Fezarka cnc na żeliwnym korpusie

Maszyny ze stali, aluminium, odlewów itp.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
KamilMadrew
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:15

Fezarka cnc na żeliwnym korpusie

#1

Post napisał: KamilMadrew » 10 cze 2018, 14:59

Witam jestem w trakcie budowy frezarki cnc z przeznaczeniem do pracy w drewnie. Frezrka oparta jest na korpusie żeliwnym o wadze 420kg. Pole robocze 700x1000 [mm] Wykorzystuję prowadnice liniowe STAR 1809-330-12 z wózkami STAR 930990 (brama na dwóch takich prowadnicach jedna prowadnica dla osi Y i kolejna dla osi Z) I teraz pytanie Czy ktoś może mi pomóc z doborem silników krokowych? Szyny które zastosowałem same w sobie są dość potężne i posiadają swoje opory do tego dojdą opory towarzyszące skrawaniu drewna/sklejki i nie bardzo jestem w stanie oszacować wymagane momenty. Jestem w posiadaniu silnika servo indramat z parametrmi widocznymi na zdjęciu. Czy jest szansa zaadoptować go do mojej maszynki np do osi X ?
Z góry dziękuje za zainteresowanie tematem.
Załączniki
sprawko mechatronika.rtf
(4.57 KiB) Pobrany 92 razy
krokowy.jpg
krokowy 1.jpg



Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

Re: Fezarka cnc na żeliwnym korpusie

#2

Post napisał: bartuss1 » 11 cze 2018, 18:55

serwo jak serwo, a sterownik ma?
bo do sterownika wprowadza się ustawionka zewnetrznym programikiem do przemieszczenia danej masy z okreslona prędkością i przyspieszeniami. masz 0,67Nm/A, czyli niczego sobie, programikiem ustawisz potrzebną przekładnie, a ta przy okazji da jakąś tam predkość max przy danym skoku sruby. Masz tu 2000 obr/min z tego co widać na tabliczce. Do momentu przemieszania masy dodajesz jeszcze moment siły na skrawanie materiału i musisz mieć naddatek na silniku przy określonej prędkości. Bo w piku na okrągło to latać raczej nie będzie.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Frezarka - konstrukcja metalowa”