głowica do cięcia

Plotery tnące

Autor tematu
bomblaz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 14 paź 2009, 19:25
Lokalizacja: Poznań

głowica do cięcia

#1

Post napisał: bomblaz » 06 lis 2009, 15:24

Witam. Zaznaczam, że jestem świeży na tym forum i w tym temacie. Tworzę projekt na studia(teoretyczny). Konstruuje ploter tnący(tablicowy 2 osiowy). Chcę zastosować głowice z nożem. I teraz prośba (nie mogłem tego znaleźć): poszukuje informacji, danych czy jakiejkolwiek dokumentacji na temat głowicy . Budowa, jej elementy, połączenia, cokolwiek.

Gdzie mogę znaleźć jakieś informacje na ten temat?

To może takie pytanie. Jak podłączyć głowice tnącą? Dajmy na to, że mam płytę główną SSK-MB dostępną w sprzedaży choćby na tym serwerze.(http://www.akcesoria.cnc.info.pl/sterow ... _sskmb.htm). Mogę ją podłączyć? Może to banalne pytanie, ale naprawdę nie mogę nic znaleźć na temat tych głowic (tylko ewentualnie ofertę sprzedaży bez żadnych konkretów)



Tagi:


wasio
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 73
Rejestracja: 13 sie 2008, 15:12
Lokalizacja: lubelskie

#2

Post napisał: wasio » 03 sty 2010, 20:39

Witam
Podłączam sie do tematu.
Szukam już od dłuższego czasu jakiegoś schematu lub chociarz rysunku poglądowego noża oscylacyjnego i jak narazie dowiedziałem sie tylko tyle że:
kwestia zagłębienia noża może być realizowana przez oprawkę noża która posiada regulację a docisk realizowany jest pneumatycznie lub przez zastosowanie elektomagnesów. Z tego co wyczytałem to najlepsze są elektomagnesy typu Voice Coil ze względu na swoją charakterystykę.

Natomiast ciekawi mnie jak jest realizowany ruch noża w przypadku głowicy z nożem obrotowym(obrót sterowny silnikiem krokowym)?


Autor tematu
bomblaz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 14 paź 2009, 19:25
Lokalizacja: Poznań

#3

Post napisał: bomblaz » 03 sty 2010, 23:30

Z tego co się zorientowałem a szukałem dosyć długo żadna firma nie chcę sprzedawać głowic tylko od razu ploter. Stąd można co najwyżej zobaczyć pokazowe filmy. Ja w końcu zdecydowałem się na samodzielną próbę projektowania....
wasio pisze:Natomiast ciekawi mnie jak jest realizowany ruch noża w przypadku głowicy z nożem obrotowym(obrót sterowny silnikiem krokowym)?
Nóż obrotowy? A co to takiego? Czy Ty nie piszesz czasem o tym, że nóż ustawia się do kierunku ruchu?
Jeśli tak to odbywa się to na zasadzie łożysk w oprawce. Dobry opis na ten temat + inne informacje znajdziesz tu:
https://www.cnc.info.pl/topics76/ploter ... ca&start=0


wasio
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 73
Rejestracja: 13 sie 2008, 15:12
Lokalizacja: lubelskie

#4

Post napisał: wasio » 04 sty 2010, 00:16

Chodziło mi o głowice z nożem tangensyjnym (stycznym, kierowanym lub jak kto to nazywa bo różne nazwy spotkałem) a nie o nóż wleczony.
Mam na myśli coś takiego:

http://kimla.pl/magazyn/172,produkt,noz ... cyjny.html

Może wypowie się ktoś kto ma jakieś doświadczenie w tym temacie?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Plotery tnące”