Frez grawerski do drewna - dwuostrzowy

Problemy i ich rozwiązania przy obróbce drewna i materiałów drewnopochodnych ręcznej jak i za pomocą CNC

Autor tematu
FTW
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 710
Rejestracja: 16 gru 2016, 10:44
Lokalizacja: śląsk

Frez grawerski do drewna - dwuostrzowy

#1

Post napisał: FTW » 31 maja 2017, 16:33

Potrzebuję pomocy w wyborze frezu grawerskiego do drewna, najlepiej dwuostrzowego z racji prędkości obróbki. Przeglądam katalog CMT, ale nic ciekawego tam nie ma. Rowki 0,3-0,5mm głębokie, 90 stopni, drewno twarde - jesion. Leciałem na parametrach 18000 obr/min i 1500mm/min. Chciałbym je utrzymać, chociaż nie ukrywam, że przydało by się więcej obrotów.

Dotychczas radziłem sobie fazownikiem dwuostrzowym fi4, ale trochę strzępi, nic dziwnego skoro to wersja pokrywana TiAlN - czyli nawet nowa nie jest ostra. Zastanawiam się czy kupienie np. takiego - http://allegro.pl/nawiertak-fazownik-nc ... 72135.html rozwiąże sprawę. Nie jest powlekany, więc na 90% przeznaczony do metali kolorowych i tworzyw. Idealnie być nie musi, detal i tak jest potem szczotkowany i szlifowany, ale mogłoby być lepiej.



Tagi:


Piotr227
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 16
Rejestracja: 17 lut 2017, 17:34
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

#2

Post napisał: Piotr227 » 11 lip 2017, 00:52

Kup sobie uchwyt na ostrze 90 do montowania w uchwycie HSK 63, wymieniasz same ostrze za kilkanaście złotych i tyle. Ja takiego czegoś używam do wszystkiego (MDF, drewno, plexi). Napisy i załamania krawędzi wychodzą ładnie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka drewna”