Frezarka CONER mdf sklejka

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
malarzpl
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 13 gru 2014, 19:50
Lokalizacja: wrocław

Frezarka CONER mdf sklejka

#1

Post napisał: malarzpl » 28 wrz 2017, 00:51

Witam. Marnowala sie maszyna o polu roboczym 2000mmx1500mmx600mm
Czasami frezowala styropian ale obok znajdowal sie mniejszy silnik którym sie zainteresowalem.
Kostrukcja potężna, waga ok 1500kg, stal-aluminium.
Po rozpoznaniu, oczytaniu, sprawdzeniu. Zakupilem frez spiralny 2 piorowy i frez prosty CMT.
Testujac tne plyty mdf 18mm i sklejke max 10mm, Co zauwazylem...
Cięcie mdf jednym i drugim frezem przy obrocie 24k i posuwie 2m/min tnie bardzo ladnie.
Jednak przy sklejce frez prosty zostawia mase włosków, spiralny dobrze sobie radzi ale sa miejsca gdzie ciecie nie jest ladne... gdzie szukac problemu? frezy w miare nowe, predkosc zmiejszalem, bez reakcji, nie zwiekszalem bo nie wiem jaka moze byc górna granica?
Czy ktos moze poradzic czy frez spiralny pozytyw&negatyw bedzie lepszy?
Czy ktos moze pomoc i okreslic jak sie powinno dobierac predkosci albo podrzucic jakas lekturke?



Tagi:

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

#2

Post napisał: Petroholic » 28 wrz 2017, 09:54

Mi najładniej szło frezem updowncut we wszystkim co drewnopodobne.
Obroty 16k posuw 3m/min frez fi4. Żadnych włosków ani przypaleń.

Coś takiego (pozytywno-negatywny):

Obrazek

O ile pamiętam jechałem różnie od 6mm zagłębienia w twardym drewnie do pełnego w miękkim. Ważne, żeby zagłębienie minimalne było większe niż 5mm w przypadku freza fi4 (załamanie spirali) żeby nie podnosiło włosków na krawędzi.


Autor tematu
malarzpl
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 13 gru 2014, 19:50
Lokalizacja: wrocław

Re: Frezarka CONER mdf sklejka

#3

Post napisał: malarzpl » 19 gru 2017, 13:21

Mam problem ze zmniejszeniem prędkości obrotowej, ustawiona jest na 24k. Nie znam jeszcze dobrze maszyny, z producentem ciężko się rozmawia... w każdym razie przy tych obrotach i posuw 3m na gorze płyty jest idealnie a na dole lekkie włoski, po całości, nie ma różnicy czy jechała prosto czy po łuku, próbowałem rożnych głębokości, a frezuje sklejkę 6mm, zakupiłem frez R+Z czyli taki jaki pisałeś tylko ze fi 6 22mm roboczego, różnica tylko taka ze z jednej strony płyta przed frezowaniem była malowana... i ta jest idealnie ucięta, a od dołu nie... tu może być problem? włoski papierem przy jednym przetarciu znikają.

Awatar użytkownika

Petroholic
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2688
Rejestracja: 08 gru 2015, 12:23
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Frezarka CONER mdf sklejka

#4

Post napisał: Petroholic » 19 gru 2017, 21:20

malarzpl pisze:Mam problem ze zmniejszeniem prędkości obrotowej, ustawiona jest na 24k.
Daj jakąś fotkę maszyny / sterowania / szafy bo bez tego to wróżenie z fusów...
malarzpl pisze: z jednej strony płyta przed frezowaniem była malowana... i ta jest idealnie ucięta, a od dołu nie... tu może być problem? włoski papierem przy jednym przetarciu znikają
Słabej jakości sklejka lub włókniste drewno... Sam sobie udzieliłeś odpowiedzi na to pytanie :) Jeśli włoski schodzą po przetarciu papierem raz to bym olał temat :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”