Jakie zastosowanie mają spawarki laserowe w przemyśle

W tym dziale można przedstawiać swoją ofertę, opisywać maszyny na sprzedaż oraz oferować inne usługi komercyjne.

Jakie zastosowanie mają spawarki laserowe w przemyśle

#1

Post napisał: chaos » 07 lip 2020, 13:48

Obrazek
Jakie zastosowanie mają spawarki laserowe w przemyśle
Spawanie laserowe staje się coraz popularniejsze w wielu obszarach produkcji i wielu gałęziach przemysłu, począwszy od branży stoczniowej i samochodowej, przez sektor medyczny i stomatologiczny, po elektronikę i jubilerstwo. Przy czym prawie wszystkie, instalowane w ciągu ostatniej dekady, spawarki laserowe wyposażone są w lasery fibrowe.


Spawanie laserem fibrowym
Spawanie laserowe polega na stapianiu obszaru styku skoncentrowaną wiązką światła o bardzo dużej gęstości mocy. Jest to jedna z najbardziej nowoczesnych metod łączenia metali i stopów pozwalająca spawać detale o dowolnej grubości oraz kształcie.

Wydajne i proste w obsłudze spawarki laserowe oferują bardzo szeroki zakres możliwości, w tym:
[*]Spawanie doczołowe
[*]Spawanie punktowe
[*]Spawanie na zakładkę
[*]Napawanie pozwalające poprawić kształt detalu


Spawarki laserowe
Spawarki laserowe mogą być wykorzystywane do spawania z głębokim wtopieniem zapewniającego bardzo dużą wytrzymałość wąskich spoin, a także do szybkiego łączenia detali cienkościennych oraz elementów wymagających estetycznych spawów bez konieczności obróbki końcowej.

Niezależnie od tego, czy jest to rozwiązanie mobilne czy stacjonarne, kompaktowe czy zaawansowane, pozwalające realizować szeroki wachlarz projektów, czy też niewielka precyzyjna spawarka laserowa przeznaczona dla złotników, jubilerów i techników dentystycznych, wszystkie oferują wyjątkową jakość oraz funkcje ułatwiające pracę.

Spawarka z laserem fibrowym jest w stanie nie tylko zaspokoić różne potrzeby, ale pozwala zmniejszyć liczbę wykonywanych operacji. Ponadto, duża moc wiązki lasera przyspiesza proces spawania i poprawia wydajność. Dodatkowym atutem są też niskie koszty tej technologii. Szeroką ofertę spawarek laserowych można znaleźć m.in. w Centrum Maszyn CNC


Spawanie laserowe
Osiąganie mocnych, wizualnie nieskazitelnych spoin jest coraz ważniejsze w wielu procesach produkcyjnych. Systemy spawania laserowego zapewniają precyzję i wydajność wymaganą w zastosowaniach przemysłowych na dużą skalę, a także elastyczność i delikatność niezbędne przy spawaniu niewielkich detali.

Technologia ta jest szeroko stosowana m.in. w zautomatyzowanej produkcji wielkoseryjnej oraz branżach takich jak: motoryzacyjna, lotnicza, kosmiczna, sanitarna, czy elektroniczna - wachlarz zastosowań stale się powiększa wraz z nieustannie rozwijającą się technologią.

Spawanie laserowe jest ekonomiczne, bardziej niezawodne i bezpieczniejsze niż metody tradycyjne, a spawane detale nie wymagają dalszej obróbki mechanicznej. Podstawowymi zaletami tej technologii są:
[*]Minimalny dopływ ciepła, dzięki czemu zniekształcenie spawanego detalu jest bardzo niewielkie
[*]Mała strefa wpływu ciepła
[*]Jednakowe, powtarzalne spoiny
[*]Wąska spoina o dobrym wyglądzie
[*]Spawy o wysokiej wytrzymałości
[*]Prosta automatyzacja procesu
[*]Wysoki stopień dokładności i kontroli
[*]Możliwość spawania różnych materiałów
[*]Nie wymaga stosowania topnika, ani materiału wypełniającego
[*]Elastyczność manipulacji wiązką światła dostarczanego światłowodem
[*]Możliwość spawania w obszarach trudno dostępnych za pomocą innych technik
[*]Szybsza, niż inne techniki, dzięki czemu zapewnia większą przepustowość
[*]Wszechstronność (to samo narzędzie może być używane do cięcia, wycinania i wiercenia laserowego).

Skomplikowane połączenia
Technologia spawania laserowego pozwala spawać bardzo skomplikowane połączenia i umożliwia spawanie stali, aluminium, stopów w miejscach, do których dostęp byłby zbyt trudny przy użyciu bardziej tradycyjnych technik spawania.

Najwyższa precyzja
Jedną z głównych zalet spawania laserowego jest bardzo wysoki poziom dokładności. Jest to niezwykle precyzyjna technologia i z tego względu można ją stosować do spawania najmniejszych detali bez ryzyka ich uszkodzenia.

Minimalne zniekształcenia detali pod wpływem ciepła
Spawarki laserowe wykorzystują energię skupioną na bardzo małym obszarze, co umożliwia nie tylko obróbkę bezdotykową, ale powoduje też mniejsze obciążenie termiczne detali i minimalizuje ich odkształcenia. Z tego względu jest to rozwiązanie idealne dla osób tworzących luksusowe produkty, takie jak np. biżuteria na zamówienie.

Jednakowe i powtarzalne spoiny
Producenci wybierają spawarki laserowe, ponieważ pozwalają na uzyskanie jednakowych i powtarzalnych spoin. Jest to znacznie szybsza technika spawania niż techniki bardziej tradycyjne, a jednocześnie bardziej wszechstronna.

Wysoka wytrzymałość spoin
Technologia laserowa umożliwia uzyskanie spoin o wysokiej wytrzymałości i jakości. Nie wymaga też stosowania materiałów wypełniających, a sam proces spawania jest bardzo czysty. Dlatego jest często wybierana przez producentów z branży medycznej, w której najważniejsze bezpieczeństwo urządzeń medycznych i części.


Zastosowania przemysłowe
Technologia spawania laserowego nie wymaga transportu obrabianych przedmiotu na stanowiska robocze, dlatego spawarki laserowe można wykorzystać do spawania dużych konstrukcji stalowych, grubych profili, a nawet przewodów gazowych.

Zalety spawarek laserowych doceniają m.in. przemysł motoryzacyjny, stoczniowy, lotniczy, medyczny i elektroniczny, fotowoltaiczny, obronny, gdzie używane są do spawania takich elementów, jak na przykład: radary, czujniki, sprzęt elektroniczny, korpusy baterii, obudowy pomp insulinowych, czy obudowy rozruszników serca

Spawanie laserowe jest niezwykle elastyczną technologią oferującą możliwości i parametry, które wyróżniają ją na tle rozwiązań tradycyjnych. Nie dziwi więc, że z dnia na dzień jest wykorzystywane przez kolejne gałęzie przemysłu, które używają spawarek laserowych w odmiennych i bardzo ciekawych zastosowaniach.Wróć do „Artykuły - Oferty Firmowe”