Hartowanie - kilka konkretnych pytań

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
mardinus
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 9
Posty: 9
Rejestracja: 01 mar 2008, 19:28
Lokalizacja: szczecin

Hartowanie - kilka konkretnych pytań

#1

Post napisał: mardinus » 17 wrz 2009, 21:56

Witam.
Wykonuje zbroje , hełmy itp.
Ostatnio postanowiłem wykonywać je z stali sprężynowej - wybrałem gatunek 50HF (50CrV4)
Po wykonaniu elementu z blachy o grubości 1mm powinienem go zahartować .

Zbudowałem piec hartowniczy - sterownik temperatury oraz dwie grzałki po 1500w (w postaci paneli z szamotu z skrętką oporową w srodku - sprzedaja gotowe paneli do podgrzewania w piecach kaflowych)
Uzyskuje temp 800 stopni w przeciagu ok godziny.
Piecyk zbudowany z szamotowych cegiełek i izolowany płytami izolacyjnymi do kominków (takie białe) .

Specyfikacja stali to:
hartowanie TAK temp. 840 - 860 [°C]
odpuszczanie TAK temp. 480 - 520 [°C]

Choć w innym miejscu znalazłem temperaturę 800 stopni do hartowania
I hartuje sie w wodzie

Do tej pory robiłem tak:
wkładałem elementy do pieca i po przekroczeniu 800 stopni wrzucałem je do wody
-elementy stawały sie twarde jak szkło i jak szkło pekały (po uderzeniu młotkiem)
Po uderzeniu punktakiem tylko punktak tępiłem....

Nastepnie wkładałem elementy do pieca na którym miałem temperaturę 500 stopni - i czekałem tak ok 40 minut .
Po wyjeciu chłodziłem na powietrzu.
Elementy sa twarde - lecz nie tak bardzo - da sie je napunktować.

Nie znam sie na hartowaniu - dlatego mam kilka pytań

1-czy elementy wkładamy do pieca nagrzanego - czy wkładamy do zimnego i podgrzewamy .
2-jak długo trzymamy elementy w temperaturze hartowania? czy wystarczy osiagnąć ją , czy trzeba potrzymać trochę ? ILE????? minut?????
3-Jak długo trzymamy elementy w temperaturze odpuszczania ?? ILE?? minut??

4-czytałem o niskim odpuszczaniu , średnim odpuszczaniu i wysokim odpuszczaniu - jak to jest - i jakie są do tego temperatury dla mojego gatunku stali ? i jakie sa okresy wygrzewania???? czy ja opuszczałem wysoko? - jakie sa minusy niskiego odpuszczania??


Planuję wykonywać elementy (hełmy) z grubszej blachy 2mm z gatunku C45.
Chciałbyk je spawać , a potem hartować.
i tu pytanie :
A-jak powinienem spawać? jakim drutem do migomatu ? czy standardowym ?
Jak to sie ma do hartowania ? czy calość sie zahartuje po spawaniu ?

Ewentualnie polecacie jakąś stal do spawania i hartowania ?
Bardzo byłbym wdzięczny za pomoc
Pozdrawiam.



Tagi:


konlab
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 141
Rejestracja: 19 kwie 2009, 10:59
Lokalizacja: Kielce

#2

Post napisał: konlab » 17 wrz 2009, 23:20

Stali do hartowania sie nie spawa... to po pierwsze

hartowanie to nie tylko nagrzanie i chlodzenie, material musi przebudowac swoja strukture, wygrzewa sie go przez pewien czas... jaki?> poradniki... jest tego pelno...

odpuszczanie niskie usuwa naprezenia po hartowaniu nie zmienia wlasnosci materialu...
srednie zmiekcza troche material i usuwa naprezenia... a wysokie zmienia wlasnosci zmiekcza material...

jaki czas zajrzyj do poradników...

helmy spawane???? nasens... helmy sie wytlacza, kuje... prasa hydrauliczna odpowiednie formy i wtedy hartowac mozna...

spawany material nie zahartuje sie tak jak wlasciwy rożnica wlasnosci bedzie diametralna... raz miekie raz twarde...

pozdrawiam


Mrozik
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 748
Rejestracja: 19 maja 2007, 20:33
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#3

Post napisał: Mrozik » 18 wrz 2009, 01:16

Tak na prowizorycznie to można czas wygrzewania ustalać na magnes, jak już nie przyciąga magnesu znaczy się że można hartować (oczywiście nie jest to metoda profesionalna).
W praktyce czas wygrzewania dobiera się w proporcji x minut/x mm grubości.

Odpuszczać w stałej temp można długo, dla małych grubości 4h wystarczy aż nadto.
Ps. Lepiej wkładać do ciepłego - im dłużej leży w wysokich temp. tym gorzej dla struktury.
Spawać by wypadało czymś o wyższej zawartości węgla, bo się odwęgli tak czy siak, ale jak koledzy piszą to jest ruletka co wyjdzie.

Awatar użytkownika

Rayford
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 846
Rejestracja: 03 paź 2006, 20:45
Lokalizacja: Gołdap

#4

Post napisał: Rayford » 18 wrz 2009, 06:05

Tak z ciekawości, po co te hełmy hartujesz? Czyżby będą brały udział w jakiejś bitwie?


