Frezarka do 10000zl

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
Maciek82
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 22 sty 2008, 04:12
Lokalizacja: Pietrzykowice

Frezarka do 10000zl

#1

Post napisał: Maciek82 » 22 sty 2008, 23:33

Witam Wszystkch!!!! Tym razem ja jestem tutaj nowy i bardzo prosilbym o porade w sprawie budowy lub ewentualnego zakupu frezarki.
Wlasciwie wiem dokladnie co bym potrzebowal i do czego , juz precyzuje :
wiec tak;
potrzebuje maszyne na ktorej zakup lub calkowity koszt budowy przeznaczylbym nie wiecej jak 10-12tys zl.Nie wliczajac samego komputera i programu.

Glownie ma sluzyc do ciecia w sklejce o gr. do 6mm, metali kolorowych do 4mm z dokladnoscia nie mniejsza niz 0.1mm. Dodatkowym atutem takiej maszyny (oczywiscie jesli jest to mozliwe w tej cenie) chcialbym takze by byla mozliwosc frezowania bryly o wysokosci do 300mm (kopyta lub formy w miekkim drewnie), oraz podstawie max. 400mm/1000mm.
Jesli w tej cenie nie ma mozliwosci zbudowania takiej maszyny
(domyslam sie ze zakupu to tym bardziej nie - dla przykladu ostatnio byla na allegro maszyna w kwocie okolo 10000zl - jednak z bardzo malym skokiem w osi pionowej-[URL=http://www.allegro.pl/item298515431_plo ... _2008.html[/URL] ) to prosze powiedziec co moge zrobic mieszczac sie w tej kwocie w stosunku do moich zapotrzebowan oraz czy jest mozliwosc zakupu gotowych dokladnych planow (ten etap produkcji wolalbym pominac by zbyt wiele nie ryzykowac)

Do dyspozycji z narzedzi pomocnych przy budowie mam tokarke i frezarke przemyslowa (tzn. nie ja mam lecz znajomy) jednak sa to stare maszyny bez sterowania numerycznego .Forum oczywiscie na bierzaco czytam , jednak wolalem zalozyc osobny watek ze wzgledu na precyzyjniejsze zalozenia i ewentualne odpowiedzi.



Tagi:

Awatar użytkownika

gmaro
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3671
Rejestracja: 23 sie 2005, 13:27
Lokalizacja: zapytaj
Kontakt:

#2

Post napisał: gmaro » 23 sty 2008, 06:50

Za 10-12 tys. można już dużo zrobić i to całkiem przyzwoita maszynę.

Z tego co przeczytałem pole robocze musiało by być min. 400x1000mm i w osi Z min=300mm.

Odnośnie tej maszyny z linku już była rozmowa na forum mnie , tylko zastanawia skąd ta cena?
Czlowiek z ideą jest uważany za wariata - aż do czasu gdy jego idea zwycieży. (Potem uznaje się go za bohatera i za pioniera danej dyscypliny.)
Pomogłem... ;) to nacisnij POMÓGŁ :]

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#3

Post napisał: bartuss1 » 23 sty 2008, 08:54

z polem roboczym 400x1000x300 ktoś moze sie podjąc wykonania za 12tys
ta pseudomaszynka z linku jest wykonana praktycznie z niczego - kawałek płyty, jakieś katowniki, jakieś nibyrolki i to ma byc dokładne, skoro ledwo sie kupy trzyma ?
mozna pogratulowac pomysłu wykonawcy na wciskanie kitu ludziom :D
gdyby zamiast wrzecionka był pisak tobym sie nie odzywał.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

rockykon
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 917
Rejestracja: 13 maja 2005, 22:24
Lokalizacja: Wawa

#4

Post napisał: rockykon » 23 sty 2008, 11:43

gdyby zamiast wrzecionka był pisak tobym sie nie odzywał.
a może wrzeciono jet do tego żeby rozpisać pisak :-)


Radek27
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 44
Rejestracja: 23 cze 2007, 17:30
Lokalizacja: Wisła

#5

Post napisał: Radek27 » 23 sty 2008, 12:07

Pomyslem wykonawcy bylo zalozenie firmy, robiacej plotery za male pieniadze i spelniajace podstawowe wymagania opisane w aukcji. Cena jaka jest kazdy widzi i nikt nie zmusza do zakupu. Mimo wszystko odbiorcy sie znajda, wiec ja bym osobiscie pogratulowal pomyslu i zyczyl sukcesu temu Panu:)
Proponuje sprobowac z wlasnym biznesem, przedrzec sie przez wszystkie papiery, stworzyc wlasne projekty, kompletna dokumentacje i uruchomic jakas niewielka produkcje seryjna a pozniej policzyc ile to kosztuje wliczajac nie tylko pieniadze ale czas i zaangazowanie. Wcale nie wyjdzie tak tanio jak by sie wiekszosci moglo wydawac.


