HAAS - obszar bezpieczeństwa ST-10

Dyskusje na temat maszyn HAAS
Awatar użytkownika

Autor tematu
witbike
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 217
Rejestracja: 03 mar 2015, 20:50
Lokalizacja: Wyszków

HAAS - obszar bezpieczeństwa ST-10

#1

Post napisał: witbike » 24 sty 2019, 18:19

Cześć,
kupiłem Haasa ST10 i przy ustawianiu detalu okazało się, że nie mogę zjechać wiertłem do osi detalu (brakuje paru mm) Jest to spowodowane ustawieniem strefy bezpieczeństwa w maszynie. Do konika jeszcze trochę brakuje, więc mógłbym to trochę przestawić. Pytanie tylko gdzie to się robi??

Przy okazji, dziś przy koncu pracy maszyna zaczęła dziwnie się poruszać. Gdy jechałem wcześniej Jogiem na maksymalnym posuwie, głowica jeździła szybko, ale zatrzymywała się "gładko" teraz jakby te ruchy są takie skaczące, że aż trzęsie się cała maszyna... Stało się tak po zakończeniu cyklu programu.


Poza tym, maszyna bardzo mi się podoba, ale jest cholernie mała w połączeniu z oprawkami VDI. Niby zakres ok 300mm długości, ale po włożeniu oprawki nawet na ER i standardowego wiertła 20 ten obszar skraca się do 80mm. Trochę się zdziwiłem :oops:



Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7974
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: HAAS - obszar bezpieczeństwa ST-10

#2

Post napisał: WZÓR » 24 sty 2019, 18:28

witbike pisze:
24 sty 2019, 18:19
Cześć,
kupiłem Haasa ST10 i przy ustawianiu detalu okazało się, że nie mogę zjechać wiertłem do osi detalu (brakuje paru mm) Jest to spowodowane ustawieniem strefy bezpieczeństwa w maszynie. Do konika jeszcze trochę brakuje, więc mógłbym to trochę przestawić. Pytanie tylko gdzie to się robi?? ....
Strefa konika
Setting #93 odstęp w X
Setting #94 odstęp w Z (warto określić dwa odstępy i zmieniać go w/g potrzeb , tj. z założonym kłem i bez).
.... Poza tym, maszyna bardzo mi się podoba, ale jest cholernie mała w połączeniu z oprawkami VDI. Niby zakres ok 300mm długości, ale po włożeniu oprawki nawet na ER i standardowego wiertła 20 ten obszar skraca się do 80mm. Trochę się zdziwiłem :oops:
Na SL-20 miałem problem , a co dopiero na ST-10 ..... , jak mniejsza jeszcze.

hmmm.....
męcz się. :D

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

Awatar użytkownika

Autor tematu
witbike
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 217
Rejestracja: 03 mar 2015, 20:50
Lokalizacja: Wyszków

Re: HAAS - obszar bezpieczeństwa ST-10

#3

Post napisał: witbike » 24 sty 2019, 20:13

Dzięki Wzór, szczególnie za te ostatnie zdanie :lol:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „HAAS”