Jaki laser wybrać

Wycinarki i grawerki laserowe oraz ogólne dyskusje dotyczące laserów

Autor tematu
DideK1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 18 lis 2019, 20:46

Jaki laser wybrać

#1

Post napisał: DideK1 » 20 lis 2019, 21:35

Witam, chciałbym kopic laser do ciecia skórek jakiś grawerów ogólnie tworzywa sztuczne, myślałem na co2 80W co o tym myślicie ? ma to jakiś sens wg opłaca się takie ciecie bo mam na myśli sprzedawać usługi tym laserem.




LTofik
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 318
Rejestracja: 05 mar 2017, 23:57
Lokalizacja: ziemia

Re: Jaki laser wybrać

#2

Post napisał: LTofik » 21 lis 2019, 01:49

Kolega z Ukrainy czy Białorusi?
Wszystko zależy od nakładów - laser to maszyna ktira ma służyć do produkcji i iść ci najmniej kilka godzin dziennie inaczej szkoda zachodu bo konkurencji jest mnóstwo....


Autor tematu
DideK1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 18 lis 2019, 20:46

Re: Jaki laser wybrać

#3

Post napisał: DideK1 » 22 lis 2019, 20:31

nie, nie może złe ubrałem temat, mam wiedzę odnośnie maszyn, pracowałem na frezarkach teraz na ploterze (nie na stanowisku guzikowego), ale nigdy nie miałem styczności z laserem i pomyślałem ze to może być ciekawe doświadczenie a przy okazji może fajny pomysł na biznes ponieważ ogarniam cad/cam mam dożo miejsca również w domu na to, czyli połowa sukcesu ale nie mogę znaleźć w internecie nad jaka mocą się rzeczywiście zastanowić i firma maszyny, jedyne co znajduje to reklamy maszyn które oczywiście wszystkie sa super...na sam laser chciałbym wydać w granicach 25 tysięcy

Awatar użytkownika

bratanek65
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 695
Rejestracja: 06 lis 2010, 10:26
Lokalizacja: Miasteczko

Re: Jaki laser wybrać

#4

Post napisał: bratanek65 » 24 lis 2019, 03:13

Za 25 tysięcy sprowadzisz sobie z Chin to co będziesz chciał i jeszcze dwa worki części zapasowych.
Masz 2 drogi:
1. znasz swój target i wybierasz maszynę pod klienta lub produkt.
2. Nie wiesz jak to wyjdzie to kupujesz coś uniwersalnego.
Zasady są takie, że pola roboczego i mocy lasera nigdy za dużo tylko w przypadku chińczyków napotykasz na ścianę pod tytułem opóźnienie zapłonu lasera.
Kiedyś było tak, że do grawerowania najlepiej nadawały się lasery do 60W. maks 80 ale tylko dobrej firmy. Mocniejsze już nie dawały rady dobrze grawerować.
Później coś tam się poprawiło i podobno 100W Reci czy Bill nadają się i do grawerowania i do cięcia.
Ważny jest też sterownik. Najlepiej taki z kolorowym, aktywnym wyświetlaczem na którym widać obrabiany plik i można jeszcze dokonać poprawek bez ponownego przesyłania pliku z kompa.
Oczywiście najlepiej jest mieć laser RF ale to już większe koszta. Sam używany laser 100W może kosztować 25 tyś. chociaż widziałem 70-tkę za chyba 7 tyś. To już jest niezła oferta. Wstawić to do chińskiej maszyny zamiast szklanego lasera i masz fajny sprzęt.
"Let's Go Brandon"

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Laserowa / Grawerka Laserowa / Lasery”