FANUC O-T problem z uruchomieniem

Dyskusje na temat systemu Faunc

Autor tematu
maaster
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 6
Rejestracja: 14 lip 2016, 21:36
Lokalizacja: Świdnica

FANUC O-T problem z uruchomieniem

#1

Post napisał: maaster » 14 lip 2016, 21:59

Witam, to moj pierwszy post wiec chciałbym wszytskich serdecznie pozdrowicz. Zacząłem swoja historie z Daewoo Puma 12L na Fanuc O-T. Stara tokarka przemysłowa. Sprowadziłem ją do siebie i mialem problemy z pradem gdyz nie mialem bezpiecznika 80 na zasilaniu. Wiec maszyna stała jakis miesiac zanim elektryk podlaczył mi ją do sieci. Nie chciała sie właczyc i wpadłem na genialny pomysł ze pewnie bezpiecznik gdzies wywaliło i znalazłem czarna skrzynke z bateriami. Potencjalnie mogły byc uszkodzone - wylane, więc postanowilem je sprawdzic wyciagając je. Nie wiedziałem jeszcze ze bez wlaczonej maszyny nie mozna jej wyciagac bo sypnie się system.
Po właczeniu panela głownego wyskakuje tylko ekran startowyObrazek

Pytanie moje jest czy zdażyło wam się cos podobnego? niewiem jak ją uruchomicmoże jakis sposób aby wejsc w tryb awaryjny systmu? jakis skrót klawiszowy??



Tagi:

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7974
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: FANUC O-T problem z uruchomieniem

#2

Post napisał: WZÓR » 14 lip 2016, 22:41

maaster pisze:... niewiem jak ją uruchomicmoże jakis sposób aby wejsc w tryb awaryjny systmu? jakis skrót klawiszowy??
Nie ma trybu awaryjnego w maszynie.
Jak nie posiadasz kopii zapasowej parametrów tej maszyny to masz teraz nie lada problem.

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki

Awatar użytkownika

viper
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 490
Rejestracja: 23 wrz 2013, 13:44
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: viper » 15 lip 2016, 08:08

WZÓR pisze: Jak nie posiadasz kopii zapasowej parametrów tej maszyny to masz teraz nie lada problem.
trzeba szukać identycznej maszyny i jeszcze ściągnąć z niej parametry (jedno i drugie nie zawsze jest łatwe). Nie zazdroszczę...

Tak że, maaster narobiłeś sobie duużego problemu i kasy też wybulisz nie mało... W najwspanialszym wypadku nawet jakbyś miał kopie na dyskietce to i tak trzeba będzie płacić za postawienie systemu.


Autor tematu
maaster
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 6
Rejestracja: 14 lip 2016, 21:36
Lokalizacja: Świdnica

#4

Post napisał: maaster » 15 lip 2016, 21:40

akurat posiadam dostęp do identycznej maszyny z tego samego roku, to samo sterowanie. Ma ktoś może pomysł jak to zrobic? jak widac jestem silnie zainteresowany bo sam pewnie nie dam rady... mam kontakt z automatykiem i programistą z dość sporym doswiadczeniem dzisiaj ogladali i mówili własnie podobnie jak wasze sugestie ze trzeba postawić na nogi cały system. Pytanie moje czy jest to mozliwe, jesli tak to za posrednictwem jakiego dodatkowego osprzetu.

Czy robił to ktoś z was kiedyś ? czy jest to w ogóle możliwe?

Awatar użytkownika

viper
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 490
Rejestracja: 23 wrz 2013, 13:44
Lokalizacja: Polska

#5

Post napisał: viper » 15 lip 2016, 22:38

maaster pisze:akurat posiadam dostęp do identycznej maszyny z tego samego roku, to samo sterowanie.
wiec możesz spać spokojnie :)
maaster pisze:Ma ktoś może pomysł jak to zrobic?
jak jest dobry elektronik to bez problemu stawia systemy, samemu nie warto się za to brać.
maaster pisze: Czy robił to ktoś z was kiedyś ? czy jest to w ogóle możliwe?
u mnie kilka razy stawiany był sinumerik.


