FREZARKA by KAPAGO

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę
Awatar użytkownika

Autor tematu
KAPaGo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 172
Rejestracja: 04 sie 2004, 14:45
Lokalizacja: EU

FREZARKA by KAPAGO

#1

Post napisał: KAPaGo » 05 sie 2004, 16:44

Witam użytkowników tego wspaniałego forum ,które chyba niedawno powstało.i....bardzo dobrze się składa bo raczej polskich forum niema zabardzo w internecie na ten temat.

Mam na imię Krzysztof , CNC interesuje sie od roku..może ciut więcej ,jestem w trakcie budowy prototypowej maszyny- mojej pierwszej maszyny CNC ,ale nie mogę jej skonczyć bo zawsze coś -albo praca -albo jakies niepowodzenia ze strony technicznej.

I tutaj chciałbym wysłać podziekowanie za pomoc techniczna -jak i "fizyczną" dla RCHOBBY..pomógł mi naprawdę dużo,i poszerzył moje horyzonty wiedzy na temat CNC

I ślę również podziękowanie dla AVATAR......to on mnie wprowadził po raz pierwszy przedewszystkim w świat CNC ..dziekuje za okazana cierpliwośc obu "panom"....

W mojej galerii są zdjecia mojej maszyny czy to będzie działać okaże sie może wkrótce.
Pozdrawiam wszystkich fanów CNC



Tagi:

Awatar użytkownika

chaos
Administrator
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 630
Rejestracja: 29 maja 2004, 12:49
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

#2

Post napisał: chaos » 26 paź 2004, 21:27

Witam
Widziałem twoją maszynke w galerii. Zastanawiam sie jak sie sprawóje, bo wydaje mi sie ze nakladów finansowych nie ponisłes zbyt dużych na jej budowe. Masz może jaakies plany budowy? A może byś mogł jakoś napisać z czego i jak ja budowałeś.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 30 maja 2006, 23:23 przez chaos, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Autor tematu
KAPaGo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 172
Rejestracja: 04 sie 2004, 14:45
Lokalizacja: EU

#3

Post napisał: KAPaGo » 27 paź 2004, 11:00

W sumie nie liczyłem ile to wszystko kosztowało aż tak dokładnie ..te profile sa w róznych cenach od 3zł poprzez 5 -7 -11 zł do 30 zł za mb { te najwieksze o przekroju prostokatnym są własnie najdroższe ]..łozyska kupowalem po 4,50 za sztuke na allegro widziałem tansze w ganicach 2 zł .Potrzeba na to około 20 sztuk Śruby metryczne na połaczenie tego wszystkiego nei sa drogie za mb 3-4-6 zł zalezy jaka średnica ..sterownik ...sterownik jak widac na zdjęciach na ULN28... najtansze rozwiazanie z najtanszych .....

Maszyna ..jeszcze nie ruszyła ponieważ zakupilem wałki i łozyska w obudowach i szykuje sie do budowy nowej maszyny może kiedyś w końcu uruchomię ten projekt
Jedynym mankamentem tej maszyny jest to ze os y ma na prowadnicach szufladowych ale mozna to zmienic i zbudowac prowadzenie jak na osi x łozyskowane wtedy nie ma mocnych wsio bedzie ok ......

ps.poszukuje skrawkow balch alu o grubosci 12 mm - 14mm i długosci 500mm 800mm mzoe ktos wie gdzie zakupić ? ewentualnie poprzycinac wedle własnego projektu

pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”