Jak czyścić i przechowywać kurtyny paskowe

W tym dziale można przedstawiać swoją ofertę, opisywać maszyny na sprzedaż oraz oferować inne usługi komercyjne.

Jak czyścić i przechowywać kurtyny paskowe

#1

Post napisał: Redakcja » 09 paź 2017, 21:14

Obrazek
Użytkowanie kurtyn paskowych nie nastręcza wielu problemów. Odpowiednio eksploatowana i czyszczona kurtyna zachowa swoje właściwości znacznie dłużej. Gdy przegroda jest niepotrzebna pasy można zdjąć, a jak tylko zajdzie potrzeba ponownie je zawiesić. Należy jedynie pamiętać o właściwym przechowywaniu. Przestrzegając kilku podstawach zasad zyskujemy pewność, że wstęgi nie ulegną uszkodzeniu podczas przechowywania.

Czyszczenie wstęg nie wymaga specjalistycznych środków czy wyposażenia. Pasy mają gładką i pozbawioną porów powierzchnię. Dzięki temu brud nie wnika w ich powierzchnię i bez wysiłku można go usunąć. Pasy z elastycznego PCV są łatwe do mycia, można utrzymać je w czystości w prosty sposób.

Czyszczenie pasów
Elastyczna folia PCV, z której są wykonane pasy, jest odporna na działanie większości środków chemicznych w tym rozpuszczalników. Dzięki temu do czyszczenia wstęg można zastosować dowolny, dostępny w sprzedaży, czyścik do PVC (PCV cleaner). Można też wykorzystać roztwór wody z płynem do mycia naczyń lub płyn do mycia szyb. Gdy pasy będą zabrudzone smarem czy olejem, to do ich usunięcia można użyć rozcieńczony wodą alkohol metylowy.

Zwijanie wstęg
Przed zwinięciem pasy należy oczyścić. Kurz i brud mogą zmatowić powierzchnię, zwłaszcza gdy wstęga jest zwijana i rozwijana. Pasy należy zrolować, a średnica nawoju nie może być zbyt mała. Przyjmuje się, że wewnątrz rolki powinno być nie mniej niż 15cm wolnej przestrzeni. Dzięki temu folia nie odkształci się trwale, a po rozwinięciu wstęga będzie prosta. Zwinięte pasy dobrze jest zabezpieczyć przed przy pomocy folii sterach lub papieru pakowego.
Obrazek
Prawidłow zwinięty pas folii PCV powinien mieć średnicę wewnętrzną nie mniejszą niż 15 cm.

Przechowywanie
Zwinięte pasy należy przechowywać w pozycji pionowej. Dzięki temu folia nie odkształci się. Należy unikać składowania bezpośrednio na posadzce. Najlepszym rozwiązaniem jest wykorzystanie drewnianej palety lub podkładki.
Wstęgi trzeba przechowywać z dala od grzejników i innych źródeł ciepła. Warto również zabezpieczyć je przed bezpośrednim kontaktem ze stężonymi kwasami, zasadami i rozpuszczalnikami.
Obrazek
Rolki folii PCV powinny być składowane w pozycji pionowej.

Błędy w przechowywaniu lameli z folii PCV
Najczęściej popełnianym błędem podczas przechowywania pasów jest zbyt ciasne zwijanie. Poważniejsze konsekwencje ma składowanie pasów niezwiniętych, a tylko złożonych na kilka części. Tak składowane tworzywo odkształca się trwale, nawet długotrwałe prostowanie nie daje uzyskać pierwotnego kształtu taśmy.
Obrazek
Źle przechowywane pasy mogą odkształcić się trwale. Tak zniekształcone wstęgi nie odzyskają już pierwotnego kształtu.

Podsumowując
Znajomość powyższych zasad jest pierwszym krokiem do właściwego użytkowania kurtyny paskowej. Przestrzeganie ich pozwoli znacznie wydłuzyć czas eksploatacji kurtyny. Tworzywo nie ulegnie przedwczesnemu zmatowieniu, również właściwości izolacyjne nie pogorszą się.

Potrzebujesz więcej informacji na temat kurtyn paskowych? Zajrzyj na kurtynypcvpaskowe.pl, gdzie znajdziesz wiele cennych porad na temat przegród z elastycznego PCV.Wróć do „Artykuły - Oferty Firmowe”