Autor tematu
maaster
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 6
Rejestracja: 14 lip 2016, 21:36
Lokalizacja: Świdnica

#6

Post napisał: maaster » 15 lip 2016, 22:46

kolego Viper, dzieki wielkie za słowa otuchy :)
na obecna chwile muszę sie tylko dowiedziec jak 'ten system" zrzucić na dyskietke. nawet nie mogę sobie wyobrazić w jakim formacie to moze byc zapisane. Napewno to nie bedzie plik .rar wiec mała łamigłówka mnie czeka.

Jeśli ktoś z czytających, obserwujących uważa że poradzi sobie z tym tematem to zapraszam do kontaktu, jestem zainteresowany. Napewno się dogadamy w tej kwestii. Kwestia zgrania systemu z blizniaczej maszyny i wgraniu na mojej. Tak aby wszytsko się właczało jak nalezy.

Może Ty kolego Viper kogos polecisz?

Awatar użytkownika

viper
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 490
Rejestracja: 23 wrz 2013, 13:44
Lokalizacja: Polska

#7

Post napisał: viper » 15 lip 2016, 23:15

Czyli jednak próbujesz sam rozgryźć temat? Do odważnych świat należy :) Może ktoś Ci coś podpowie i akurat sobie poradzisz. Ja tego nigdy nie robiłem ale chyba parametry zrzuca się do danego folderu w systemie maszyny poprzez port RS 232 który wcześniej musisz mieć skonfigurowany tak aby dane chciały się przesyłać (jeżeli plotę bzdury to mnie poprawcie :) )

Mam kilku dobrych gości, jeden najbliżej od Ciebie 300km :wink: Czasowo to też lipa, od ręki ciężko aby ktoś dobry przyjechał.


Autor tematu
maaster
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 6
Rejestracja: 14 lip 2016, 21:36
Lokalizacja: Świdnica

#8

Post napisał: maaster » 16 lip 2016, 08:29

musze najpierw ten kabel do niej ogarnąć. Mam książke techniczną do niej ale odnoszę wrażenie ze jest mega okrojona i np nie ma takich stron jak schemat wtyczek wchodzacych do pulpitu... kurde.. jak oni kiedys to robili :/

ok działam i o wynikach poinformuje. Jeśli ktoś ma jakieś sugestie zapraszam do wypowiedzi

Awatar użytkownika

viper
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 4
Posty: 490
Rejestracja: 23 wrz 2013, 13:44
Lokalizacja: Polska

#9

Post napisał: viper » 16 lip 2016, 08:52

Mam książke techniczną do niej ale odnoszę wrażenie ze jest mega okrojona i np nie ma takich stron jak schemat wtyczek wchodzacych do pulpitu... kurde.. jak oni kiedys to robili :/
nie wiem jak w fanuku ale z innymi systemami bywa tak jeżeli chodzi o dokumentacje że, masz kilka książek. Np. Maintenance (konserwacja), Programming (programowanie) i wiele wiele innych nawet masz książki dedykowane do napędów (naprawa i ustawienia).
Proponuję poszukać w sieci i pobrać kilka czy kilkanaście książek w pdf. Co do RS 232 wszystko będzie opisane jak przesyłać i jak się łączyć jeżeli dorwiesz odpowiednią książkę.
Te dokumentacje są ogólnie dostępne :mrgreen:


mariusz123a
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 201
Rejestracja: 14 cze 2011, 22:05
Lokalizacja: ...

#10

Post napisał: mariusz123a » 16 lip 2016, 09:11

Sprawdz, czy w szafie elektrycznej ma module wejsc i wyjsc nie masz slotu na parte pamieci PCMCIA

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Fanuc”