featureCAM użytkownicy

Użytkownicy programu - wymiana doświadczeń

featureCAM

Autor tematu
Ufoludek
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 24
Rejestracja: 23 mar 2015, 17:47
Lokalizacja: Jelenia Góra

featureCAM użytkownicy

#1

Post napisał: Ufoludek » 04 sty 2018, 13:49

Witam,

Chciałem się dowiedzieć czy ktoś z forum korzysta z programu FeatureCAM w celu wymiany doświadczeń.

Przy okazji mam problem o który chciałem zapytać, może ktoś wie jak to rozwiązać. Program nie pozwala wygenerować ścieżki z kompensacją narzędzia, ponieważ jest zbyt mało miejsca w kanałku żeby wykonać kompensację (wejście/wyjście). Wiem, że technicznie jest to wykonalne ponieważ jak napiszę program z ręki to nie ma problemu. Pytanie czy ktoś może wie jaki parametr trzeba zmienić aby kompensację łapał na mniejszej odległości wejścia/wyjścia.


Dzięki




kyjo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 125
Rejestracja: 27 wrz 2011, 16:51
Lokalizacja: Warszawa Pd

Re: featureCAM użytkownicy

#2

Post napisał: kyjo » 05 sty 2018, 22:17

Jakiej szerokości robisz kanałek i jakim narzędziem?
zjeżdżasz po rampie?


Autor tematu
Ufoludek
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 24
Rejestracja: 23 mar 2015, 17:47
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: featureCAM użytkownicy

#3

Post napisał: Ufoludek » 08 sty 2018, 09:01

Chciałbym zrobić kanałek głęboki na 6.15 mm z promieniem r 6.15 na dnie czyli w praktyce kulisty. Wykonuje frezem palcowym fi 12 z czołem kulowym więc mam tylko 0.15 mm naddatku na stronę. Próbowałem też brać frez fi 10 ale błąd ten sam.


Wyrzuca mi taki błąd:
Błąd: TPP02: Nie można odnaleźć łuku wej-rampu do profilu linii części na -19.05, -2.672.


P.S.
Jeszcze wyszła taka sprawa, że gdy puściłem symulacje bez kompensacji obróbka wykańczająca nie chce pójść i wywala takie komunikaty:

Ostrzeżenie: TPP02W: Nie można odnaleźć łuku zejścia w.
Ostrzeżenie: TPP03W: Nie można odnaleźć łuku zejścia z.

Próbowałem rozwiązać problem z pomocą programu ale nic to nie daje więc nie wiem czy dobrze zmieniam czy po prostu problem leży gdzie indziej.

Z góry dzięki

Dodane 2 godziny 26 minuty 36 sekundy:
edit: problem udało się rozwiązać, zmieniłem kąt wejścia na 1 i promień na dnie kanałka zmniejszyłem o 0.01 mm. czyli minimalnie mniejszy od głębokości. Może komuś się przyda.

P.S. Nadal jednak szukam osób korzystających z FeatureCAM w celu wymiany doświadczeń.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „featureCAM”