GILDEMEISTER N.E.F. CT 40 - problem

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

GILDEMEISTER N.E.F. CT 40 - problem

#1

Post napisał: InzSpawalnik » 07 paź 2018, 16:11

Mam następujący problem:

Po uruchomieniu maszyny system wydaje się być w pełni sprawny. W momencie uruchomienia wprowadzonego programu pojawia się problem. Ekran wyświetlacza wydaje się przygasać a sam program wykonywany jest z bledami ( np. zamiast zbierac 1mm zbiera 2-3mm za jednym przejściem ), ekran przygasa tylko na moment a po krótkiej chwili powraca z wyświetleniem bledu ( bodajże blad nr 7 z tego co pamiętam ). Sam program wykonuje się dalej.

Wydaje się ze problem jest spowodowany dużym poborem pradu ze strony napedow co wpływa na prace komputera ( steronikow ) - czy jest taka możliwość ? Czy ktoś spotkal się z czyms podobnym ? Proszę o informacje. Może ktoś zna kogos kto zajmuje się stricte takimi maszynami ?



Awatar użytkownika

Yarec
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2115
Rejestracja: 14 lis 2015, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Re: GILDEMEISTER N.E.F. CT 40 - problem

#2

Post napisał: Yarec » 07 paź 2018, 18:04

wygląda na przekłamania programowe wynikające z zakłóceń elektr. w momencie uruchamiania się elementów indukcyjnych przedostających się na skutek braku dostatecznej filtracji/ekranowania linii zasilających do układów sterowania.
To jedynie domysł, choć wielce prawdopodobny bo z takim się spotkałem (inna "machineria" ale jednak) gdzie "zamazaniu" ulegały poszczególne bajty lub ciągi sygnału sterującego (i na nic ma się nawet "bit parzystości" )
Ale ja to się na niczym nie znam, czytać też nie bardzo - Art Tech Design

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”