Grawerowanie Aluminium

Matryca do tłoczenia

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce metalu ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
pleszyn
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 24 mar 2018, 14:51

Grawerowanie Aluminium

#1

Post napisał: pleszyn » 05 kwie 2018, 10:21

Witam, od kilku dni próbuje wygrawerować matrycę do tłoczenia wychodzi mi to całkiem nieźle jednak jest to grawer daleki od ideału
Nigdy wcześniej tym się nie zajmowałem i mam kilka pytań:

Gdzie można kupić płyty aluminiowe do grawerowanie ok 7mm? ( na razie ćwiczę na starych matrycach które już się zużyły)
I podstawowe pytanie jaki najlepszy frez był by do tego obecnie używam stożkowego z dosyć ostrą końcówką jednak podczas wybierania powierzchni wokół liter frez swoimi krawędziami zbiera mi również materiał na literach potrzebuję freza który wjedzie w materiał na powiedzmy 0.3-0.4mm i nie zbierze mi mi materiały który powinien zostać.
Czy ktoś z was zajmował się grawerowaniem matryc do tłoczenia powiedzmy na folii?

Przydały by mi się jakieś podstawowe informację jak ustawić frezarkę jak przygotować plik a przede wszystkim jakim frezem to wykonać żeby było dobrze...

z góry dziękuję za podpowiedzi.




zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Grawerowanie Aluminium

#2

Post napisał: zibi » 05 kwie 2018, 13:39

NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.


Autor tematu
pleszyn
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 9
Rejestracja: 24 mar 2018, 14:51

Re: Grawerowanie Aluminium

#3

Post napisał: pleszyn » 09 kwie 2018, 07:06

Co to za link to frez do cnc? nigdy wcześniej takiego nie widziałem. Wysłałem zapytanie do tej firmy ale nikt się do tej pory nie odezwał.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka metali”