Fritzing

Program do szybkiego tworzenia PCB do Arduino

Dyskusje o programowaniu mikroprocesorów.

Autor tematu
strikexp
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1985
Rejestracja: 31 mar 2017, 19:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Fritzing

#1

Post napisał: strikexp » 03 maja 2018, 15:54

Panowie odkryłem coś tak zarąbistego że aż muszę się tym podzielić. A na forum było o tym ledwo wspomniane.

Chcąc dorobić tzw moduł rozszerzeń do Arduino (czyli taką własną płytkę do przypięcia) natknąłem się na taki darmowy program:
http://fritzing.org/home/
http://fritzing.org/download/

Po zainstalowaniu przechodzimy na tryb PCB i składamy z gotowych elementów płytkę PCB. Są dostępne standardowe elementy montażu THT czyli 90% potrzeb do amatorskich konstrukcji. A do tego są gotowe układy pinów pod różne Arduino (ale też płytki Intela) i moduły dostarczane przez markowych producentów jak Sparkfun.

Kuźwa, trochę się tych schematów przez ostatnie 15 lat narysowałem. Ale jeszcze nigdy nie zrobiłem tego tak szybko jak w tym programie i to wcale go nie znając! Potrzebny był mi moduł rozszerzeń pod kilka czujników, zajęło mi to z 20 minut z jedną wolną ręką :shock:
A do tego jeszcze mi narysowało schemat automatycznie na podstawie tego jak zrobiłem PCB. Normalnie jestem w szoku i polecam wszystkim to genialne narzędzie. Pozostaje tylko eksport na pliki PCB, drukowanie na specjalnym papierze, termotransfer żelazkiem (no dobra ja mam laminator)i można trawić B327 :mrgreen:Wróć do „Arduino, Raspberry pi i inne systemy mikroprocesorowe”