Autor tematu
Maciek82
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 22 sty 2008, 04:12
Lokalizacja: Pietrzykowice

#6

Post napisał: Maciek82 » 23 sty 2008, 13:34

Co do do tej maszynki z linku to tak przypuszczalem ze powaznie tego nie mozna traktowac. Co do pola roboczego to w zasadzie jest tak ; podstawe rzeczywiscie potrzebuje okolo 400/1000 i co do skoku wysokosci myslalem o 300mm ze wzgledu na mozliwosc zrobienia bryly do tej wysokosci...poczytalej jednak kilka watkow na ten temat i jak sie okazuje,bryle jaka bym chcial wykonac wymagala by maszyny conajmniej 4 osiowej co juz w tej kwocie (biorac pod uwage oprogramowanie) raczej sie nie zmiesci.Wiec jako ze bylo to sprawa drugorzedna to pomysl odpada i wtedy wystarczylo by wzupelnosci w osi Z = 100mm.Ewentualnie moglbym sprobowac podzielic model na kilka poziomow , frezowac po jednym i potem zlozyc razem.

Na stronie z akcesoriami cnc jest projekt powiekszonego plotera frezujacego ktory
chyba spelnial by moje oczekiwania zarowno od strony technicznej jak i finansowej.Czy warto sie nad nim zastanowic? jesli tak to czy lepiej byloby sprobowac zrobic to samemu (w sumie to raczej tylko poskladac bo poszczegolnych elementow poza zakupionymi nie dorabial bym sam)czy jednak zlecic - byc moze komus z Was? - ile by mogla kosztowac sama taka usluga lub calosc wrazzproponowanymi elemntami ze sklepu???
p.s dziei wszystkim za odpowiedzi.

Awatar użytkownika

gaspar
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1714
Rejestracja: 13 sty 2006, 16:41
Lokalizacja: Stargard
Kontakt:

#7

Post napisał: gaspar » 23 sty 2008, 14:32

Cześć!.

Moja maszyna (zdjęcia w mojej galerii) sprostała takim wymaganiom o których Pan pisze. Nie był to ideał, ale i tak sporo zarobiła, a na końcu ją sprzedałem z zyskiem. Koszt wykonania takiej gdy robiłem ją sam wyniósł około 10.000-12.000. Piszę około bo nie wszystkie wydatki zapisywałem, pod koniec budowy już się z kosztami nie liczyłem byle tylko skończyć. Dziś wiem że bez pomyłek i z jakimś dostępnym od kolegi warsztatem narzędziowym mogło by się zamknąć w kwocie około 7500-8500zł.

Namawiam kolegę do samodzielnej budowy, daje wiele radości i nie potrzebny w przyszłości serwis :)
https://www.instagram.com/cncworkshop.pl/
Obróbka CNC - frezowanie & toczenie

Awatar użytkownika

unix
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 138
Rejestracja: 15 gru 2007, 17:39
Lokalizacja: Mielec

#8

Post napisał: unix » 23 sty 2008, 18:03

gaspar pisze:Cześć!.

Moja maszyna (zdjęcia w mojej galerii) sprostała takim wymaganiom o których Pan pisze. Nie był to ideał, ale i tak sporo zarobiła, a na końcu ją sprzedałem z zyskiem.
Mam pytanie do kolegi : czy dobrze widzę, że konstrukcja bramy jest z alu ? Jeżeli tak, to jak maszynka się sprawowała jeżeli chodzi o sztywność, dokładność itp.? Pytam dlatego, że większość profesjonalistów na tym forum krytykuje ten materiał jako w ogóle nie nadający się na konstrukcje małych frezarek traktując go na równi z płytą meblową. A że ja robie maszynkę właśnie z alu więc chce zapytać o opinie osób które zbudowały maszynę z aluminium żeby mieć faktyczny pogląd na temat a nie tylko tylko teoretyków wyrażających swoje opinie i nie chodzi mi bynajmniej o wywoływanie dyskusji typu wyższości świąt ... :lol:

Pozdro
Testy wydajności są jak seks. Wszyscy chcą tego, każdy wie, jak to zrobić, ale nikt nie wie, jak porównać.

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#9

Post napisał: bartuss1 » 23 sty 2008, 19:14

na równi z płytą meblową ? hehe
ja robiłem swego czasu bramy z alu - z płyt o grubości od 15 do 30mm i sztywnośc ok, ciekawe kto tak twierdzi ze alu jest do niczego ? pewnie ten kto nic nie zbudowal :P
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

Awatar użytkownika

unix
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 138
Rejestracja: 15 gru 2007, 17:39
Lokalizacja: Mielec

#10

Post napisał: unix » 23 sty 2008, 19:49

bartuss1 pisze:ciekawe kto tak twierdzi ze alu jest do niczego ? pewnie ten kto nic nie zbudowal :P
Mój komentarz przy twoich słowach jest zdecydowanie zbędny :lol: 100% zgodności
Testy wydajności są jak seks. Wszyscy chcą tego, każdy wie, jak to zrobić, ale nikt nie wie, jak porównać.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”