ELEKTROWRZECIONO

Dyskusje na temat elektrowrzecion do napędu narzędzi skrawających

Autor tematu
pukacz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 22 cze 2008, 18:15
Lokalizacja: wrocek

ELEKTROWRZECIONO

#1

Post napisał: pukacz » 22 cze 2008, 18:26

Wstyd się przyznać, niedługo mam obrone pracy mgr. i tak sie zaczałem uczyc o tym całym skrawaniu, i tu zonk moze mi ktos konkretnie napisac co dokladnie robi elektrwrzeciono. Wiem, ze jest silnik osadzony nad wrzecionem ktory daje moment na wrzeciono w niej jest osadzony badz detal na tokarkace lub zlacze z narzedziem. Prosze sie nie smiac :) tu chodzi o moja obrone !!!!



Tagi:


numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#2

Post napisał: numerek » 22 cze 2008, 19:02

ależ tu się nie ma z czego śmiać ....
to jest bardzo TRAGICZNE


Autor tematu
pukacz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 22 cze 2008, 18:15
Lokalizacja: wrocek

#3

Post napisał: pukacz » 22 cze 2008, 19:12

Spodziewałem sie takiej odp. prosze mnie nie umoralniac, wiem jak wrzeciono wyglada, chodzi mi o konkretna odp.. chyba to forum tez jest po to zeby sobie pomagac


numerek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1555
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:23
Lokalizacja: trójmiasto

#4

Post napisał: numerek » 22 cze 2008, 20:20

pukacz pisze:Spodziewałem sie takiej odp. prosze mnie nie umoralniac, wiem jak wrzeciono wyglada, chodzi mi o konkretna odp.. chyba to forum tez jest po to zeby sobie pomagac
ależ ja ciebie wcale nie umoralniam ......

chcesz pomocy nie ma problemu -pomóż innym
napisz kilka postów z pomocą tym którzy jej potrzebuja - bądź pewien że pomoc otrzymasz

wpadasz jak ze sraczką bo brakuje wiedzy
wiesz co wstydziłbys się przyznac że masz obronę pracy mgr ... i nie wiesz co robi wrzeciono ...........

a to forum jest dla tych którzy chcą zbudować sobie maszynę cnc -amatorską- nie jest napewno tablicą ogloszeń !


Marcin Stachera
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 186
Rejestracja: 22 lut 2005, 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#5

Post napisał: Marcin Stachera » 22 cze 2008, 22:14

Niestety takich ogloszen na forum coraz wiecej. Ale jakos mozna wytrzymac gdy pisza je
niedoswiadczeni amatorzy... Mgr powinno cos znaczyc. Cos ty kolego PUKACZ przez te lata studiow porabial :wink:

A wracajac do konkretnej odpowiedzi na zadane przez Ciebie pytanie to elektowrzeciono kreci przedmiotem (narzedziem) mechanicznie z nim polaczonym na skutek dostarczania mu pradu elektrycznego o jakims napieciu i czestotliwosci.


Jarosław B
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 204
Rejestracja: 08 sie 2006, 09:09
Lokalizacja: Kraków

#6

Post napisał: Jarosław B » 23 cze 2008, 02:41

Witam.Przychylam się tu do wypowiedzi kolegów że zaczyna to być TRAGICZNE. Ja rozumię że nie każdy jest alfą i omegą ale Ty teraz KOŃCZYSZ STUDIA TECHNICZNE .Jeżeli dobrze rozumiem to obróbkę skrawaniem.Nie chcę tutaj nikogo broń Boże obrażać ale jeżeli po pięciu latach studiów nie znasz elementarnych pojęć technicznych to bardzo przepraszam ale trzeba było studiować np. pszczelarstwo , medycyne lub inne dziedziny. Jeszcze raz wszystkich przepraszam ale po prostu się wkurzyłem . Pozdrawiam Jarek


ma555rek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1214
Rejestracja: 15 paź 2007, 00:45
Lokalizacja: nie ważne

#7

Post napisał: ma555rek » 23 cze 2008, 07:53

Jarosław B pisze: medycyne
Wolałby aby takiemu mgr inż. urwało sie coś w maszynie niż by mi cała rodzinę lekarstwami wytruł. Bo maszynkę robią jeszcze inni i szansa na poprawkę istnieje - a receptę to niestety taki wypisuje sam - a pacjent ją zjada.......
Pasjonat


jarekk
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1701
Rejestracja: 17 mar 2006, 08:57
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ELEKTROWRZECIONO

