli jakaś skrzynia do silnika elektrycznego z prostym sprzęgłem ciernym i jakimiś biegami + jakby był wsteczny to mega super..

Ile to może ważyć i kosztować? czy trudno dostać

Alternatywa to skrzynia od silnika spalinowego ale to będzie jak wiadomo lipa..

Takie maszyny robią w US z ich ciągników jednoosiowych ale większej mocy z 9 kw..

Linki jakie pamiętam mniej więcej coś takiego ale lżejsze:

https://bcsgeorgia.com/index.php/produc ... to-digger/





** ps juz sprwdzałem wszystkie przekładnie od kosiarek samojezdnych (tam są sprzegła pasowe ustawiajace naciag, wiec odpadają) po zamiatarki, odśnieżarki, itd

Tylko chyba stare lub lżejsze tokarki mają takie coś na elektryczne silniki..

Już tak szukam miesiącami a robota potrzebna .. :-(


rynio_di
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1494
Rejestracja: 03 gru 2005, 23:44
Lokalizacja: lublin

Re: Jest jakieś sprzęgło cierne i skrzynia od tokarek do silnika 1 kw do 2 kw? maszyna ogrodnicza..

#4

Post napisał: rynio_di » 07 paź 2019, 10:29

To kolego popatrz jeszcze na skrzynię biegów do gokarta. Nie zagłębiam się w temat ale szukałem do innego projektu ale MAŁEJ skrzyni biegów o otworzyła mi się taka i zdaje mi się że miała dwa do przodu ze wstecznym ,Nie wiem nic o sprzęgle .


atlc
Posty w temacie: 2

Re: Jest jakieś sprzęgło cierne i skrzynia od tokarek do silnika 1 kw do 2 kw? maszyna ogrodnicza..

#5

Post napisał: atlc » 07 paź 2019, 11:40

Skoro potrzebujesz zmieniać obroty to szukaj wariatora. Będzie płynna zmiana obrotów za pomocą pokrętła, kołnierz i wałek pasujący od razu pod silnik elektryczny i w optymalnej wielkości/wytrzymałości względem użytego silnika.


Autor tematu
ama
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 06 paź 2019, 21:48

Re: Jest jakieś sprzęgło cierne i skrzynia od tokarek do silnika 1 kw do 2 kw? maszyna ogrodnicza..

#6

Post napisał: ama » 07 paź 2019, 13:11

dzieki, sprawdzałem już dosłownie WSZYSTKO

rynio_di nie bo tam nadaje się tylko mechanizm jezeli juz do napędu osi.. sprzegło tam nie jest chyba jak w tokarce mechaniczne i tarczami ciernymi.. musi być do wałka odbioru mocy jak w latach 50/60tych mechaniczne w 100 procentach

tam jest z tego co pamietam rozwiazanie jak w kosiarkach samojednych na paski rozprzęglane przez ułożenie tych pasków

lub coś podobnego..

https://www.olx.pl/oferta/skrzynia-bieg ... 6897458344

gokart https://a.allegroimg.com/original/0c387 ... feffd5da6e

Sprzęgła odśrodkowe i nie w całości mechaniczne odpadają chyba to takiej pracy, bo ciągniczek będzie własnie większość czasu pracował na sprzęgle w terenie

Pomijając to wszystko jak dać kolejne rozprzęglenie wałka odbioru mocy niezależne od napędu?


atlc nie ma wariatorów ze sprzegłem :-( tak samo przekładni katowych czy łańcuchowych - te ostatnie są stosowane własnie w gokardach terenowych co skaczą po górach i mają bardzo duży prześwit..

Nie wiem ale nic lepszego do tej tokarki nie znalazłem przez kilka msc..

TYLKO czy są takie prymitywne stare małe tokarki z lekkim sprzęgłem do 2 kw.. ?? :-(

jak nie to d..pa


atlc
Posty w temacie: 2

Re: Jest jakieś sprzęgło cierne i skrzynia od tokarek do silnika 1 kw do 2 kw? maszyna ogrodnicza..

#7

Post napisał: atlc » 07 paź 2019, 17:31

Co ma piernik do wiatraka?
Dajesz silnik z wariatorem, a na wyjściu koło (stalowe lub aluminiowe), równolegle w małym odstępie drugi wałek odbioru też z takim kołem, do tego trzecie łożyskowane koło (np. poliuretanowe z paleciaka) umieszczone na dźwigni ze sprężyną. Jak chcesz napęd zasprzeglić to tym kołem dociskasz do dwóch pozostałych. Zadziałanie jako sprzęgła przeciążeniowego będzie zależne od współczynnika tarcia kół i siły docisku ustalonego sprężyną.


povel2
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 86
Rejestracja: 06 mar 2019, 14:00

Re: Jest jakieś sprzęgło cierne i skrzynia od tokarek do silnika 1 kw do 2 kw? maszyna ogrodnicza..

#8

Post napisał: povel2 » 09 paź 2019, 00:48

rozwaz rozwiazanie hydrauliczne.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”