Autor tematu
mardinus
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 9
Posty: 9
Rejestracja: 01 mar 2008, 19:28
Lokalizacja: szczecin

#5

Post napisał: mardinus » 18 wrz 2009, 10:29

Witam.
Na poczatek dam link do mojej strony z wyrobami : http://www.mardinus.pl/

Mam tam sporo spawanych hełmów .
Co do wykonywania pod prasą - to bym sie spierał - do tego potrzebna wysokotłoczna blacha - a ja nie moge takiej do moich wyrobów urzywać.
W czasie walki bardzo łatwo sie wgniata od uderzeń i odkształca .
Poza tym bardzo źle sie ją obrabia ręcznie .

Nie kuję na gorąco - jeszcze nie wprowadziłem takiej technologii - jest bardzo pracochłonna i przez to skierowana do innego sektora rynku - dla moich klientow zbyt droga.

Hełmy chciałbym hartować aby zmniejszyć ich wagę przy zwiekszeniu wytrzymalosci na ciosy w czasie walki.

Teraz wykonuje helmy z blachy zwykłej szarej o grubosci 2,5mm - to troche zbyt mało dla realnej i ostrej walki - sa wgnioty od topotów i mieczy.

Na turniejach rycerskich , inscenizacjach bitew itp bractwa rycerskie walczą naprawdę ostro i dość realistycznie.
Na porządku dziennym sa rozbite hełmy (pekniecia lub wgnioty eliminujace je jako ochrony) .
Klienci poszukują czegoś lekkiego i wytrzymałego.


W specyfikacji stali gatunku C45 jest napisane ,że nadaje sie do spawania i hartowania - wiec nie wyklucza sie to.

Własnie poradników nieposiadam - prosze kogoś kto ma - a do tego jest praktykiem o radę - gdybym mial poradnik tobym sie tutaj nie pytał .


konlab
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 141
Rejestracja: 19 kwie 2009, 10:59
Lokalizacja: Kielce

#6

Post napisał: konlab » 18 wrz 2009, 18:45

masz firme trzeba by sie zaopatrzyc w poradniki... kiedys helmy sie kulo, nitowalo... moze wartalo by zatrudnic jakiegos inzyniera... >>?? on wiedzial by dokladnie jak i co...


tuptus59
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 199
Rejestracja: 08 wrz 2009, 21:26
Lokalizacja: kraków

#7

Post napisał: tuptus59 » 19 wrz 2009, 01:24

zobacz na ta strone
http://www.akrostal.pl/pl/strony_p_75,1 ... ROBEK.html
poszukaj w necie tabeli z kolorami hartowania stali mozna po kolorze stali okreslic temperature bedzie ci latwiej,pozdrawiam
tuptus


Autor tematu
mardinus
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 9
Posty: 9
Rejestracja: 01 mar 2008, 19:28
Lokalizacja: szczecin

#8

Post napisał: mardinus » 19 wrz 2009, 08:10

Witam.

Jestem rzemieslnikiem , wykonuję pojedyncze sztuki i pracuję sam z jednym wspolpracownikiem - nie moge zatrudnic do tego fachowca:-(

Do pomiaru temperatury mam elektronike (sterownik temperatury).:-)

Interesuje mnie czas wygrzewania :

2-jak długo trzymamy elementy w temperaturze hartowania? czy wystarczy osiagnąć ją , czy trzeba potrzymać trochę ? ILE????? minut?????
3-Jak długo trzymamy elementy w temperaturze odpuszczania ?? ILE?? minut??

4-czy podawane temperatury odpuszczania (w specyfikacjach) są temperaturami odpuszczania niskiego, sredniego czy wysokiego??????


wt
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 426
Rejestracja: 20 gru 2008, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

hartowanie

#9

Post napisał: wt » 19 wrz 2009, 11:49

Najwygodniej hartować w stopionej soli kuchennej. Jak jest płynna to mamy informację, że powierzchnia metalu już jest nagrzana. W tym wypadku cały detal, bo cienki. Poza tym jest chroniona powierzchnia. Użycie zwykłej blachy ma swoje zalety, bo można ją nawęglać na niedużą głębokość. Nawęglać też najwygodniej w kąpieli, na przykład z użyciem węglika krzemu. Przetrzymywanie w temperaturze hartowania ma być któtkie, aby nie było dużego ziarna. Dla cienkich przedmiotów można przyjąć na przykład minutę, ale nie więcej niż pięć minut, bo wtedy warto stal znormalizować. Przed nawęglaniem stal można spawać, a spawy też ulegną nawęgleniu i wszystko będzie w miarę jednolite.


zdzicho
Posty w temacie: 1

#10

Post napisał: zdzicho » 19 wrz 2009, 12:46

Stal sprężynową 50HF hartuje się w oleju. W wodzie jest zbyt gwałtowne stygnięcie i popęka ci. Musisz ją wysoko odpuscić, bo przy udarach może trzasnąć jak szkło.
Do twoich hełmów warto zastosować nawęglanie w węglu drzewnym.Wegiel dyfunduje ok 0,1mm/ godz. Tak wiec 2-3 godz wygrzewania wystarczą do twoich celów.Po zahartowaniu ,będziesz miał twardą powierzchnię i miękki środek.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”