Frezarka skręcana (z YT)

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
WP Kamil
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 293
Rejestracja: 11 kwie 2014, 11:25
Lokalizacja: Polska

Frezarka skręcana (z YT)

#1

Post napisał: WP Kamil » 03 gru 2021, 21:13

Witam wszystkich.
Od dłuższego czasu przyglądam się skręcanym frezarkom (tak na dobre od ostatniej pomarańczowi na walkach).

Dziś znalazłem coś takiego.
https://youtu.be/qM6pXYkmqzw
To alu czy stał. Miałem wrażenie że stal, ale coś za lekko mu w rękach leżało? Jaki wymiar przekroju kwadracików pod prowadnice?
Ogólnie nie jestem fanem kolumnowych (stół strasznie wisi tylko na wózkach w skrajnych położeniach, wrzeciono daleko od prowadnic) i raczej dla siebie myślę o stałej bramie.
Na plus- wózki, masa i składa się prawie jak LEGO.
Do poprawy- brak bocznych baz dla prowadnic, brak kołowania, brak zastrzałów na kolumnie (?)
Na minus- większość elementów szlifowana? Da się przygotować otwory pod kołki przed złożeniem? Koszt adekwatny do wyników- bo jak patrzę na obróbkę stali to mam mieszane uczucia.



Awatar użytkownika

grg12
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1663
Rejestracja: 03 sty 2007, 14:27
Lokalizacja: Wiedeń

Re: Frezarka skręcana (z YT)

#2

Post napisał: grg12 » 04 gru 2021, 07:28

Parę lat temu zbudowałem coś opartego na podobnej idei - z tym że dużo mniejsze (i tańsze). Kluczowym komponentem mojej konstrukcji była "Präzisionsflachstahl DIN 59350". Nie zdiwiłbym sie gdyby konstrukcja z filmiku była oparta na gotowym płaskowniku precyzyjnym - ale widoczne elementy wskazują że twórca ma dostęp do solidnego parku maszynowego...
Co do kosztu - imho tanie to nie jest (chyba że w transporcie bo możne zapakować do płaskiego pudełka jak szafę z ikei :) ) - raczej konstrukcja dopasowana do możliwosci istniejącego parku maszynowego (stąd brak baz pod prowadnice)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”