Huichon 5 - wycena?

Dyskusje dotyczące toczenia, remontów, modernizacji, narzędzi. Tokarki konwencjonalne.

Autor tematu
zychu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2018, 15:42

Huichon 5 - wycena?

#1

Post napisał: zychu » 13 lut 2018, 16:19

Witam :)

Jestem posiadaczem "nowej" tokarki koreańskiej produkcji Huichon 5, rok produkcji 1988.

Maszyna od nowości w rodzinie, poza kilkoma próbami po zakupie stoi przez lata w ogóle nie używana. Praktycznie nie pracowała. Cały okres była przechowywana w garażu, jednak pojawił sie nalot rdzy. Cały osprzęt w komplecie.

Z uwagi na to, że stoi nieużywana i zajmuje sporą część garażu zastanawiam się nad sprzedaniem tej maszyny.

Ile w tej chwili może być warta taka maszyna ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.



Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Huichon 5 - wycena?

#2

Post napisał: Petroholic » 13 lut 2018, 19:43

Można fotkę tej maszynki? Aktualnie będę szukał tokarki CNC lub do adaptacji na CNC to może byłbym zainteresowany...


ak47
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 937
Rejestracja: 22 lis 2013, 12:54
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki

Re: Huichon 5 - wycena?

#3

Post napisał: ak47 » 13 lut 2018, 21:14

To że tylko stoi to wcale nie znaczy, że kondycję ma dobrą. Zajrzyj do wrzeciennika i zobacz czy łożyska rude nie są. Jeśli garaż nie jest ogrzewany to pod pokrywą skrapla się woda z powietrza. Nie zbiera się jej nie wiadomo ile ale z czasem...

Im dłuższa długość toczenia to też tym więcej warta maszyna. Z tego co wiem u nas w kraju występuje tylko 1.5 i 1 metr toczenia choć DTR twierdzi, że są i dłuższe.


Autor tematu
zychu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 13 lut 2018, 15:42

Re: Huichon 5 - wycena?

#4

Post napisał: zychu » 17 gru 2019, 17:46

Mały odkop tematu, wreszcie zabrałem się za porządki w garażu i trochę "odkopałem" maszynę. Porobiłem też zdjęcia, które postaram się wrzucić. Znalazłem dokumenty do tej tokarki, jest instrukcja, świadectwo jakości, schematy itp. część dokumentów niestety już nieczytelna. Po oczyszczeniu łoża ze starego smaru, widać miejsca z nalotem rdzy. Podobnie wygląda wrzeciono i suport. W zestawie są podtrzymki i kilkanaście noży.

Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Pozdrawiam :) I podtrzymuję swoją prośbę w sprawie wyceny takiej maszyny :wink:

Awatar użytkownika

maszynista1
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 386
Rejestracja: 20 sie 2018, 20:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Huichon 5 - wycena?

#5

Post napisał: maszynista1 » 17 gru 2019, 23:03

Jeśli maszyna trzyma parametry te z ostatniego zdjęcia, i wszystko gładziutko się przesuwa, to po wyglancowaniu jej na wysoki połysk można by za nią dostać z 30000zł. Niestety w jakim jest ta tokarka stanie to wielka niewiadoma.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Toczenie / Tokarki Konwencjonalne”