#8

Post napisał: jarekk » 23 cze 2008, 08:19

pukacz pisze: Prosze sie nie smiac :) tu chodzi o moja obrone !!!!
Proponuje od razu wywiesić białą flagę i poddać się :-(

Awatar użytkownika

kot1979
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 533
Rejestracja: 05 lip 2006, 09:01
Lokalizacja: Sulejowek
Kontakt:

#9

Post napisał: kot1979 » 23 cze 2008, 10:03

dziwne a w internecie nie ma co to wrzeciono?:) wystarczy wysilic sie i wpisac w wyszukiwarke. Znadziejsz kilka deficjencji opisow.
Zreszta jakos ciezko mi zrozumiec by nie wiedziec co to jest wrzeciono po kilku latach studiow:)) a moze prowokacja autora by podniosla sie wrzawa w tym poscie:)
pozdrawiam
Nauczycielem wszystkiego jest praktyka.
www.galerianastrojow.pl


Autor tematu
pukacz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 22 cze 2008, 18:15
Lokalizacja: wrocek

#10

Post napisał: pukacz » 23 cze 2008, 11:17

numerek pisze:hcesz pomocy nie ma problemu -pomóż innym
napisz kilka postów z pomocą tym którzy jej potrzebuja - bądź pewien że pomoc otrzymasz

po pierwsze zalożyłem sobie konto tutaj po to aby zadać pytanie licząc na pomoc :mrgreen:
numerek pisze:wpadasz jak ze sraczką bo brakuje wiedzy
wiesz co wstydziłbys się przyznac że masz obronę pracy mgr ... i nie wiesz co robi wrzeciono ...........

moze ty masz sraczke jak czegos nie wiesz, u mnie z wypróżnianiem sie jest wszystko ok a jakby co to polecam CARBO medicinalis - mowią, że stary a ja Ci mówie, że wciąż skuteczny spróbuj przejdzie Ci. :shock:
kot1979 pisze:dziwne a w internecie nie ma co to wrzeciono?:) wystarczy wysilic sie i wpisac w wyszukiwarke. Znadziejsz kilka deficjencji opisow.
Własnie w tym problem, że nie ma nigdzie konkretnie tego napisanego. Ale zgadzam sie z Tobą w zupełności nauczycielem wszystkiego jest praktyka.
Jarosław B pisze:Witam.Przychylam się tu do wypowiedzi kolegów że zaczyna to być TRAGICZNE. Ja rozumię że nie każdy jest alfą i omegą ale Ty teraz KOŃCZYSZ STUDIA TECHNICZNE .Jeżeli dobrze rozumiem to obróbkę skrawaniem.Nie chcę tutaj nikogo broń Boże obrażać ale jeżeli po pięciu latach studiów nie znasz elementarnych pojęć technicznych to bardzo przepraszam ale trzeba było studiować np. pszczelarstwo , medycyne lub inne dziedziny. Jeszcze raz wszystkich przepraszam ale po prostu się wkurzyłem . Pozdrawiam Jarek
Zgadzam się z Toba po częsci ale z drugiej strony powiedz mi czy znasz jakiegos czlowieka prosto po studiach który pamieta jak jest zbudowane elektorwrzeciono jesli nie mial praktyki. tak samo równie dobrze powinien wiedziec wszystko. prawda jest taka, ze na studiach uczysz sie czystej teorii, zero praktyki. dopiero w pracy sie "douczasz". Wrzeciona rozebranego nie widzialem. a jak były zajecia na hali na 1-wszym roku to kto mysli o tym jak jest zbudowane elektrowrzeciono. :wink:

Innaczej poprosze dopiszcie mi czego w tej odp. brakuje.

Przeważnie łozyskowany tocznie wał, do okoła jego zwojnica silnika elektrycznego tworzacego pola magnetyczne wał wiruje, zmiana predkości obrotowej przez zmiane liczby par biegunów badź zmiane częstotliwości. ochładzaliniki, obudowa, adapter/narzędzie. Mam jeszcze pytnanie jak jest mocowany adapter do wału elektrowrzeciona.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektrowrzeciono”